indiecute
27.05.14,08:47
Staci ak je ona vlastnikom a da nam nejaky suhlas alebo je potrebne najprv previest pozemok na mna s manzelom. Moze stavebne konanie prebiehat alebo musime vysporiadat pozemok este pred ziadostou o stavebne povolenie? Stavebny urad je Zilina, ak ma niekto konkretne skusenosti z tejto oblasti.
alltracboy
27.05.14,11:08
mozes stavat v splnomocneni.. teda stavebnik bude svokra a uradne veci mozes vybavovat ty.
command
27.05.14,13:20
No moze to byt tak ako pise alltracboy ale nedostanete pôzicku alebo budete musiet spisat s mamou zmluvu o bremene alebo nieco podobne ze mozete byt stavebnikmi, len tiez neviem ci dostanete pozicku.
Peggynka
27.05.14,14:08
Nebude jednoduchšie( a prezieravejšie do budúcnosti) vysporiadať ten pozemok?
buchač
27.05.14,14:18
Či môžeš , alebo nie ? Toto je teraz vedľajšie ( teda pre mňa ) .
Nuž poviem inak , ako vravíš ...z vlastnej skúsenosti .

Svokrovci mali záhradu a my sme si chceli nejakú zeleninu nasadiť ...
Svokra začala diktovať ( svokor skôr pomáhal v robote ) podľa svojich manierov ...a tých teda mala neúrekom .

Takže som sa nasral , manželka ešte viac a bolo po ptákach .

Nikdy by som nestaval na cudzom pozemku , ani keby sa jednalo o rodičovský a s rodičmi som teda fasa vychádzal ( manželka ešte viac ;) ) ...NEEXISTUJE !
Peggynka
27.05.14,14:40
Ešte to tak,neblázni...
indiecute
27.05.14,17:18
Mimo: Ja nemozem pisat "odpoved"? Tak takto ako komentar k momentalne poslednej odpovedi (za vsetky dakujem)...
Ide len o to, ze projekt je hotovy, lebo som sikovnejsia a svokra leniva... Nebojim sa momentalne, ze to svojmu najmladsiemu synovi nedaruje/nepreda, len som chcela pokracovat vo vybavovackach a pozemok popri tom. Ale pravdepodobne bude lepsie napisat zmluvu a posadit ju do auta k notarovi, tak?
Peggynka
27.05.14,17:30
Tak tak a čím skôr.
buchač
27.05.14,17:34
Ber v úvahu ešte aj to , že ak budeš mať papier na ten pozemok , tak zvyšní potomkovia Tvojej svokry nebudú mať šancu niečo v budúcnosti vykonať..

Majetky už rozbili nie jednu rodinu .
Peggynka
27.05.14,17:59
Nechcela som to tak napísať,ale môže sa stať,že za svoje peniaze postavíš dom na pozemku švagrov a ...
arizona
27.05.14,19:05
Pokym by ten pozemok nebol "na papieri" moj, nikdy by som na cudzom nestavala!!!

Radsej si to dajte do poriadku vopred, predidete tak mnohym buducim hadkam a nedorozumeniam