modami
27.05.14,13:59
Chcem sa opýtať,ako to je ak mi bol doručený rozsudok o rozvode a exmanžel sa chce odvolať,voči výške výživného.Ak sa odvolá, rozsudok nebude právoplatný.Musí mi vyplácať určené výživné,alebo sa bude čakať na rozsudok odvolávacieho sudu?Niekto vraví,že rozsudok ohladne výživného je automaticky predbežne vykonatelné dnom doručenia a niekto,že to si musím podať návrh na sud na predbežnu vykonatelnosť,tak neviem.Ja som na rod.dovolenke a peniaze potrebujem.Ex povedal,že on sa odvolá voči výživnému a bude čakať,až ako rozhodne odvolávací sud,dovtedy mi nedá nič,aj keby to malo trvať pol roka,že on mi nemusí dovtedy nič platiť.PROSIM SURNE PORADIT,dakujem
bubkoch
27.05.14,14:59
rozsudok v casti vyzivneho JE predbezne vykonatelny, t.j. povinnost riadit sa podla neho nastava dnom dorucenia ... aj ked rozsudok nie je pravoplatny, je mozne vymahat vyzivne z takeho rozsudku cez excekutora, pretoze exekucny titul je akykolvk rozsudok, ktory je vykonatelny, pravoplatnost sa nevyzaduje
misoft
27.05.14,15:08
Pre @modami - toto je dôležité: rozsudok v casti vyzivneho JE predbezne vykonatelny, t.j. povinnost riadit sa podla neho nastava dnom dorucenia - je to jediná výnimka v právnom systéme, kedy sa rozsudok stáva vykonateľným dňom doručenia - ostatné majú čas na odvolanie, potvrdenie právoplatnosti - tento jediný NIE - IHNEĎ je vykonateľný.....
Peggynka
27.05.14,16:24
To tak funguje,že panáčik nebol poučený?
misoft
27.05.14,16:27
Podpisoval, ale nečítal. Až potom....