dererko1985
28.05.14,18:43
viete mi poradit? Zadrzali mi VP za jazdu pod vplyvom alkoholu po 2 krat v priebehu piatich rokov, trest mi uz padol vysetrenie u psychiatra a poradenstvo u psychologa mam za sebou, i zdravotnu sposobilost i psychicku sposobilost a este ma caka autoskola len neviem ci cely kurz alebo len doskolovaci. poradte! prosim
dererko1985
28.05.14,17:24
To si ako myslel buchac?
avalik
28.05.14,18:07
Chceš späť vodičák a ani toľko námahy si nedáš aby si si preštudoval zákon, z ktorého budeš robiť skúšku???

8/2009 Z. z.Zákon o cestnej premávke a o zmene a doplnení niektorých zákonov

§ 92
Obmedzenie a odobratie vodičského oprávnenia

(3) Vodičské oprávnenie sa odoberie aj tomu, kto ako vodič motorového vozidla
a) v priebehu posledných piatich rokov trikrát poruší pravidlá cestnej premávky, v ktorého dôsledku vznikne dopravná nehoda s následkom na živote alebo zdraví alebo
b) v priebehu posledných piatich rokov dvakrát poruší pravidlá cestnej premávky požitím alkoholu alebo inej návykovej látky alebo sa odmietne podrobiť vyšetreniu na ich zistenie.

(7) Vodičské oprávnenie odobraté podľa odseku 3 písm. a) možno vrátiť až po preukázaní splnenia podmienok podľa § 77 ods. 1 písm. d) až g). Vodičské oprávnenie odobraté podľa odseku 3 písm. b) možno vrátiť až po preukázaní splnenia podmienok podľa § 77 ods. 1 písm. d) až g), po preskúmaní zdravotnej spôsobilosti osobitne vo vzťahu k závislosti od alkoholu, inej návykovej látky alebo liečiva psychiatrom a po podrobení sa odbornému poradenstvu u posudzujúceho psychológa.

§ 77
Podmienky na udelenie vodičského oprávnenia
(1) Vodičské oprávnenie sa udelí žiadateľovi, ktorý k dátumu udelenia vodičského oprávnenia
d) je zdravotne spôsobilý,
e) je psychicky spôsobilý,
f) absolvoval vodičský kurz podľa osobitného predpisu,41b) ak v § 76 ods. 7, § 78 ods. 2 alebo ods. 3 nie je ustanovené inak,
g) získal odbornú spôsobilosť,

41b) § 2 ods. 1 písm. a) zákona č. 93/2005 Z. z.

§ 2
Autoškola

(1) Autoškola je výcvikové a výchovno-vzdelávacie zariadenie registrované podľa tohto zákona na vykonávanie

a) výučby a výcviku účastníkov prípravy na skúšku odbornej spôsobilosti na vydanie oprávnenia viesť motorové vozidlá (ďalej len „vodičský kurz“),
dererko1985
28.05.14,19:53
ano zakon som si prestudovala ale nevypatral som z neho ci cely kurz alebo staci doskolovaci kurz ak ty stento zakon pochopil tak mi prosim odpvedz ci staci doskolovaci.
avalik
28.05.14,20:22
ak by stacil doskolovaci, tak ti ho dam do citacie - v zakone mas uvedene kedy je povinnost podrobit sa doskolovaciemu kurzu
Peggynka
29.05.14,05:04
Mali ti ho odobrať doživotne...