dixi27
27.05.14,20:15
buchač
27.05.14,18:30
CITUJEM :

Kto je zodpovedný za dopravnú nehodu, pri ktorej osoba pri predbiehaní stojaceho auta odtrhla dvere na tomto aute. Je to osoba, ktorá predbiehala, či vodič stojaceho auta? Kde to najdem?

ODPOVEDÁM :

Osoba urvala dvere na aute ???????
To sa Hulk objavil na Slovensku ???

Osoba predbiehala auto ???????
To pribehol na Slovensko Usain Bolt ???

POZNÁMKA :

Na akom ..." tomto aute "...???
Kde ..." to " vlastne chceš hľadať ???


P.S.:

Udeľujem bod za najstúpidnejšiu otázku mesiaca ...
Slovenčina na slovíčko ...
lujza.j
27.05.14,18:33
som ešte nepredbiehala stojace auto:D...to sa ako robí?!takýto ludia jazdia medzi nami...
buchač
27.05.14,18:42
Môj spolužiak šiel s tréningu ...biciklišta bol .

Šlapal a šlapal do pedálov ...
Išiel okolo jedného auta a šofér neskontroloval situáciu .
Šrac narazil , dvere vyvrátil naopak ...ale tri týždne ho dávali dokopy ....;)

Ale urvať dvere ???
Len tak ???
To musel byť iný člen .....žeby dixi ??? ;) :D :D :D
lujza.j
27.05.14,18:45
Pravidlá pri vyhýbaní sa prekážke, ktoré dopĺňajú pokyny značiek
Vodič, ktorý pri obchádzaní vozidla, ktoré zastavilo alebo stojí, prekážky cestnej premávky alebo chodca vybočuje zo smeru svojej jazdy, nesmie ohroziť ani obmedziť vodiča protiidúceho vozidla, nesmie ohroziť ani vodiča idúceho za ním, ani iného účastníka cestnej premávky. Vodič je pritom povinný dávať znamenie o zmene smeru jazdy.

Vodiči protiidúcich vozidiel sa vyhýbajú vpravo, včas a v dostatočnej miere. Ak sa nemôžu bezpečne vyhnúť, prednosť v jazde je povinný dať ten vodič, na ktorého strane jazdy je prekážka alebo zúžená vozovka. Ak jeden z nich musí cúvať, urobí to ten, pre ktorého je to ľahšie alebo menej nebezpečné. Ak sa vodič nemôže vyhnúť protiidúcej električke vpravo, vyhýba sa jej vľavo.

Obchádzajte vždy so zapnutou smerovkou

Vodič, ktorý pri obchádzaní cestnej prekážky alebo chodca vybočuje zo smeru svojej jazdy, nesmie ohroziť ani obmedziť vodiča protiidúceho vozidla, nesmie ohroziť ani vodiča idúceho za ním, ani iného účastníka cestnej premávky. Vodič je pritom povinný dávať znamenie o zmene smeru jazdy.
jslancik
27.05.14,19:13
Ty osoba, nezabudla si nahodou uviest, ze osoba otvorila dvere bez toho, aby sa presvedcila, ci nahodou nie je predchadzana druhou osobou? Ako tomu mala ta druha osoba predist? Ak napr. nebolo dost priestoru na obidenie s blbovzdornym odstupom...

Na posudenie je treba viac informacii o okolnostiach, vypocut oboch ucastnikov a pripadnych svedkov.

A stojace auto sa neda PREDBIEHAT.
arizona
27.05.14,20:23
Ved ju nechytajte za slovicka!!!

Ja si myslim, ze na vine je vodic, ktory si neskontroloval situaciu za sebou a otvoril dvere.


mimotemy Mne sa tiez davnejsie stalo, ze som sla na bicykli po kraji cesty. /bezna ulica na sidlisku/. Auticka stali zaparkovane jedno za druhym...
Zrazu ja na jednom predomnou otvorili dvere a ja som s bicyklom vletela do nich.Nevytrhla som ich, len preliacila...
Aj ja, aj vodic sme boli zlaknuti...nakoniec sa mi ujo ospravedlnil...a dvere si dal asik preplatit poistovni :rolleyes:
Chobot
27.05.14,21:30
V BA bol iný prípad: neviem či poznáš klesanie od kremáku smerom do mesta. Pri Baumaxe bolo odstavené auto, od Kremáku išiel cyklista, no bol rozfofrovaný. Išiel podľa krajnice, dopredu nepozeral. Jasné, že to napálil do stojaceho auta - auto malo zadok rozbitý, cyklista tuším 2 týždne v nemocnici.
Chobot
27.05.14,21:31
Nájdeš to v policajnej správe o šetrení dopravnej nehody.
misoft
28.05.14,06:36
Obaja majú svoj podiel viny: vodič stojaceho, lebo vystupoval a nepresvedčil sa, či niekoho neohrozí, vodič odchádzajúceho (pretože odstavené/stojace vozidlo je prekážka) že nedodržal bezpečnú vzdialenosť/odstup....... a polícia by mala zistiť ten podiel - ale podľa mňa - je to 50/50.....