AdrianaA
28.05.14,13:30
V roku 2012 sme robili zákazku, ktorú sme aj vyfaktúrovali. Následne v roku 2013 bola reklamácia - vymenila sa súčiastka, ale nakoľko bol zistený neodborný zásah do diela, tak sme to faktúrovali. Zákazník nás chcel dať na súd a keďže sa jednalo o malú sumu ( 60,- EUR ), tak sme vystavili dobropis. Súčiastku som potom zúčtovala z rezervy na reklamácie. Tento rok sa zákazník objavil znova s inou vadou - tiež po neodbornom zásahu- odmietli sme vykonať opravu. Tak sa rozhodol, že súčiastku z minulého roku zaplatí ( dokonca aj zálohu na novú opravu ). Takže ja ju už nemám na sklade - vystavila som faktúru 311/604 a čo oproti.
áčko
29.05.14,17:53
ak uvažujem správne, tak ak ste predtým zúčtovali 504 s rezervou treba teraz tento zápis "zrušiť": "Súčiastku som potom zúčtovala z rezervy na reklamácie." Tým pádom sa Vám hodnota súčiastky dostane späť do nákladov a do obdobia, kedy bol účtovaný výnos. Skladom sa hýbať nebude, pretože súčiastka predpokladám že aj napriek tomu, že ju zákazník nezaplatil zostala u nich.