lacovka
28.05.14,17:39
Dobry den,
planujem si zalozit sro a rad by som sa spytal, ako mozem presunut peniaze z firemneho (podnikatelskeho) uctu na moj sukromny (v pripade, ze to chcem robit pravidelne kazdy mesiac formou "pozicky", aby som nemusel cakat do konca roka na dividendy)?
Uz som sa na to par ludi pytal a mam 2 rozne odpovede:
- hotovostny vyber z firemneho uctu a nasledne vlozenie na osobny ucet
- bezhotovostny prevod medzi uctami

Ako je to teda?
Dakujem
Mila123
28.05.14,15:44
jaj, už vyberáš, ešte ani sro nemáš a ešte si ani nič nezarobil........
Dáša_
28.05.14,15:45
Hlavne musí byť na výber peňazí dôvod. to, že to potrebuješ na život myslím neobstojí.
Dôvodom je bežne vyplatená mzdy, cesťáky, nákupy....
lacovka
28.05.14,15:54
mne sa jedna skor o sposob, ako to vybrat - hotovost alebo mozem aj bezhotovostne?
Dáša_
28.05.14,16:03
ak je dôvod na výber, tak v pohode aj bezhotovostne. Teda opakujem, ked je dovod.
lacovka
28.05.14,16:22
aj ked sa jedna o pozicku na divideny? (vraj aj take sa da...); dakujem za odpoved
Dáša_
28.05.14,16:35
nuž, keď príde ku kontrole, ty si ju budeš obhajovať, čo iné ti na to povedať
Ing. Ľubomír Janoška
29.05.14,06:05
Preddavok na budúci zisk? S tým by som bol veľmi opatrný.
jslancik
29.05.14,06:16
chlapec má svoju predstavu a nedá si povedať. Tak mu treba. Prečo by sme mali robiť veci jednoducho, keď sa dá veľmi zložito :) Účtovníčka z neho bude mať radosť...
jslancik
29.05.14,06:28
vybral si si azda najkomplikovanejší spôsob. Máš ujasnené výhody oproti tým jednoduchším spôsobom?
Máš dve rôzne odpovede. Prečo si myslíš, že iba jedna je správna? Môžeš hotovostne, môžeš bezhotovostne. Keď si dôvod obhájiš pred kontrolou a splníš všetko ostatné s tým súvisiace, tak žiadny problém.
pavol54
29.05.14,06:35
V prvom rade do firmy peniaze museli prísť (okrem vkladu spoločníka)
Onko
29.05.14,07:30
No keďže na porada.sk by sa nemalo radiť, ako obchádzať zákon, tak máš takéto zákonné možnosti:
- firemné peniaze oficiálne zostanú na firemnom účte alebo vo firemnej pokladni v hotovosti
- za firemné peniaze si niečo kúpiš alebo ich požičiaš s úrokom, potom môžu oficiálne prejsť k inej osobe (ty si iná osoba ako firma)