nenaa
27.05.14,11:09
Minulý rok v marci som si založila konto na eBay.at, ale nič som si doteraz neobjednala. Dnes mi prišiel mail ( do zložky spam), že uvedené konto nebolo dostatočne pokryté na uhradenie čiastky z dňa 05.04.2014. Pritom prihlásená na eBayi som bola posledne niekedy minulý rok. Chcú po mne uhradiť čiastku 258€ + ešte 14€ za upomienku + za akési trovy 49,61€ . Zaujímavé je, že to prišlo z mailu pod názvom "online upomienka" (Online Mahnung), adresa je ale mdehteshamanwer@hotmail.com. Faktúra v prílohe je vo formáte zip a nejde mi otvoriť. Mám nejako reagovať na ten mail alebo napísať priamo na pomoc u eBay.at ?

Skopírovala som sem aj originál mail bez čísla, ak by niekto vedel dobre po nemecky, môže si to lepšie preložiť než ja laik:

Sehr geehrter Kunde,

das angegebene Konto wurde nicht ausreichend gedeckt um die Lastschrift auszuführen. Leider konnten wir bis heute keinen Zahlungseingang auf unsere Geldforderung Nr. xxxx vom 05.04.2014 feststellen. Hoffentlich ist es Ihnen nur entgangen die Rückbuchung von Ihrem Konto nicht zu berücksichtigen.

Bitte bezahlen Sie den ausstehenden Betrag inklusive der Gebühren bis zum 29.05.2014 auf unser Bankkonto. Die Gesamtsumme der Bestellung beläuft sich auf 258,00 Euro.

Zuzüglich wird Ihnen eine Mahngebühr von 14,00 Euro und die Kosten unserer Beauftragung von 49,61 Euro berechnet. Falls Sie diesen Zahlungstermin nicht einhalten, werden wir Ihnen weitere Kosten des Mahnverfahrens und Verzugszinsen in Rechnung stellen müssen. Die Kontakt Telefonnummer und weitere Informationen ersehen Sie in Ihrer Rechnung im Anhang.

Mit freundlichen Grüßen.

Vincent Keppler
bodliak
27.05.14,09:16
117-ty spôsob vymámenia peňazí, po nigérijskom spame asi ďalšia generácia podvodov ...
Chobot
27.05.14,09:47
Mail vymaž. eBay nezasiela upozornenia z hotmailu. Pokiaľ si nič nekupovala, nemáš čo platiť. eBay je zadarmo, iba za nákupy platíš predajcom.

eBay žije z provízií predajcov.
bea
27.05.14,10:58
Možno je to už dôsledok uniknutia osobných údajov z ebay. Asi takto skúšajú vymámiť nejaké peniaze.
http://www.eset.com/sk/o-nas/press-centrum/tlacove-spravy/article/eset-radi-co-spravit-po-uniku-udajov-z-internetoveho-obchodu-ebay/
taiko
27.05.14,11:04
neplat nic !!!!! Musia ti najprv dokazat, ze si si nieco kupila a navyse, ze si to aj prebrala.
mexico
27.05.14,11:11
ak je sucastou e-mailu nejaka zip priloha a prichadza to z pofidernej adresy (t.j.akykolvek freemail) tak na 99,99% to obsahuje virus, takz ekludne zmazat a nestarat sa (mne casto chodia taketo maily z DHL a UPS ze mi meska zasielka, nech si skontrolujem data v prilohe, kde je akurat tak virus). Ak si uz klikla na ten zip tak odporucam skontrolovat PC na virusy
bea
27.05.14,14:07
Práve mi prišiel od ebay mail, kde vyzývajú všetkých k zmene hesla. Asi aj tebe už prišiel taký mail. Tak sa treba podľa toho riadiť a podvodné maily vymazávať....
misoft
27.05.14,15:45
Ja by som neodporúčal, ale rovno UROBIL!
Mimochodom - xxxxxxx@hotmail.com - hotmail už ako taký neexistuje - doména hotmail bola zrušená....potom sa to transformovalo na windowslive.....
Dominika Kovacovska
27.05.14,18:48
urcite neplat ja nakupujem cez anglicky eBay a nikdy nic neplatim, iba ked predavam tak smiesne sumy odo mna pytaju, najlepsie by mozno bolo preposlat to ebayu a mozno si to zacnu riesit, pokial niekto zneuziva ich meno ale URCITE NEPLAT