Julietta 1711
28.05.14,19:11
Jednej pani si u mňa zakúpila vecičky peniažky mi poslala na účet ja som ch následne objednala a potom ako mi prišli tak som ich na riadnej pošte a za riadny poplatok zaslala o tom mam aj doklad. ale čo čert nechcel pošta balík stratila .Pani chce peniaze spať ale kedže som si ja svoju časť dohody splnila a zaslala ich a za samotnú prepravu už nezodpovedám. Následne som samozrejme poslala reklamáciu v prípade že ho nenájdu budem žiadať náhradu škody . Následne náhradu škody ktorú mi pošta odklepne jej zašlem . Postupujem správne ?ďakujem za reakciu.
Dáša_
28.05.14,17:19
neviem, či tieto obchody robíš pravidelne, alebo toto bol jeden jediný taký prípad, ale nechcela by som byť tvojou zákazníčkou. Bez ohľadu, na koho strane je pravda.
buchač
28.05.14,17:25
Keď nič iné , tak len z morálneho práva by si mala peniaze vrátiť .

Veď si vezmi :
1. ona si objednala
2. zaplatila vopred
3. až potom si Ty objednala ...čo keby tovar nebol k dispo ?
4. poslala si poštou
5. máš dokonca doklad
6. pošta zapotrošila
7. dala si reklamáciu
8. čakáš na vybavenie
9. následne náhradu škody zašleš

Nuž pekne .
Takže pani nemá ani tovar a ani peniaze .
Ty nemáš tovar , ale máš peniaze .
Keď bude reklamácia vybavená ( ak vôbec ) , tak vtedy zašleš náhradu škody .
Ale čo bude náhrada škody ???
Tovar alebo peniaze ???

Ale aj tak sa dá podnikať ...
Tweety
28.05.14,17:26
Postupovať by si mala takto: vrátiť peniaze za nedodaný tovar späť, uplatniť reklamáciu.
Julietta 1711
28.05.14,17:26
poslal som asi 4 balíky dokopy .....a nikdy sa mi to ešte nestalo
Julietta 1711
28.05.14,17:34
myslím si že Ja za poštové služby nezodpovedám a riadne som tovar odoslala ...následne prebieha reklamácia odpoveď som ešte nedostala .Následne jej vrátim náhradu škody ktorú mi pošta schváli.
Tweety
28.05.14,17:38
nie je to práve najserioznejšie
Julietta 1711
28.05.14,17:38
ja tiež nemám tovar ani peniaze pretože za niečo som ich objednať musela ....som dokonca na tom ešte horšie
Dáša_
28.05.14,17:42
a zisk si na tom samozrejme nemala žiadny
buchač
28.05.14,17:43
CITUJEM :
pani si u mňa zakúpila vecičky peniažky mi poslala na účet ja som ch následne objednala a potom ako mi prišli

ODPOVEDÁM :

...čítať ešte viem ....
Julietta 1711
28.05.14,17:45
ja nehovorím že nie ale mňa to mrzí ešte sa mi to nestalo .....ale svoju časť dohody som splnila zaslala som tovar tak už len z toho dôvodu mi to príde v logické
Julietta 1711
28.05.14,17:46
asi 13€ na troch veciach a ten som už aj precestovala ako som chodila hore dole na tu poštu
Julietta 1711
28.05.14,17:51
ANO dobre čítate ......najprv poslala ja som objednala ale počítajte so mnou ja som ich objednala za 40€ pani mi poslala 53€ keď jej peniaze vrátim budem v mínuse 40€ tak preto mi to nieje jedno.....ja jej chcem poslať peniaze ale až tu náhradu škody za balík ktorú mi pošta schváli.
Dáša_
28.05.14,17:55
pozri, poviem to inak - zrejme inzeruješ tovar cez internet. Myslíš, že svojim postupom docieliš, že tvoja zákazníčka bude spokojná? Stojí ti to za to, aby svoju nespokojnosť s tvojou službou šírila kade tade? Ak teda plánuješ predávať viac. Internet je mocná zbrať, nezabudni na to.
Julietta 1711
28.05.14,18:01
Ale ide o službu slovenskej pošty .Prečo to nikto neberie do úvahy. Ja som postupovala v súlade s dohodou a tým že som balík odoslala moja časť dohody tým bola splnená.
buchač
28.05.14,18:03
Ty si objednala za 40 € .
Prihodila si 13 € ako svoj zisk .
Pani tým pádom zaplatila 53 € .
Ty budeš v mínuse 40 € .
Ale pani je v mínuse 53 € ..a nemá ani tovar .

Oháňaš sa logikou a všeliakými inými aspektmi ...
Takže ešte raz sa opýtam , je takýto obchod v poriadku ?

Je takýto ( Tvoj ) postoj v súlade s morálkou ???
Ak hej , už tu bolo spomenuté , nechcel by som byť Tvojim zákazníkom ...
kopretinka
28.05.14,18:06
a živnosť na toto obchodovanie máš?
Dáša_
28.05.14,18:07
skús sa na to pozrieť z druhej strany, objednáš si, zaplatíš a nedostaneš nič. Tebe môže byť absolútne jedno, ako to tvoj dodávateľ zabezpečí.
Kľudne si urob, ako myslíš, ale ver, že tvojmu budúcemu obchodu to nepomôže.
mmch, nebola by si v strate 40€, ale 40€ mínus náhrada pošty.
Julietta 1711
28.05.14,18:10
neide o sústavnú činnosť.....poslala som dokopy 4 balíky to je všetko .....a jeden z nich dopadol takto
Julietta 1711
28.05.14,18:12
Veď som napísala že náhradu škody zašlem.Len chcem aby sa to cele s poštou ukončilo ako sa ma.
Dáša_
28.05.14,18:13
predávaš cez internet? Asi áno. Chceš aj v budúcnosti takto predávať? Asi áno. Tak sa podľa toho zariaď. Lebo ver, nie je nič horšie ako zlé meno v takomto obchode. A to ver, že hovorím z praxe. Takých "podrazov" ešte príde veľa.
kopretinka
28.05.14,18:15
tak si mala balík poistiť na 50 eur........
ivka70
28.05.14,18:17
Ty zodpovedas za to, koho si vyberas na dorucenie.
Pani nemusi vobec zaujimat, ci balik stratila posta alebo ci je to len vyhovorka a ty si nic neposlala.
Si povinna jej vratit peniaze, ked jej nevies dorucit to, co si objednala a zaplatila.
balik si mala poistit a niest riziko, kym ti posta poistenie zo strateneho balika vyplati.
Urobit toto mne, oznacim ta za podvodnika. Pani nema co cakat, kym si ty vybavis veci s postou, ktoru si poverila dorucenim.

Nazov prispevku by si mala zmenit na PROBLEM S NESERIOZNOU PREDAVAJUCOU
Julietta 1711
28.05.14,18:22
ďakujem za Vašu reakciu
Julietta 1711
28.05.14,18:32
Ďakujem za reakciu .
ivka70
28.05.14,18:36
Takze sa ti stratila 1/4 z poslanych balikov .... ber si z toho poucenie.
A ver, ze dobre meno obchodnika je velmi dolezite ...ak si ho takto chces znicit hned na zaciatku svojim pristupom ... pokracuj ako myslis.
ak si cakala, ze ti tu niekto tvoj postoju a postup schvali ... ako citas, preratala si sa ....
Julietta 1711
28.05.14,18:41
ďakujem za reakciu....práve preto som to tu dávala aby som videla reakciu . Problém vyriešením aby som mala svaty pokoj.
nika.sum
28.05.14,18:44
Preco neposielate cennejsie baliky s poistenim?Ak by som ja takto podnikala, zakaznicke by som vratila peniaze a dalej si to riesila s postou. Urcite by som v dalsich pripadoch dopravu riesila inak ako slovenskou postou, keby ma tak sklamali....ak jej nevratite peniaze alebo nedodate novy tovar, vase podnikanie velmi rychlo skonci...
Julietta 1711
28.05.14,18:52
Ďakujem za reakciu .
jelalim
28.05.14,19:41
Kde momentalne zasielka je? Ako to bolo poslane doporucene, alebo ako balik, vsetky tieto zasielky su sledovatelne na stranke posty.
Ak tam neozaj nie je ze je to dorucene, musis kupujucej vratit peniaze. To je ako objednat z eshopu telku za 500EUR, zaplatit vopred, oni Ti ju poslu kurierom ale kurier ju strati a eshop odpise, ze Vas problem....

Je to len a len na reklamaciu medzi tebou a postou. Ty si zodpovedna za vyber dorucovate a za volbu druhu postovej/prepravnej sluzby. Kupujucej mas povinnost dodat dovar, ak to nevies, musis jej vratit jej peniaze v plnej vyske.
Julietta 1711
28.05.14,19:51
Ďakujem za reakciu .Aj vďaka iným názorom som problém vyriešila tak ako sa ma.Mala som šťastie na ústretovú pani .
dmc
29.05.14,06:04
Myslim ze pani si objednala TOVAR - ty si jej tovar NEDORUCILA. Zodpovedas v plnej vyske za NEDODANIE TOVARU. Nerozumiem preco nepriplatis na poste 50 centov a nepoistis balik. Pochopil by som keby si pani informovala ze to posielas v tej a tej cene postou ako obycajny balik ale nezodpovedas za stratu ale ak chce tak zaplati o nejaku sumu viac a bude to poistene....V tom pripade by si sa zbavila zodpovednosti.

Problem s Postou je TVOJ problem - a nie kupujucej.
avalik
29.05.14,07:05
Julietta 1711 (Včera 21:01) Ale ide o službu slovenskej pošty .Prečo to nikto neberie do úvahy. Ja som postupovala v súlade s dohodou a tým že som balík odoslala moja časť dohody tým bola splnená.

Nie, tvoja cast dohohy nebolka splnena - to, ze si na dorucenie balika pouzila sluzbu posty je tvoj problem ... dohoda bude splnena ak tvoja zakaznicka, dostane tovar co si objednala.

Uplatnit reklamaciu na poste si mozes jedine ty, nie zakaznicka.

Ako to mas definovane v obchodnych podmienkach?
Alebo to robis bez zivnosti? Co ak ta pani, co si od teba objednala je zo SOI alebo z DU? ;)