Jozef H.
28.05.14,07:11
Dobry den. Zistili sme teraz pocas dazdov ze do auta nam zateka. Dali sme to do servisu kde nam povedali ze sa to opravit neda a ze na aute bolo menene celne sklo co nam predajca zatajil. Servis sa vyjadril ze je nutna vymena lebo je zle zalozene a preteka cez tesnenie do vnutra auta. Myslite ze mozem nieco vybojovat v ramci skrytych zavad? Surne dakujem
jslancik
28.05.14,05:13
surne dakujem? :D
Ice dive
28.05.14,05:19
no majiteľ o tejto vade nemusel ani vediet, a ked to daval opraviť mohol vychádzať z toho, že je to spravené odborne.... t.j. asi by som zašiel ako prvé do nejakého autoskla a zistil, čo je nutné opraviť... či len vymeniť tesnenie, alebo meniť tesnenie aj so sklom... (dosť možné že tam máš neoriginálne sklo, ktoré nemusí až tak presne lícovať s tesnením a to je dôvod zatekania... ) ak je to len o tesnení, tak by som sa na to vykašľal, nakoľko viacej pretelefonuješ, postrácaš nervy kým do doriešite a možno je to otázkou pár eur a dvoch hodín času...
lujza.j
28.05.14,05:44
Bolo burane?
paťuška
28.05.14,05:51
Súhlasím s Tebou, my sme mali podobný problém na vlastnom aute, keď sme dali vymeniť prasknuté autosklo. Po opätovnej návšteve servisu, kde nám ho menili, dali to do poriadku, neviem, či menili tesnenie, alebo to inak opravili, ale odvtedy je to OK.
Jozef H.
28.05.14,06:54
mam odborne stanovisko z mazdy ze jw to opravitelne za 300eur a moze okno prasknut a je potrebna vymena za 800€
jslancik
28.05.14,06:59
jasné, keď sa pýtaš v originál servise, tak ti zabijú takú cifru. Skús nejaký normálny servis. Mazďáci sú drahí jak sviňa. A neodvedú nič viac ani lepšie ako dobrý servis.
lujza.j
28.05.14,07:16
Ved...aj zlava moze byt...ak sa chce:)
Ice dive
28.05.14,07:24
hmmm... sranda, je že štandardné polské čelné sklo stojí 80 € a montujú ho aj v autorizovanom servise... skús sa opýtať v H&D, alebo v hornete... koľko by to stálo... a ako môže pri výmene tesnenia prasknúť sklo odborníkom? však ak sa vie, že sa tesnenie už nepoužije, môže sa vyrezať...
Jozef H.
28.05.14,17:02
ZľAVA nehrozí
mp_3
31.05.14,06:23
Nenapisal si o ake auto ide , ci je sklo lepene alebo je osadene v gume (ako napriklad felicia). Ak je sklo lepene tak to preteka cez nekvalitne nalepene sklo a ta lista okolo skla(tesnenie) s tym nema nic spolocne je tam iba na okrasu... Rada je , sklo vyrezat von a nanovo ho nalepit , nic ine nepomoze! Cena od 50 do 100€. To odkial ti zateka sa da zistit prudom vody z hadice.
buchač
31.05.14,06:40
Dali sme to do servisu kde nam povedali ze sa to opravit neda a ze na aute bolo menene celne sklo co nam predajca zatajil. Servis sa vyjadril ze je nutna vymena lebo je zle zalozene a preteka cez tesnenie do vnutra auta. Myslite ze mozem nieco vybojovat v ramci skrytych zavad? Surne dakujem
Teraz ako ???
Výmena skla , alebo len výmena tesnenia ?
Buď sa nevieš vyjadrovať , alebo si zle pochopil , alebo je servis na trt .
Takže vymeň servis , vymeň sklo , vymeň tesnenie ...

Vždy myslím a rozmýšľam ...a teraz , ako tak myslím pri tom premýšľaní ??? ;)
Človeče a ja som presvedčený , že Ti ide o ten boj - niečo vybojovať .
Lenže , kto chce bojovať , musí byť pripravený na vojnu ...:rolleyes::rolleyes:
vlado 33
31.05.14,09:32
Pri lepenom skle a jeho demontáži, existuje riziko prasknutia. Servis musí na túto skutočnosť upozorniť. Tie skla nepraskajú až tak často.
dalid
04.06.14,10:19
Mne na bývalom aute začalo tiež zatekať po cca 6-tich rokoch čo som ho mal, cez predné sklo. V autoskle som ho dal nanovo prelepiť a bol opäť pokoj. Samozrejme, že ma upozornili, že staré sklo može pri vyrezávaní prasknúť a celé sa mi to predraží, ale nič také sa nestalo.
Predajca vám nemusel nič zatajiť, to že bolo jedno sklo menené sa dá všimnúť pri obhliadke auta (iný dátum výroby skla ako je na ostatnýchsklách, alebo iná značka na menenom skle). Zas úprimne aj ja som na niektorých autách menil čelné sklá 2x do roka, lebo som mal to "šťastie" na odstrelený kameň od kolies iného auta...
Jozef H.
04.06.14,11:56
Uz he to vyriesene cez Hornet autosklo. V originak servise chceli zarobit tak to sfusovali. Chlapec to opravil za 15 eur. Vo k tomu dodat..
Peggynka
04.06.14,13:14
Čo k tomu dodať? Že sa treba v dnešnej dobe riadne obracať a zorientovať.Som rada,že si to vyriešil a si spokojný.
Edge
22.06.14,18:52
polskym autosklam je lepsie sa vyhnut.Sice cena je o nieco lakavejsia,ale zase mat celne sklo nekvalitne je dost velky risk.Tak isto ked je neodborne osadene
Edge
22.06.14,18:56
nemuselo byt burane,celne sklo sa meni nielen pri buracke.Staci dobre miereny kamienok od auta iduceho pred nim
Jerry222
23.06.14,15:10
skor ako samotna vymena celneho skla by ma trapila korozia,ktora mohla vzniknut na tych najhorsich miestach vdaka takejto neodbornej montazi.
Edge
23.06.14,15:23
to si viem predstavit,obzvlast ked si to zatekanie clovek nevsimne nejaku dobu.S tymto by som sa naozaj nezahraval
Powered
10.08.14,11:02
Mne sa stalo pred par rokmi nieco podobne.Nechal som vymenit celne sklo a po zaparkovani som sa vratil k autu a sklo bolo prasknute od kraja asi 7 cm.Nebolo to menene v autorizovanom servise,az tam mi povedali,ze je to zle nalepene a ako karoseria pracuje tak tam vznika pnutie.Auto nebolo burane,mozno keby to neprasklo tak viditelne,tak sa tiez cudujem odkial mi tam zateka
Jozef H.
10.08.14,18:06
ja to už mam vyriešené a z povodných 800 eur, som to dal opraviť za 20 a nič nezateká. BOl tam len slabo nanesený tmel a trebalo to dookola obtiahnuť
lapejko
10.08.14,18:37
presne to som si opravil aj ja pred rokmi neutrálnym silikónom...
lujza.j
10.08.14,18:42
ja som si tak zadné okno...ale ani nie, aby som ušetrila, ale aby som neostala bez auta...tiež silikonom
jelalim
10.08.14,19:55
Mne sa toto stalo na starom aute, koli dubke od kamena, vymene okno v autorizovanom servise. 2 a pol roka bol pokoj a potom zacalo z nicoho nic zatekat a v podstane prudom. Dal som dole tu gumenu listu, a presiel silikonom ktory pouzivam na vanu.... Drzalo to!
Powered
19.08.14,07:19
u mna to vyslo podstatne drahsie.Najhorsie je,ze to nebolo ako zistit pokial to neprasklo a potom uz bolo neskoro.
Na celne sklo som haklivy,nerad by som prisiel o oci keby sa rozsypalo za jazdy
Powered
19.08.14,07:24
kvoli vode to urcite na chvilu pomoze,ale ak uz je sklo poskodene tak nie,hlavne sa dost zle zistuje kvoli comu to vlastne zateka a hlavne vzniklo
Edge
19.08.14,10:03
aj takto sa to da vyriesit :D
Edge
19.08.14,10:10
aj to sa moze stat,ak uz je to raz prasknute tak straca pevnost
Jeremy21
20.08.14,07:11
tak to ste dobre usetrili.Pokial to bola takato banalita a stacilo iba naniest spravne tmel.
Je fajn vediet,ze aspon jedna firma u ans sa nesnazi zarobit na cloveku,ktory sa v probleme nevyzna
Siod
19.09.14,04:34
no neviem ci ten silikon nie je len docasne riesenie.. ak chces auto pouzivat dlhsi cas tak by som zvolil kvalitnejsiu opravu vygoogli si to na nete kto to robi...
Arodd
24.09.14,15:40
no ked to mas v zaruke tak chod do servisu a vec je vybavena
Stonne
11.10.14,13:11
no len nie je to na 100% stale dobre urobene.. a v buducnosti to mozes ocakavat znova ale tak ked drzi tak drzi kym drzi je dobre :)
Edge
12.10.14,09:19
to je fakt... pokym to nestoji vela tak by som to dal vymenit a uz by som to neriesil ci to bude v buducnosti zatekat alebo nie...
Jerry222
14.10.14,07:32
netreba lebo niekedy doplatis nato ze spekulujes a chces usetrit kazde euro.. a v konecnom dosledku este prerobis ako keby si to ides rovno dat poctivo vymenit
Siod
19.10.14,07:44
najlepsie bude si myslim ak sa neuzna reklamacia ist si to dat opravit do Hornetu ti s tym skusenosti maju
Matej32
28.10.14,08:15
vidis to s tym silikonom ma nenapadlo ja som dal vymenit cele sklo v Hornete lebo mi zacalo zatekat do auta ale ked ze bolo doskriabane od kamienkov a jemna puklinka tak som ho vymenil cele ale na buduce ten silikon pouzijem len dufam ze nebude treba
Kajka11
29.10.14,08:11
keď že nie som veľmi zručná a nemám ani partnera riešim všetko v servisom a pripoisteniami pre niektorých nezmysel ale pre mňa jediná možnosť ako neotravovať kamošov. čelné som menila už 2x raz kameň odfrkol z kamióna a vznikla bodka ktorá sa začala rozširovať a 2x keď som si našla neďaleko domu rozbité čelné nejaký milý človek sa vybúril nie len na mojom aute :/ a potom prvom raze som si dala Hornet Assist lebo ta oprava ma stála nemalé peniaze a pri druhom raze som až tak veľa neplatila.
Matej32
04.11.14,06:27
No ja viem len o Hornete ale ak zistiš niekoho daj mi vediet som zvedavý ake maju ceny.
salamander6
05.11.14,09:28
ako je to ked predam auto Hornet Assist zanikne? ci ako to je?
Chobot
05.11.14,09:50
Čo máte všetci s tou firmou na H.? To akože iná firma na výmenu skiel ani neexistuje? Mám pocit, že sem vždy niekto prispeje (vždy nejaký nový člen), len aby oživil tému a urobil reklamu tej firme.

Tému uzatváram, myslím, že už bolo povedané všetko. Netreba robiť reklmau.