Lukáš 142
27.05.14,15:52
Potreboval by som poradit nejaky dobry program, ktory dokaze naskenovat dokument a bez nutnosti jeho ulozenia ho hned vytlacit bud ako obrazok alebo ako normalny dokument. Tlacidla na zariadeni mi nefunguju, pretoze pouzivam len ciernu atramentovu kazetu a farebnu nemam vlozenu a kedze vypisuje hlasenie aby som vlozil farebnu tlacovu kazetu, tak su tlacidla zablokovane. Farebnu sa mi neoplati kupit, pretoze vatsinou tlacim len text.

Vopred dakujem za rady.

Inak pouzivam multifunkcne zariadenie HP PSC 1610.
avalik
27.05.14,15:13
ja mam HP PSC 1510, pouzivam HP Solution Center - tiez nepouzivam farebnu tlac, vlastne ja uz na nej netlacim :) - ale kazety tam mam vlozene - obcas sa so mnou hada, ze nema atrament - tak vypnem a zapnem tlaciaren a potom funguje ... ja mam pripojenu aj laserovku, takze kopie robim naskenovanim v tomto zariadeni a vytlacenim na laserovke.
misoft
27.05.14,15:17
No ja neviem teda - multifunkčné HP ti urobia sken a kópiu aj bez PC. Ako klasická kopírka niekde v obchode.
A ku kazete - nie je dobré nechávať slot pre farebnú prázdny - radšej tam nechaj prázdnu kazetu. Bude síce hlásiť, ale bude fungovať, akurát ti ponúkne čiernobielu tlač z čiernej....
Lukáš 142
27.05.14,15:18
a v HP Solution Center mas moznost aby si skenovany dokument hned vytlacil, ale aby sa ten dokument neulozil na disk?
Lukáš 142
27.05.14,15:25
misoft: ano urobi, ale ak nie je vlozena jedna kazeta, tak ti vypise, ze chyba farebna tlacova kazeta a zablokuje ti ovladaci panel na zariadeni, takze bez pc neurobis sken dokumentu.

Inak preco nie je dobre nechavat slot bez kazety? Ak by si mi povedal, ze nie je dobre nechavat pouzitelnu kazetu s atramentom v slote bez toho aby sa z nej tlacilo, tak to by som chapal, ale toto nechapem, vysvetli mi to prosim. Inak ak tam aj dam prazdu kazetu, tak mi vypise, ze chyba atrament v kazete a ani za boha mi ovladaci panel neodblokuje a niekedy sa stane, ze dokument ciernobiely ani nevytlaci, lebo prazdna kazeta.
vlado 33
27.05.14,15:29
Vlož starú zaschnutú farebnú kazetu a prepni na black tlač a pôjde to ako po masle.
misoft
27.05.14,15:30
@Lukáš - máš k nej návod? http://www.fixya.com/support/p378542-hp_psc_1610_all_in_one_inkjet_printer/manual-3593
Tu v češtine: http://h10032.www1.hp.com/ctg/Manual/c00276649.pdf
Tak čítaj a pozeraj obrázky - strana 6, 7 návodu - ovládacie prvky panelu.
Jednoduché ako facka: Vložíš do skenera - tlačidlo 10 - zvolíš parametre papiera, počet kópií, typ paiera - stlačíš tl. 12 - čierna kópia, alebo 13 - farebná kópia.
Lukáš 142
27.05.14,15:59
@misoft: toto by sa dalo spravit, len ak by zariadenie nehlasilo upozornenie o chybajucej tlacovej kazete
Lukáš 142
27.05.14,16:04
@vlado 33 no ja uz staru farebnu tlacovu kazetu nemam, takze ak sa nebude dat nejak odblokovat ten ovladaci panel na zariadeni, tak jedine kopirovat nejakym softom, ale aby len naskenovalo dokument do vyrovnavacej pamate a nasledne vytlacilo a to je vsetko, aby sa dokument neukladal na disk
vlado 33
27.05.14,16:12
@vlado 33 no ja uz staru farebnu tlacovu kazetu nemam, takze ak sa nebude dat nejak odblokovat ten ovladaci panel na zariadeni, tak jedine kopirovat nejakym softom, ale aby len naskenovalo dokument do vyrovnavacej pamate a nasledne vytlacilo a to je vsetko, aby sa dokument neukladal na disk

A s čím chceš skenovať, skenovanie funguje?
misoft
27.05.14,16:19
@vlado 33 no ja uz staru farebnu tlacovu kazetu nemam, takze ak sa nebude dat nejak odblokovat ten ovladaci panel na zariadeni, tak jedine kopirovat nejakym softom, ale aby len naskenovalo dokument do vyrovnavacej pamate a nasledne vytlacilo a to je vsetko, aby sa dokument neukladal na disk
Vieš - vyrovnávaciu pamäť má práve tá multifunkčná mašinka - pre skenovanie, aby nemusela naskenované dáta presúvať do PC a potom späť na tlač.
V PC vyrovnávacia pamäť nie je taká, ako si predstavuješ - je tam cache a tá si súbory neukladá - len dáta komunikácie jednotlivých zariadení v PC. Teda musí si to uložiť niekam. Jedine, ak by sa našiel spôsob, ako naskenované uložiť do schránky (ale to je tiež "uloženie" súboru, ale do RAMky)
Lukáš 142
27.05.14,16:20
no skenovanie funguje, ale iba cez pocitac a hp solution center alebo iny soft, ja by som potreboval nejaky program, ktory dokaze len naskenovat nejaky dokument a hned ho vytlacit a nic na disk nebude ukladat, lebo hp solution center ti to ulozi bud ako obrazok alebo pdf a potom mozes tlacit. Ak das "MAKE COPIES" tak ti zariadenie vyhodi oznam pri pokuse o urobenie kopie, ze "The device is busy", takze tato funkcia je blokovana ako aj ovladaci panel na zariadeni.
vlado 33
27.05.14,16:25
Aký program potrebuješ? Ovládací panel- zariadenia a tlačiarne- HP 1610 je odfajnutá?- hore na lište je spustiť skenovanie. Mám Win 7, ale aj u starších verzií máš Win skener.
Lukáš 142
27.05.14,16:27
@misoft: hej mas pravdu, ma ju to zariadenie, pretoze pri kopirovani musi dany sken ulozit do svojej pamate. V pripade ak skenujes do pc, tak ti kazdy soft vie urobit nahlad skenovaneho dokumentu a ten uklada do RAMky, no a ja by som potreboval, aby ten "nahlad" iba vytlacil a neskenoval opat dokument, ktory nasledne ulozi na disk. Pretoze toto opatovne skenovanie dost zdrzuje a ak potrebujem len kopirovat, tak nepotrebujem aby mi dokument zariadenie ukladalo na disk a ja som ho musel potom otvorit a dat tlacit
misoft
27.05.14,16:31
mimotemy

Vieš - veľmi to komplikuješ - samotné skenovanie a tlač trvá omnoho dlhšie, ako samotné uloženie a znova načítanie súboru z HDD.....
Lukáš 142
27.05.14,16:33
Aký program potrebuješ? Ovládací panel- zariadenia a tlačiarne- HP 1610 je odfajnutá?- hore na lište je spustiť skenovanie. Mám Win 7, ale aj u starších verzií máš Win skener.
http://windows.microsoft.com/sk-sk/windows-vista/scan-a-picture iba niektore verzie windowsu maju Faxovanie a skenovanie a aj tak ti sken najprv program ulozi na disk a az potom ho mozes tlacit, ja by som potreboval kvalitnejsi program na skenovanie/)kopirovanie) aby to ukladanie preskocil a iba tlacil po nacitani skenu do pamate
misoft
27.05.14,16:34
Tak také nie sú - je buď sken a rovno tlač z vyrovnávacej pamäte zariadenia, alebo sken, uloženie a tlač uloženého...v PC.
Lukáš 142
27.05.14,16:36
misoft, ale si zober, ze mas dame tomu 5 dokumentov, ktore potrebujes kopirovat, takze najprv to musis naskenovat do pc, potom pootvarat a dat tlacit a na koniec vymazat pricom len ukladanie po skenovani do pdf trva aj pol minuty niekedy, takze po urcitom case to zacne dost otravovat.
Lukáš 142
27.05.14,16:39
misoft a ked program dokaze spravit nahlad skenovaneho dokumentu, tak ako je mozne, ze ten nahlad by nejaky program nedokazal hned aj vytlacit bez ukladania, dufam, ze nejaky specializovany soft na skenovanie toto dokaze
vlado 33
27.05.14,16:39
no skenovanie funguje, ale iba cez pocitac a hp solution center alebo iny soft, ja by som potreboval nejaky program, ktory dokaze len naskenovat nejaky dokument a hned ho vytlacit a nic na disk nebude ukladat, lebo hp solution center ti to ulozi bud ako obrazok alebo pdf a potom mozes tlacit. Ak das "MAKE COPIES" tak ti zariadenie vyhodi oznam pri pokuse o urobenie kopie, ze "The device is busy", takze tato funkcia je blokovana ako aj ovladaci panel na zariadeni.
Neinštaloval si nanovo softvér? Dal si oskenovať skúšobnú tlač? Do vtedy kým to neurobíš ti bude ten debil HP svietiť a pýtať skúšobnú tlač. Bez kazety ti tlač nepôjde, tak neviem ako chceš vytlačiť dok. bez uloženia a vytlačenia na inej tlačiarni. PS: nechci vedieť čo by som s tou HP urobil.
willma
27.05.14,16:52
a nemáš jednoduchšie zaobstarať nové multifunkčné alebo čisto skener?
Lukáš 142
27.05.14,16:53
no mne vypisuje "Do laveho vozika vlozte farebnu tlacovu kazetu", takze bez nej to oznamenie asi nezrusim, iba ze by existoval nejaky postup (ojeb) ako oklamat tu HP-cku, ze ta kazeta je vlozena, alebo nejakym sposobom vymazat a tym odblokovat ovladaci panel.
No ani mi nemusis hovorit, co by si s nou spravil ty, aj ja som to uz chcel spravit, ale este ju necham zit chvilu :D
Lukáš 142
27.05.14,16:56
a nemáš jednoduchšie zaobstarať nové multifunkčné alebo čisto skener?
no casom zaobstaram, teraz mam dolezitejsie ine veci ako davat peniaze na nove multifunkcne, radsej teraz dam na cca 5-6 mesiacov 12€ za repasovanu kazetu (cierna tlac)
misoft
27.05.14,17:00
A to je problém kúpiť jednu 343, alebo 344 (veľkokapacitná). A je po probléme.....
avalik
27.05.14,17:08
V HP Solution Centre dam Scan Picture alebo Scan Document ... a vyberam si ci to chcem skenovat do suboru, do emailu, do pdf ... ale je tam aj ponuka do tlaciarne - potom mozes zmenit nastavenia - napr. ciernobielo ... a skenujes
ked je naskenovane das dokoncit a vyskoci okno Nastavenie tlace - vyberies tlaciaren - ak ich mas viac + mozes este nastavit ciernobielu tlac - das OK a tlaci

ale pozeram v prirucke ty tam mas program HP Image Zone - tak by si to mal ovladat cez tento program podobnym sposobom