Denisa Mancová
27.05.14,14:11
Dobrý deň,pracovala som v jednej firme na dohodu, však som bola cca dva tyždne odcestovaná (od 2.5-18.5). A hned 19.5 som prisla dať výpoved. Zaujímalo by ma, či mi už bývalý zamestnávatel zaplatí odvody za tieto dni čo som bola odcestovaná, kedže som sa nepreukazala PNkou ani nijakym dokladom. Máte s tým nejake skusenosti ? Ďakujem pekne.
Katy a R
27.05.14,12:15
deniska - nemusíš písať viac otázok - ale upresni! lebo z tohto zadania veru nevieme ani len, čo si zač? (aj dohody môžu byť rôzne) ak si pracovala len niktoré dni, čo ťa zavolali - tak len z toho sa platia odvody ..
Tweety
27.05.14,12:15
AK si nič neodpracovala, nebola žiadna odmena, nie sú ani nijaké odvody.
Denisa Mancová
27.05.14,12:21
normalna dohoda o vykonani práce, pracovalo sa 8 hodin denne 5 dni v tyzdni. teraz neviem, ci si za tie dni co som tam nebola musim odvody zaplatit sama, alebo ci mi ich este uhradi zamestnavatel. vobec neviem ako to teraz funguje po novom, prvykrat som takto na dohodu bola zamestnana.
Katy a R
27.05.14,12:25
Dôležitý je termín - ku ktorému PP skončil. Máš predsa oficiálne doklady. ?
Denisa Mancová
27.05.14,12:31
Jasne,ze mam. Ved 19.5 som tam bola a tym dnom sme ukoncili dohodu o pracovnej zmluve. Cize koniec je 19.5. Aj ked som tam od 2.5 nebola, ale vyzistila som si,ze pokial je na ukoncenej dohode pisany datum 19.5. , tak vraj je zamestnavatel povinny zaplatit tie odvody. Uz mam z toho misung :D
Tweety
27.05.14,12:36
no ak si nič nezarobila, nemá z čoho zaplatiť, lebo VZ je tvoja odmena
Katy a R
27.05.14,12:37
žiadne odvody platiť nebude - keď nie je z čoho?
ale nemusíš sa zase nervovať - len si to choď poriešiť na zdravotnú poisťovňu :)
Denisa Mancová
27.05.14,12:38
takze to musim uhradit ja? ci ako...ved niekto to zaplatit musi... Kamaratka je uctovnicka, ta mi vravela, ze je jedno ako som tam robila, pokial mam ukoncenie pisane na dna 19.5, tak je povinny vsetko uhradit. na to je ten doklad ... tak ja uz neviem kde je pravda... :/
Tweety
27.05.14,12:39
ZP je povinné, takže to musíš zaplatiť, ale SP nie je povinné.
Denisa Mancová
27.05.14,12:50
aj tak dakujem za pomoc :)
Katy a R
27.05.14,12:58
pozri sa - možno ani nebudeš nič doplácať (keby si napr bola ID tak určite nič neplatíš) - lenže nevieme, čo si zač ? (nejaký súbeh ??)
Ale ak máš aktivovaný elektronický prístup do ZP - tak si to tam jednoducho pozri - budeš mať presne vyčíslené, koľko musíš zaplatiť (už 1.6 uvidíš. ... splatnosť je 9.6. )