bosorka1963
28.05.14,11:44
V ROKU 2012 MOJ SYN SA ZBLAZNIL DOSLOVA A PREDAL MOJE MILOVANE AUTO DEAWO MATIZ DAREXU VYBRAL AUTO SKODA FABIA A AKO AKONTACIU POUZIL PRAVE MATIZKA AKO SOM MU HOVORILA A DOPLATOK 600EUR...PLAKALA SOM AKO MALE DECKO KED SOM SA TO DOZVEDELA....MOJE SLOVA MOJMU SYNOVY PRIPADALY BLBE KED SOM MU POVEDALA ZE S TYM AUTOM BUDU LEN PROBLEMY SAMOZREJME NEVERIL MI....PRVY NASTAL V TEDY HNED VO FEBRUARI 2012..AUTO V ZIME PREDANE NA LETNYCH PLEUMATIKACH...NA DRUHY DEN AUTO NENASTARTOVALO ...BOLO TREBA NOVU BATERIU....PO 24 HODINACH SOM NASTVANA NAVSTIVILA DAREX ZE AUTO CHCEME REKLAMOVAT A VRATIT...VYSMIALI MA....AUTO JE FINANCOVANE LIZINGOM CEZ QUATROCAR....A TAK ZACALI PROBLEMY....AUTO V DEZOLATNOM STAVE V PRIEBEHU ROKA SOM DALA LEN ZA OPRAVY....4000EUR A TO NEPREHANAM....SPLATKY PO 150 EUR NA 3 ROKY A AUTO MI STOJI NA DVORE NEDA SA UROBIT ....STK....EK....A ANI HO PRIHLASIT STRATIL SA TECHNICKY PREUKAZ....PROSILA SOM Quatrocar uz to ani neratam kolko krat aby to dali do poriadku....NO FIGU BOROVU....TERAZ SOM IM NEZAPLATILA 4 SPLATKY VYHRAZAJU SA ZE AUTO MI ZABAVIA....ALE AKO KED AUTO PATRI STALE POVODNEMU MAJITELOVI OD KTOREHO HO ODKUPIL DAREX....MAM NIECO COMU SA HOVORI ZAHADA...KTO JE VLASTNE MAJITEL A CO VLASTNE SPLACAM 2 ROKY....HOVORIM ZE NA DVORE MI STOJI NOVE ...BMW...PRESNE TOLKO MA VYSLA OBYCAJNA FABIA Z DAREXU ...FINANCOVANA CEZ QUTROCAR.....DAM VAM VEDIET AKU DOHRU TO BUDE MAT ALE PRISAHAM ZE AUTO ODVEZU LEN CEZ MOJU MRTVOLU ....2 ROKY NATAHOVACIEC...STACILO...RIESENIE..TRESNE OZNAMENIA..ATD ZDRAVI VAS BOSORKA
bodliak
28.05.14,09:46
Vidím, že v tom máš jasno. Len tak ďalej.
Braňo
28.05.14,10:23
odobratie vozidla je štandardný úkon, ktorý robia lízingovky, Tvoje reči, že cez Tvoju mŕtvolu sú skôr na usmiatie, radšej si preštuduj zmluvu, kde po tretej splátky si môžu uplatniť záložné právo na auto - ak vieš, čo to znamená.
Chobot
28.05.14,11:43
Pôvodne som chcel napísať dlhší príspevok, ale stačí len toto:

Na čom fičíš?
buchač
28.05.14,11:46
Pôvodne som chcel napísať dlhší príspevok, ale stačí len toto:

Na čom fičíš?

Musí to byť kvalitný matroš .
bosorka1963
29.05.14,06:57
PANI VYPROSIM SI TAKETO KOMENTARE NA COM...FICIS....ASI STE VOBEC NEPOCHOPILY POINTU TOHO VSETKEHO ZE AUTO NEPATRI LIZINGOVKE LEBO NIE SU ZAPISANY V TECHNICKOM PREUKAZE KTORY NEEXISTUJE....SPLACALI BY STE VY NIECO CO NEMOZTE VYUZIVAT ...AZ ANO TAK KLOBUK DOLE.....A UPLATNENIE ZALOZNEHO PRAVA VIEM CO JE LEN AKO SI HO UPLATNIA KED AUTO PATRI STALE SUKROMNEJ OSOBE TAK TO NEVIM....ODPOVEDZ MI NA TOTO AZ SI TO POCOPIL....CAUTE
kopretinka
29.05.14,07:05
a ty čo na nás kričíš? tvoj výkrik do tmy (lebo inak to nemožno nazvať) sa ani nedá čítať.
BXLmiami
29.05.14,07:10
PANI VYPROSIM SI TAKETO KOMENTARE NA COM...FICIS....ASI STE VOBEC NEPOCHOPILY POINTU TOHO VSETKEHO ZE AUTO NEPATRI LIZINGOVKE LEBO NIE SU ZAPISANY V TECHNICKOM PREUKAZE KTORY NEEXISTUJE....SPLACALI BY STE VY NIECO CO NEMOZTE VYUZIVAT ...AZ ANO TAK KLOBUK DOLE.....A UPLATNENIE ZALOZNEHO PRAVA VIEM CO JE LEN AKO SI HO UPLATNIA KED AUTO PATRI STALE SUKROMNEJ OSOBE TAK TO NEVIM....ODPOVEDZ MI NA TOTO AZ SI TO POCOPIL....CAUTE
No,nick máš veľmi výstižný.A ak o to auto a ešte kopu peňazí k tomu nechceš prísť tak sa ukľudni a začni komunikovať normálne,možno sa ešte podarí niečo zachrániť.Aj ked podľa toho čo si napísala skôr o to auto prídeš.Takže magnezium,nádych,výdych a začni študovať a normálne komunikovať a tí páni na ktorých útočíš Ti možno dobre poradia.
bosorka1963
29.05.14,07:18
NO VIDIM ZE TOTO TU NEMA VYZNAM....JA SOM CHCELA LUDI LEN UPOZORNIT..A URAZAT SA NENECHAM..... TAK SA TU MAJTE....
alaya1
29.05.14,07:19
myslim si, ze pani nepotrebuje radu, len sa chcela vyrozpravat, "vypisat", alebo aj ponadavat., lebo ak neplati splatky sama vie, ze jej auto zoberu. len nechapem, preco plati niekomu, komu auto nepatri.
Žabinka
29.05.14,07:21
PANI VYPROSIM SI TAKETO KOMENTARE NA COM...FICIS....ASI STE VOBEC NEPOCHOPILY POINTU TOHO VSETKEHO ZE AUTO NEPATRI LIZINGOVKE LEBO NIE SU ZAPISANY V TECHNICKOM PREUKAZE KTORY NEEXISTUJE....SPLACALI BY STE VY NIECO CO NEMOZTE VYUZIVAT ...AZ ANO TAK KLOBUK DOLE.....A UPLATNENIE ZALOZNEHO PRAVA VIEM CO JE LEN AKO SI HO UPLATNIA KED AUTO PATRI STALE SUKROMNEJ OSOBE TAK TO NEVIM....ODPOVEDZ MI NA TOTO AZ SI TO POCOPIL....CAUTE
splácaš auto v dezolátnom stave 2 roky.. hmm, a to prečo si doteraz robila? prečo si ho hneď nevrátila, už keď ti bolo podozrivé, že sa nevieš dostať k TP a zistila si, že je v dezolátnom stave?.. prečo si sa hneď neobrátila na právnika, keď si si nevedela inak pomôcť?.. a v prvom rade, prečo sa to vôbec stalo, že tvoj syn nakladal s tvojim pôvodným milovaným autom (predpokladám, že to auto bolo tvoje, aspoň tak píšeš, takže to muselo byť s tvojim splnomocnením, inak by k tomuto vôbec nedošlo..) a neriešila si už toto ako prvé?..
nepíš prosím ťa veľkým písmom, nedá sa to čítať..
srska
29.05.14,07:22
NO VIDIM ZE TOTO TU NEMA VYZNAM....JA SOM CHCELA LUDI LEN UPOZORNIT..A URAZAT SA NENECHAM..... TAK SA TU MAJTE....ďakujem za upozornenie. čau
bosorka1963
29.05.14,07:24
SPRAVNE SI POCHOPIL PLATIM LIZINGOVKU KTOREJ AUTO DODNES NEPATRI LEBO NIE JE ZAPISANA V TECHNICKOM PREUKAZE A KEBY SA NIECO NEDAJBOZE STALO BYVALEMU MAJITELOVI AUTO IDE DO DEDICSKEHO KONANIA...POCHOPIL SI TO SPRAVNE
srska
29.05.14,07:26
caps lock seklo v krížoch?
kopretinka
29.05.14,07:27
SPRAVNE SI POCHOPIL PLATIM LIZINGOVKU KTOREJ AUTO DODNES NEPATRI LEBO NIE JE ZAPISANA V TECHNICKOM PREUKAZE A KEBY SA NIECO NEDAJBOZE STALO BYVALEMU MAJITELOVI AUTO IDE DO DEDICSKEHO KONANIA...POCHOPIL SI TO SPRAVNE
pre kristove rany,vypni ten CAPS LOCK!
alaya1
29.05.14,07:33
Blbost ako traky. ved naco platis niekomu, komu to nepatri. kde je technicak, co robi stary majitel. Ked tema nie je sranda, tak uz si davno mala byt u pravnika.
BXLmiami
29.05.14,08:24
SPRAVNE SI POCHOPIL PLATIM LIZINGOVKU KTOREJ AUTO DODNES NEPATRI LEBO NIE JE ZAPISANA V TECHNICKOM PREUKAZE A KEBY SA NIECO NEDAJBOZE STALO BYVALEMU MAJITELOVI AUTO IDE DO DEDICSKEHO KONANIA...POCHOPIL SI TO SPRAVNE
Tak na toto netreba upozornovať,myslím,že nikto z nás by takúto hlúposť určite neurobil.
arizona
29.05.14,08:51
mimotemyQUOTE="bosorka1963"]
.....DAM VAM VEDIET AKU DOHRU TO BUDE MAT ALE PRISAHAM ZE AUTO ODVEZU LEN CEZ MOJU MRTVOLU ....2 ROKY NATAHOVACIEC...STACILO...RIESENIE..TRESNE OZNAMENIA..ATD ZDRAVI VAS BOSORKA[/QUOTE]

Pani Bosorka, ked budete pisat tu dohru, tak poprosime pisat "normalnymi pismenami" , tak ako pisu vsetci...
Tie KONSKE pismena sa pri pisani na nete povazuju za vulgarne vykrikovanie .-) ...a zle sa to cita :mad:
bosorka1963
29.05.14,09:22
ok dakujem...nemam proti tomu nic a za vulgarnu sa nepovazujem...urcite vam tu dohru opisem...dnes o 17 .00 ma stretnutie moj pravnik z lizingoukou tak vam napisem dakujem ..pekny den
srska
29.05.14,09:30
ok dakujem...nemam proti tomu nic a za vulgarnu sa nepovazujem...urcite vam tu dohru opisem...dnes o 17 .00 ma stretnutie moj pravnik z lizingoukou tak vam napisem dakujem ..pekny denvieš, väčšina chápe tvoje rozhorčenie nad stavom, ktorý si nezavinila. len kultúru prejavu treba zachovať. emócie sú zlý radca.
bosorka1963
29.05.14,09:42
dik ze ma chapes..dnes o 17.00 ma moj pravnik stretnutie s lizingoukou dam ti vediet....
evuš
29.05.14,09:45
Len ja sa čudujem, prečo si to neriešila oveľa skôr !!!
bosorka1963
29.05.14,09:48
lebo ma lizingovka natahovala stale ze to daju do poriadku az ma to fakt teraz uz nastvalo
Chobot
29.05.14,22:08
No, počkám si, čo povie tvoj "právnik". Ale ako som už v prvom príspevku uviedol, neide mi do hlavy, ako mohol tvoj syn predať Matizka bez tvojho vedomia, keď ty si bola majiteľom!

Potom - za koľko si vlastne kúpila (alebo tvoj syn kúpil) to auto? Koľko vám ešte zostáva splácať? Ak by si mala splácať viac, ako 2 roky po 150 EUR, tak asi by bolo lepšie sa na to auto vykašľať a vrátiť ho leasingovke. Tie náklady na opravu môžeš akurát oželieť, pretože je malá šanca, že to od leasingovky dostaneš. Leasingovka nie je zodpovedná za technický stav vozidla. Ona ti len zafinanocovala kúpu - alebo ti požičala peniaze.

Bolo obrovskou chybou vrážať také peniaze do opravy. Za 4 tisíc EUR vymeníš na fabii všetky brzdové obloženia spolu s bubnami a kotúčmi, vymeníš tlmiče, spojku a ešte urobíš aj generálku a možno ti z toho vyjde aj výfuk. Neviem, čo ťa stálo 4000???

Synovi poriadne vyčisti hlavu a nech zabudne na vlastné auto hodne dlho. Bola veľká škoda toho Matiza predávať. Ja to chápem, mám Tico (okrem rodinnej Xsary Picasso). Je to moje hobby, skoro všetko si na ňom spravím sám. Matiz má teraz hodnotu tak cca 1-2 tisícky. Takže ak mu ho odkúpili za 500, tak ešte aj na tom prerobil.

Neviem, čo vlastne chceš poradiť, čo ohľadne čoho nás chceš varovať. Takže kým neupresníš otázku, neviem ti poradiť.
dariusko
30.05.14,05:16
PANI VYPROSIM SI TAKETO KOMENTARE NA COM...FICIS....ASI STE VOBEC NEPOCHOPILY POINTU TOHO VSETKEHO ZE AUTO NEPATRI LIZINGOVKE LEBO NIE SU ZAPISANY V TECHNICKOM PREUKAZE KTORY NEEXISTUJE....SPLACALI BY STE VY NIECO CO NEMOZTE VYUZIVAT ...AZ ANO TAK KLOBUK DOLE.....A UPLATNENIE ZALOZNEHO PRAVA VIEM CO JE LEN AKO SI HO UPLATNIA KED AUTO PATRI STALE SUKROMNEJ OSOBE TAK TO NEVIM....ODPOVEDZ MI NA TOTO AZ SI TO POCOPIL....CAUTE

Už len ten nick má silnú výpovednú hodnotu :D
dariusko
30.05.14,05:17
No, počkám si, čo povie tvoj "právnik". Ale ako som už v prvom príspevku uviedol, neide mi do hlavy, ako mohol tvoj syn predať Matizka bez tvojho vedomia, keď ty si bola majiteľom!

Potom - za koľko si vlastne kúpila (alebo tvoj syn kúpil) to auto? Koľko vám ešte zostáva splácať? Ak by si mala splácať viac, ako 2 roky po 150 EUR, tak asi by bolo lepšie sa na to auto vykašľať a vrátiť ho leasingovke. Tie náklady na opravu môžeš akurát oželieť, pretože je malá šanca, že to od leasingovky dostaneš. Leasingovka nie je zodpovedná za technický stav vozidla. Ona ti len zafinanocovala kúpu - alebo ti požičala peniaze.

Bolo obrovskou chybou vrážať také peniaze do opravy. Za 4 tisíc EUR vymeníš na fabii všetky brzdové obloženia spolu s bubnami a kotúčmi, vymeníš tlmiče, spojku a ešte urobíš aj generálku a možno ti z toho vyjde aj výfuk. Neviem, čo ťa stálo 4000???

Synovi poriadne vyčisti hlavu a nech zabudne na vlastné auto hodne dlho. Bola veľká škoda toho Matiza predávať. Ja to chápem, mám Tico (okrem rodinnej Xsary Picasso). Je to moje hobby, skoro všetko si na ňom spravím sám. Matiz má teraz hodnotu tak cca 1-2 tisícky. Takže ak mu ho odkúpili za 500, tak ešte aj na tom prerobil.

Neviem, čo vlastne chceš poradiť, čo ohľadne čoho nás chceš varovať. Takže kým neupresníš otázku, neviem ti poradiť.

Za 4000 evri pomaly vymeníš 9 ročnú Fabiu celú :D
dariusko
30.05.14,05:20
ok dakujem...nemam proti tomu nic a za vulgarnu sa nepovazujem...urcite vam tu dohru opisem...dnes o 17 .00 ma stretnutie moj pravnik z lizingoukou tak vam napisem dakujem ..pekny den

Iba drobné upozornenie :

Právnik dostane obyčajne zaplatené aj keď prehráááááááááááááááááááá :D
Sliedič
06.06.14,17:20
Sú dostupné nejaké nové informácie?
Braňo
18.06.14,13:54
predpokladám odobratie vozidla, predpokladám správne?
Chobot
18.06.14,16:21
Asi to stretnutie s právnikom nedopadlo dobre, tak radšej nenapísala nič. Myslím, že už sa neozve.
majkii
21.06.14,08:58
Mne sa nezdá tento príbeh úplne pravdivý. Neverím v amaterizmus lízingovky, že by vlastníctvo predmetu lízingu nepreviedla na seba a nemala potrebné doklady. Myslím si že veľký techničák lízingovka má a zadávateľka má len kartičku a z tohoto môže zadávateľka usudzovať, že techničák nie je. V lízingovej zmluve je zvyčajne záväzok po skončení lízingu previesť vlastníctvo vozidla na toho kto lízing spláca, lízingovka ak by nemala techničák, nemohla by previesť predmet lízingu do vlastníctva a teda by nesplnila záväzok. Ďalšia vec, ak by lízingovka nevlastnila predmet lízingu dopustila by sa podvodu a lízingová zmluva by bola od počiatku neplatná. V tom prípade by mala zadávateľka nárok na vydanie bezdôvodného obohatenia t.j. vrátenie všetkých splátok vrátane vynaložených prostredkov na opravu. Musí však konať pretože tu tiež platia príslušné ustanovenia o premlčaní bezdôvodného obohatenia. Ale ako som napísal na začiatku neverím tomu že takto by lízingovka konala.
dudodusko
10.11.14,10:25
majkii - vidim, ze ty s lizingovkami asi vela skusenosti nemas alebo prilisnu doveru, ze ci mozu take daco urobit. Mal som nie uplne rovnaky ale podobny problem a sud som vyhral mimosudne, lizngovka pochopila odkial vietor fuka. Toto vidim na neplatnu pravny ukon hned od zaciatku, takze ako pises. Ale pani to musi stihnut do 3 rokov (vydnaie obohatenia), vlastnicke pravo je nepremlcatelne.

Nemozem napisat ktora lizing., som viazany mlcanl. Iba tolko napisem ze je znama, plno reklamy a financuju kadeco. Su velmi castym partnerom autobazarov, aj toho modro-bieleho, najvacsieho v SR. Kamarat kupil Ducato 2010 s garanciou km a zistil, ze ma o min. 100 tis. km viac, co je zamerne uvedenie spotrebitela do omylu. Odporucil som advokata na spotreb. veci a ide to riesit.

Spotrebitel v dnesnej Europe (Smernica 93/13/EHS) je v prave takmer vo vsetkom. Do toho :)



bosorka1963 - treba ist do toho. JEdnoznacne, ale bez emocii.

Ked nijak inak, tak Centrum pravnej pomoci.
kn-alka
10.11.14,10:41
dudodusko - zadávateľka príspevku sa odmlčala už pred 5 mesiacmi