vecurka777
28.05.14,20:53
Momentálne som na RD od 11.3. 2014. Chcela som do práce nastúpiť od 15.6.2014 s tým, že budem čerpať dovolenku, ktorej mám 68 dní. Zamestnávateľ moju žiadosť odmietol s tým, že nemôže na konci šk. roka (som učiteľka) ma zamestnať, napriek tomu, že kolegyňa ktorá ma zastupuje nemá zmluvu na moje zastupovanie, ale pracovnú zmluvu na dobu určitú. Môžem čerpať dovolenku od 1.7. 2014, čo bude 38 dní do septembra.Na otázku, či budem môcť čerpať dovolenku počas šk. roka (čo je pre zamestnávateľa nevýhodnejšie, lebo bude musieť zaplatiť zastupujúcej kolegyni namiesto 100%, , 130%), odpovedal, že počas roka mi dovolenku na moju žiadosť nemusí podpísať. Ako mám od neho žiadať, aby mi dovolenka bola umožnená? Môžem ho žiadať o preplatenie dovolenky? Za odpoveď ďakujem.
MarcoM
28.05.14,19:38
Povedz mu toto: Inšpektorát práce, Školská inšpekcia, Kontrola zo strany zriaďovateľa školy, v prípade potreby aj sprenevera. Každý riaditeľ má nejaké maslo na hlave.
avalik
28.05.14,21:12
O nástup do zamestnania po RD sa nežiada, oznamuje sa ...


Zákonník práce

§ 166

(3) Žena a muž písomne oznámia zamestnávateľovi najmenej jeden mesiac vopred predpokladaný deň nástupu na materskú dovolenku a rodičovskú dovolenku, predpokladaný deň ich prerušenia, skončenia a zmeny týkajúce sa nástupu, prerušenia a skončenia materskej dovolenky a rodičovskej dovolenky.
vecurka777
29.05.14,10:40
ok...oznámenie...ja len potrebujem vedieť, či má zamestnávateľ právo urobiť niečo také, že odmietne oznámenie a ako mám postupovať, aby som sa dostala k svojej dovolenke
avalik
29.05.14,13:19
musis oznamenie dorucit zamestnavatelovi - cize bud do podatelne alebo na sekretariat alebo rovno statutarovi do ruk, alebo poslat postou doporucene! - dodrzat lehotu "najmenej mesiac vopred", zaroven poziadat o dovolenku - tu ti moze ale nemusi schvalit ... ak neschvali, prides v uvedeny den do prace a budes pracovat