aduska.p
28.05.14,12:42
Dobrý deň,chcela by som opýtať, ak sa stane 6 ročnému chlapcovi úraz v škôlke, spadne zo šmýkalky a má zlomené obe kosti na zápästí, leži v nemocnici, nakoľko mu to museli prišrobovať, ako treba postupovať pri tomto úraze so školkou?
Chlapček je pripoistený v dvoch poistkách oboch rodičov.Môže dostať aj zo škôlky nejaké odškodnenie? Záznam v škôlke nebol spísaný. Prešlo už 7 dní.Dá sa to nejak riešiť? ako treba presne postupovať? dakujem Adriana
Chobot
28.05.14,11:33
Ak má úrazové poistenie aj v škôlke, tak môže aj tá poisťovňa vyplatiť nejaké poistné plnenie. Musí škôlka vypísať hlásenie o poistnej udalosti, priložiť lekársku správu a zaslať do poisťovne.

Ak deti nie sú poistené, tak tam nedostaneš nič. Alebo chceš žiadať od škôlky nejaké odškodné?
bubkoch
28.05.14,13:19
Za uraz je zodpovedna skolka, t.j. mas pravo od nej ziadať odskodnenie
Z coho skolka zaplati odskodnenie teba zaujimat nemusi, bud to zaplati za nu poistovna z poistenia zodpovednosti (ak ho skolka má), alebo to zaplati skolka z vlastnych prostriedkov
Ak ma skolke uzavrete urazove poistenie deti, mas narok AJ na plnenie z tohto urazoveho poistenia
Ak ma dieta vlastne urazove poistenie (uzavrete rodicmi), mas narok AJ na plnenie z tohto urazoveho poistenia
alaya1
28.05.14,13:44
Zaznam z urazu mal byt v skolke spisany v den, ked sa uraz stal zodpovednou osobou, ktora je urcena na tieto ukony vo vnutornom poriadku skoly. Ak to skola neurobila, pochybila a vy dorazne ziadajte, aby bol zaznam spisany a vam dany na nahliadnutie. Ak mate dieta pripoistene aj v skolke, mozete ziadat aj vyplatenie z tejko poistky a v pripade, ze pochybil dozor nad dietatom mate narok ziadat od tejto osoby sudnou cestou bolestne.