Zuzka2411
27.05.14,06:13
Prosíím vás, chcem zobrat hypoteku na starsi dom..je potrebne, aby bola na liste vlastnictva zapisana aj drobna stavba, t. j. do 25 m2 ak je pričlenená k domu???????? vdaka
Ice dive
27.05.14,04:33
nie nie je to potrebné... v podstate záleží od znaleckého posudku a od podmienok banky... niekedy dokážu financovať aj starý dom, ktorý nie je zapísaný na liste vlastníctva....
Zuzka2411
27.05.14,04:38
Pytam sa lebo zamestnanec banky nam povedal, ze je potrebne aby bolo vsetko zapisane na LV, len mam pochybnost ci je to potrebne aj pri drobnej stavbe..mam obavy ci mi potom banka schvali hypoteku ak to na LV zapisane nie je..a ako to je z dedicstvom? tej pani, ktora nam to predava, pred rokom zomrel manzel a presla dedicskym konanim, teraz je vlastnickou vylucne ona...nemalo to byt osetrene uz vtedy pri dedicskom konani? aby vsetky budovy boli zapisane a vysporiadane???
Ice dive
27.05.14,04:44
malo nemalo... v podstate notár svoju odmenu dostane... a nemá snahu veci dávať až do takého poriadku... odporúčam skúsiť inú pobočku banky... ďalšia vec záleží od hodnoty nehnuteľnosti a braného úveru... nakoľko niekedy je to plus, že je na LV zapísaná ďalšia stavba...otázkou je, či tá drobná stavba má súpisné číslo, alebo nie... ak nemá súpisné číslo ako napr. garáž... tak by som to pred pracovníkom banky ani nespomínal resp. takúto budovu zapísať ani nejde...(musela by prebehnúť kolaudácia resp. obec by musela prideliť súpisné číslo bez koulaudácie ale to sa vzťahuje len na stavby do určitého veku..) ak to však chcete zapísať treba spraviť geometrický plán za cca 250 € potom požiadať obec o pridelenie súpisného čísla a následne to dať zapísať na kataster, ktorý má na to 60 dní... (ak na tom banka trvá, tak by som to dal do podmienok ku kúpe danej nehnuteľnosti...)
Zuzka2411
27.05.14,05:11
Tato stavba nema supisne cislo..a bojime sa najma o to, ze ked pride bankovy znalec, moze to povazovat ako prekazku a banka nam jednoducho uver neposkytne..
Ice dive
27.05.14,06:18
no ak nemá súpisné číslo... jedná a o hospodársku budovu alebo niečo podobné... tak ani znalec sa nezblázni... poprípade, si môžte nechať spraviť svoj vlastný znalecký posudok na danú stavbu, čo je výhodnejšie, síce za neho zaplatíte, ale zostane už Vám a v prípade, že budete chcieť refinancovať môžete dať znalcovi novej banky už len kopiu spraveného znaleckého posudku...