janulka1978
27.05.14,11:12
Bývam na 5. poschodí a platím za výťah mesačne 30 € (za 5 osob, z toho su dve deti jedno 3 roky a druhé 1,5). Tieto deti samotné na výťahu nepôjdu. Vo vyúčtovaní za byt sú ešte zohľadnené v poplatku za elektrinu v spoločných priestoroch. Samotné deti tieto služby neužívajú, vždy iba so mnou. Chcela by som ich z týchto poplatkov odhlásiť. Neviete mi poradiť, či by som u správcu bytovky s týmto pochodila?
Tweety
27.05.14,09:14
Určite nepochodíš.
jslancik
27.05.14,09:19
prečo by mali chodiť samotné? chodia výťahom, alebo nechodia? podľa mňa rodiny s malými deťmi využívajú výťah ďaleko viac, ako bez nich. S kočíkom sa chodí výlučne vo výťahu. Alebo chodíš s nimi pešo? Keď teda nechceš, aby sa za nich platilo.

Hocikto by si mohol povedať, že nechce platiť. Napr. takí, čo výťah skutočne nevyužívajú. Nikdy. Tiež mám byt na 1. poschodí, výťah nikoli nikdá, ale platiť ho platím.
Kvaka
27.05.14,09:27
Za používanie výťahu a elektrinu v spoločných priestoroch sa platí podľa osobomesiacov. Nie je to nijako limitované vekom. Iba počtom osôb, bývajúcich v byte a počtom mesiacov, v ktorých sa v byte trvale zdržiavali.
sosak
27.05.14,09:31
Na Slovensku je to tak, že za malé deti sa za výťah platí, ( ja som platil už od narodenia syna ) za domáceho miláčika - psa sa neplatí, a rovnako majiteľ psa ho chodí pravidelne niekoľkokrát za deň vyvenčiť, samozrejme výťahom. Za výťah musíš platiť aj za deti, rovnako ako iní.
lujza.j
27.05.14,09:34
Špecifikuj...niekolko krat?
sosak
27.05.14,09:49
Už je to tu, psíčkarská lobby... dúfam že sa pridajú ďalší.
nika.sum
27.05.14,09:57
presne tak...niekomu chodi viac navstev ktore vyuzivaju vytah a niekomu nikto a pod. Je to takto stanovene a s tym nic nenarobite.
lujza.j
27.05.14,09:58
No ne ja idem som psom 2x....moji kedysi susedia cca.15-20 ciganov...asi kolko krat pouzili...a kolko ich skutocne platilo....a ja si v podstate za psa platim...platim 3os sme len 2os.nemam cas ist to zmenit,lebo to treba osobne...Este jedna ciganska rodila ostala...
nika.sum
27.05.14,09:59
lujzi, ja nemam nic proti psikom, ale napr. nas sused ho chodi vencit kazde dve hodiny. Ale mna vytah netrapi, skor to ze pes niekedy nevie kde ma znackovat ...ale to je problem majitelov. Len mi nedalo nezareagovat na to niekolkokrat :-). To je jedno ci ma niekto psika a chodi so psom alebo k nemu chodi kopec navstev alebo ako bolo aj u nas bolo ich 7 a prihlaseni 4. Vzdy moze mat niekto pri vytahu pocit krivdy...
lujza.j
27.05.14,10:06
Aha..kazde dve hodiny......no,ja som to zobrala konkretne na seba:)znackovanie nehrozi...ak vzdy som to upratala....ale to bol miminko...
Susedia su uz fuc...chvala bohu..vytah sme mali vkuse pokazeny...vzdy ho pretazili a este sa drzo rozculovali,ze kto ho zase pokazil...
alaya1
27.05.14,10:09
Sosak, ak pes bude v nasej krajine povazovany za zivu bytost, mozno zavedu za neho platbu. Kym je pes vec, tak, ako za ostatne veci, ani za neho sa neplati. Ako za kociar, nakupne tasky na kolieskach a pod.
Chobot
27.05.14,10:09
minimálne 3x
ivka70
27.05.14,10:16
Pochodit nepochodis, mna len zarazilo, co to mate za vytah, ze platite 6 EUR za mesiac na osobu. Zda sa mi to vela, ked pises o 5.poschodi ...tak asi zije v tom vchode dost ludi.
sosak
27.05.14,10:36
Si zabila.. pes je vec, ako kočiar, nakupne tasky na kolieskach a pod.
alaya1
27.05.14,11:03
Podla zakonov SR je pes vec. je to fakt.
kopretinka
27.05.14,11:08
30 eur? nesekla si sa s desatinnou čiarkou?
sosak
27.05.14,12:42
Ešte som obišiel dobre, že moja taška na kolieskach nemá žiadne potreby. Aké šťastie..lebo nemám toľko času.
alaya1
27.05.14,12:48
Sosak, no, je to divne, ale je to tak. pes je vec a je majetkom osoby, tak isto, ako postel, chladnicka a tebou menovana taska. Treba sa obratit na zakonodarcov, aby to zmenili. V Cechach sa lady pohli. Tu to nikoho nezaujima.
bubkoch
27.05.14,14:52
alaya : aha, takze podla teba mozem psovi vykrutit krk a nestane sa mi nic, rovnako ako ked zlomim palicu ? ci opat tu psickari vykladaju zakony podla toho ako sa im hodi ? v prvom rade pes do bytovky nepatri, v druhom rade pes vyzaduje inu starostlivost ako skrecok v klietke, takze je uplne normalne, logicke a legitimne pozadovat platbu za pouzivanie vytahu aj za psa, rovnako ako platia kojenci ...
misoft
27.05.14,14:56
Ľudkovia - v jednom máte pravdu - zákony špecifikujú psa ako vec, ale niektorí správcovia/SVB ho špecifikujú ako 1/2 osoby - teda 0,5 osobomesiac - a teraz nebuď z toho jeleň....
bubkoch
27.05.14,14:56
tak nam teraz vo vyuctovani vyslo 16€/os/rok, styria sme zaplatili 64€/rok ... a co mam robit, byvame na 1. posch., vytah nikdy nepouzivame ...
alaya1
27.05.14,14:59
BUBKOCH, NAPISALA SOM, CO VRAVI ZAKON, STAZUJ SA TAM, KTORI SU ZA NEHO ZODPOV EDNI.
bubkoch
27.05.14,15:17
ale ved ja som ti tiez nepriamo napisal co hovori zakon, a ten hovori opak toho co ty ... btw myslis ze ked napises prispevok velkym pismom, ze mu pridas na dolezitosti ?
alaya1
27.05.14,15:19
mala som inak nastavenu klavesnicu, tak som to uz neprepisovala.tak ak poznas iny zakon, tak sa podla neho zariad. To je vsetko Hadat sa s tebou tu o tom nebudem.
sito
27.05.14,15:29
misoft (Dnes 17:56) Ľudkovia - v jednom máte pravdu - zákony špecifikujú psa ako vec, ale niektorí správcovia/SVB ho špecifikujú ako 1/2 osoby - teda 0,5 osobomesiac - a teraz nebuď z toho jeleň....

Len so súhlasom väčšiny vlastníkov. Teraz nemyslím na toho jeleňa ... :);)
ivka70
27.05.14,18:59
Ale im to vychadza (podla toho, co pise) 72 EUR/os/rok, co je 4,5 krat viac ... preto sa mi zda ten vytah drahy ...

inak tiez byvam na 1. poschodi a chodim po schodoch ...a vytah platim .... :) s tym nic nenarobime
Semetrika1
22.01.17,11:48
Keby sa majitelia psov obrátili na súd, tak by museli správcovia predpis o tom, že pes je 1/2 osoby zrušiť. Žiaľ takéto máme predpisy. Keď plače dieťa, tak si poviem je to živá bytosť, je mal=é ono prestane aj naše plakali.
Ale keď breše v dome pes- čiže vec, tak si myslím, že by ju už mali dať do "odpadkového koša", aby nerušila okolie.
Fakt by to mali riešiť zákonom.
willma
23.01.17,06:04
reaguješ na príspevok z r. 2014