nikolino
27.05.14,00:13
Zdravím Vás píšem kôli kamarátovi ktorému by som chcela aspoň takto pomôcť. Prišiel mu list z vymáhačskej spoloč.aj z priloženým šekom na 5243,-€ za nejakú hotovostnú pôžičku z roku 2008 v sume 2005,91€ + príslušenstvo a poplatok za vymáhanie sa rovná tých 5243,-€ ktorej si vôbec nieje vedomí že by si ju bral a oni ju prebrali najprv od jednej a potom od druhej spoločnosti. Keď s nimi volal slečna mu povedala ževraj si to bral z Triaglu na to mu povedala zle rodné číslo, dátum narodenia a dokonca aj adresu iba meno bolo správne a ked sa jej spýtal ako ho našli keď väčšina údajov je zle nevedela mu odpovedať, chcel od nej kópiu zmluvy ktorú by mal v prípade pôžičky podpísať nato mu povedala že ona zmluvu nemá ale že ho v počítači evidujú ako dlžníka. Čo si o tom to myslíte ako by mal postupovať ďalej chcem mu pomôcť lebo je na nervy s toho. vdaka za každú radu.
buchač
27.05.14,04:47
Kámo si je fakt istý tou skutočnosťou , že nebral žiadnu pôžičku ???
Na 1000 %...???

Nuž pohoda , klídek , tabáček ...nohy na stôl a relax nad tými blbosťami .

Listy , maily a podobnú korešpodenciu ukladať a tlačiť na papier . To pre istotu , jeden nikdy nevie , na čo sa zíde .

P.S.:
...a vieš Ty , čo JA všetko v PC evidujem ?
Veď v tom svojom sa ani ja už poriadne nevyznám ...;)
expeeert
27.05.14,05:25
Presne tak listy nezahodiť, ale odložiť. Ak tam sedí len meno a nič iné, tak potom by som sa tým nezapodieval. Ak si je teda naozaj istý že si nič nebral.
Ale inak nechápem, ak má spoločnosť zlú adresu, ako to že mu prišiel dopis? Má jedinečné priezvisko v obci?
Peggynka
27.05.14,05:48
Presne tak listy nezahodiť, ale odložiť. Ak tam sedí len meno a nič iné, tak potom by som sa tým nezapodieval. Ak si je teda naozaj istý že si nič nebral.
Ale inak nechápem, ak má spoločnosť zlú adresu, ako to že mu prišiel dopis? Má jedinečné priezvisko v obci?
Ja by som im napísala minimálne odvolanie (s doručenkou) s poukázaním len na zhodu mena,lepšie by bolo poradiť sa s právnikom o postupe.Možno by sa dalo aj v triangli pozrieť zmluvu-predlož im list a žiadaj,aby ti ukázali zmluvu.Určite by som nerobila mŕtveho chrobáka,treba to riešiť.
Tu sa našiel?
http://dlznik.zoznam.sk/rychle-vyhladavanie?search_global_search=TRIANGLE&search_sent=1
Braňo
27.05.14,05:48
a videl si tú zmluvu?
Chobot
27.05.14,05:56
Presne tak listy nezahodiť, ale odložiť. Ak tam sedí len meno a nič iné, tak potom by som sa tým nezapodieval. Ak si je teda naozaj istý že si nič nebral.
Ale inak nechápem, ak má spoločnosť zlú adresu, ako to že mu prišiel dopis? Má jedinečné priezvisko v obci?

Firma, z ktorej si "bral" pôžičku zvyčajne nepátra po dlžníkovi, keď zmení adresu. Až keď to postúpia exekútorovi alebo vymáhačskej firme, tí si dajú tú námahu a cez REGOB si zistia jeho aktuálnu adresu, samozrejme za poplatok.
jslancik
27.05.14,05:58
jedna vec mi nesedí - odkiaľ majú jeho adresu? Predpokladám, že nie je jediný svojho mena v meste, okrese, a pod. Možno sa medzičasom sťahoval. Ako prišli na jeho adresu, keď majú iba meno?

Určite treba konať, vyžiadať si zmluvu, to je základ. buď príde (a bude to sedieť na neho + podpis), alebo nepríde.
Chobot
27.05.14,06:10
Tie roky v prvej dekáde 21. storočia, boli rajom pre podvodné pôžičky. Si pamätám, robil som v jednej fin. inštitúcii a tých prípadov bolo dosť (mesačne sme odhalili 1-2 prípady). Väčšinou išlo o pôžičky do 200.000 SKK, pretože tam sa vyžadoval iba jeden doklad a jeden ručiteľ. Schéma bola nasledovná - 2 podvodníci získali (rozumie sa tým ukradli) niekomu obč. preukazy. Potom na základe týchto OP si každý zobral úver do toho limitu a navzájom si ručili. Banka poskytla úver 2 x 200.000 SKK a viac ich nevideli. Peniaze sa potom vymáhali od ľudí, ktorým patrili tie OP. Ak vedeli riadne preukázať, že im tie OP boli ukradnuté, a že išlo o podvod boli z obliga. Museli ale oni dokázať, že ten úver nebrali oni.

Neskôr bolo ako opatrenie zavedené, že pri úveroch sa overovali OP, či nie sú hlásené ako ukradnuté.

Takže aj v prípade toho tvojho kamaráta (ak to nie si náhodou ty) treba zaloviť poriadne v pamäti, či skutočne nebral úver alebo nejakú vec či nekupoval na splátky. Ak nie, nebol mu v tom čase odcudzený OP alebo iný doklad? Bolo by dobré ísť aktívne na políciu a podať trestné oznámenie voči neznámemu páchateľovi. Ak môže, nech získa aj tú zmluvu z Trianglu a priloží k TO.

Ak to majú vymáhači, tak ešte asi nebol vystavený plat. rozkaz, inak by to už mal exekútor. Ak vymáhači neuspejú, pravdepodobne dajú návrh na vystavenie plat. rozkazu. On nech sa voči tomu odvolá a bude súd, kde predloží všetky dôkazy.
bodliak
27.05.14,06:12
Raz mi začali chodiť obálky od splátkovej spoločnosti. Ani celé meno nesedelo, niekto je v občianskom Marián, niekto Maroš - podobné, bežne zameniteľné, ale predsa len iné.
Pointa spočívala v tom, že dlžník si v telefónnom zozname vybral (takmer) menovca a splátkovej spoločnosti nahlásil zmenu adresy.
Vraj nechcel, aby mu domov chodila korešpondencia a aby sa to príbuzní dozvedeli...
buchač
27.05.14,06:16
Presne tak listy nezahodiť, ale odložiť. Ak tam sedí len meno a nič iné, tak potom by som sa tým nezapodieval. Ak si je teda naozaj istý že si nič nebral.
Ale inak nechápem, ak má spoločnosť zlú adresu, ako to že mu prišiel dopis? Má jedinečné priezvisko v obci?
Ja by som im napísala minimálne odvolanie (s doručenkou) s poukázaním len na zhodu mena,lepšie by bolo poradiť sa s právnikom o postupe.Možno by sa dalo aj v triangli pozrieť zmluvu-predlož im list a žiadaj,aby ti ukázali zmluvu.Určite by som nerobila mŕtveho chrobáka,treba to riešiť.
Tu sa našiel?
http://dlznik.zoznam.sk/rychle-vyhladavanie?search_global_search=TRIANGLE&search_sent=1

Prečo mrtvy chrobák ???
Ak som si istý ( JA teda osobne mám prehľad o svojich financiách a iných transakciách ) na 1000000 % a preto tvrdím to , čo tvrdím .

To si JA zistím TVOJE nacionále a následne Ťa budem vyzývať na zaplatenie nejakej dlžoby ...
Budeš akceptovať , sondovať , vypisovať a odvolávať sa ???
Pritom si si istá , že nemáš voči mne žiaden záväzok .

Nech sa realizuje ten , kto si myslí opak ...ak má dôkazy , nech dokáže svoje tvrdenie .
Peggynka
27.05.14,06:26
Presne tak listy nezahodiť, ale odložiť. Ak tam sedí len meno a nič iné, tak potom by som sa tým nezapodieval. Ak si je teda naozaj istý že si nič nebral.
Ale inak nechápem, ak má spoločnosť zlú adresu, ako to že mu prišiel dopis? Má jedinečné priezvisko v obci?
Ja by som im napísala minimálne odvolanie (s doručenkou) s poukázaním len na zhodu mena,lepšie by bolo poradiť sa s právnikom o postupe.Možno by sa dalo aj v triangli pozrieť zmluvu-predlož im list a žiadaj,aby ti ukázali zmluvu.Určite by som nerobila mŕtveho chrobáka,treba to riešiť.
Tu sa našiel?
http://dlznik.zoznam.sk/rychle-vyhladavanie?search_global_search=TRIANGLE&search_sent=1

Prečo mrtvy chrobák ???
Ak som si istý ( JA teda osobne mám prehľad o svojich financiách a iných transakciách ) na 1000000 % a preto tvrdím to , čo tvrdím .

To si JA zistím TVOJE nacionále a následne Ťa budem vyzývať na zaplatenie nejakej dlžoby ...
Budeš akceptovať , sondovať , vypisovať a odvolávať sa ???
Pritom si si istá , že nemáš voči mne žiaden záväzok .

Nech sa realizuje ten , kto si myslí opak ...ak má dôkazy , nech dokáže svoje tvrdenie .
Vieš,keď vidím v TV nešťastníka,kde to postúpili exekúcii a pánovi zablokovali prístup k účtu a potom to dlho trvalo,kým sa to vyriešilo;myslím,že je lepšie tomu predísť a konať.Podvodníci tu majú ešte stále eldorádo a nikdy nevieš,odkiaľ zafúkal vietor.Akonáhle sa rozbehne kolotoč,už je problém to zastaviť.A keď v tomto prípade nesedí RČ a ani dátum narodenia,tak to je haluz.