Michelina
27.05.14,09:10
Chcela som Vás poprosiť, či mám nárok na zmluvnú pokutu v prípade odmietnutia podpísania kúpnej zmluvy na predaj.... Majiteľ súhlasil a podpísal sprostredkovateľskú exluzívnu zmluvu na 5 mesiacov, realitka zohnala kupujúceho za cenu, ktorú si navrhla, ani nemal záujem sa zjednávať, takže by to bol dobrý predaj, kupujúci podpísal zmluvu o rezervácii a zložil rezervačný poplatok. Teraz nás kontaktoval švagor predávajúcej a oznámil nám, že z toho nič nebude, aby sme predaj zrušili.

A pritom sme majiteľke poslali vyhotovenú dohodu o plnomocenstve pre jej manžela, nakoľko pracovne nemôže pricestovať, tiež nám majiteľka , jeho manželka, nascenovala všetky potrebné podklady.... a čo urobiť teraz?

Chceme požadovať zmluvnú pokutu vo výške našej dohodnutej odmeny, nakoľko z našej strany bolo všetko dodržané... ako sa zachovať? ked predávajúci žijú v krajine inej, ale v europskej unii.

Poraďte!
Chobot
27.05.14,07:53
Predávajúci už podpísal sprostredkovateľskú zmluvu?
V zmluve je dohodnutá zmluvná pokuta?

Ak sú obe odpovede áno, tak máš nárok na zmluvnú pokutu. A ty si zástupca realitky? To predávaš prvú nehnuteľnosť, ak takéto veci nevieš?
arizona
27.05.14,09:09
Ja nechapem, co s tym predajom ma svagor?
Ved vy jednajte s predavajucim, nie s ich rodinou...
Michelina
27.05.14,11:47
švagor je sused predávaného stavebného pozemku a zrejme lobuje pre svojho kamaráta....
s predávajúcimi sme doteraz jednali a boli v pohode, ale odrazu sa odmlčali a švagor nám volal a povedal, že z toho nebude nič...
a predávajúci žijú v inej krajine... viete dobre ako súdy u nás pracujú... ako vymôžeme od nich zmluvnú pokutu ? toto potrebujeme poradiť....
MarcoM
27.05.14,13:58
Iba súdom a následne exekútor. Iná legálna šanca nie je. Ale to iba v prípade ak máte na zmluvu právny nárok, t.j. či máte podpísané zmluvy a či v nich je zmluvná pokuta zakotvená.