220870
28.05.14,21:44
Kde to žijeme? Vážení toto na co sa pozeráte je dodávka čisto nových zabalených sporákov pre diskriminovanych spoluobčanov, ktorým postavili na Palande nové byty a to všetko ZADARMO. Vlastne ani nie úplne, zaplatíme to MY. Pre tých čo nevedia, Palandu podpálil jeden dotyčný, keď vypaľoval ukradnuté káble z jednej firmy.
My pracujúci robíme každý deň, aby sme prežili a uživili sa, ked chceme nieco kupit, bereme pôžičky, keď postaviť, tak hypotéku, ktorú splácame cely život a henta cvarga si znici domov, spali okna, dvere, bordel vyhadzujú pred barak kradnú kade chodia a keď už nemaju kde bývať, tak sa im postaví nové a ešte sa EÚ ozýva, ze sa k nim zle správame. ďakujem za zdieľanie
Do pizze aj s takým štátom.
alaya1
28.05.14,19:48
Necuduj sa, zijes na Slovensku, odporucam zmenit narodnost a mas sporak tiez :)
tomas9999
28.05.14,20:22
Hej je to hnus , a ešte aby sa človek bál niečo napísať na Facebook alebo Poradu, ešte by ho mohli aj z práce vyhodiť.
kopretinka
28.05.14,20:27
Necuduj sa, zijes na Slovensku, odporucam zmenit narodnost a mas sporak tiez :)
a farbu ako?
srska
28.05.14,20:30
len mi nie je jasné, prečo biele šporhelty
arizona
28.05.14,21:30
O tych novych bytoch na Palande sa uz rokovalo v r. 2007 http://samosprava.institute.sk/sites/default/files/info/Topolcany_02_6_zapisnica_M.pdf

Palanda zahadne vyhorela v roku 2012 http://topolcany.sme.sk/c/6379005/palanda-zhorela-takmer-do-tla.html

...a maji 2014 su uz byty takmer hotove k odovzdavaniu...
kukučka
28.05.14,21:41
pozrite si pôrodnosť v okrese KK :mee:
Chobot
28.05.14,21:55
Stala sa dopravná nehoda - cigán sa zrazil s bielym. Príde sanitka a nakladá bieleho. Cigán sa ohradzuje: "A ja čo? Aj ja som zranený!"
Saniťák mu hovorí: "Aká je farba tej sanitky?"
Cigán: "Biela!"
Saniťák: "No vidíš, ty si počkaj na tú svoju farbu."
korela
28.05.14,23:57
Necuduj sa, zijes na Slovensku, odporucam zmenit narodnost a mas sporak tiez :)
a farbu ako?
Čo má spoločné farba pokožky s národnosťou? Tak si to myslela, áno?
KoxXxo
29.05.14,02:07
Peggynka
29.05.14,04:05
A to sú plastové sporáky? Bo dyg-železo skončí v zberni...Treba to za nova pofotiť a po pol roku znova a poslať dokumentáciu panáčikom v Bruseli.Skončí to ako na Kalvárii - bo oni sú raz takí...
Wotan
29.05.14,05:46
tak na toto nemam slov..pytam sa dokedy???
Peggynka
29.05.14,05:50
tak na toto nemam slov..pytam sa dokedy???
Kým nám ,ich živiteľom,neprdne v bedni-zahrávajú si.
erik555
29.05.14,05:58
Preto to robia, lebo je okolo toho tiez dobry biznis! Od projektu, stavby, zariadeni...Aj taky vodic nakl. auta ma za to zaplatene. A samozrejme z toho vsetkeho maju niektori aj dobre do vacku!
buchač
29.05.14,06:47
Preto to robia, lebo je okolo toho tiez dobry biznis! Od projektu, stavby, zariadeni...Aj taky vodic nakl. auta ma za to zaplatene. A samozrejme z toho vsetkeho maju niektori aj dobre do vacku!
Hlavne tie vačky sú najdôležitejšie ....
Samozrejme , že ani voličská základňa sa nesmie opomenúť - na jeseň sú voľby .

Ale ten biznis by sa dal robiť predsa aj tak ....akurát by sa postavilo niekde inde a hlavne pre iných . Nájomných bytov je jak šafránu .
Oliwa
29.05.14,08:33
Ale ľudkovia, nezáviďte - veď to sú len sporáky na pevné palivo... ;):D Mal by niekto záujem, či...? :) Ešte tak možno na chalupu... Jasnačka, že ani tie nie sú zadarmo - teda ako pre koho... Ale 220870 je nejaký "velice informuvaný" - vari ich sám nemusel nakladať... ;):D
Ale načo ich trepú do TO až z LM?
Oliwa
29.05.14,08:36
Necuduj sa, zijes na Slovensku, odporucam zmenit narodnost a mas sporak tiez :)
a farbu ako?

Treba sa spýtať Sklovskej...;):D Hoci v šou u Krausa tvrdila, že je taká odjakživa... :---
srska
29.05.14,08:39
asi ten úrad splnomocnenca nie je riadený vyvážene. načim by bolo vhodné prizvať konzultantku
srska
29.05.14,08:45
sporáky na pevné palivo? zachránte stromy!
Oliwa
29.05.14,08:58
sporáky na pevné palivo? zachránte stromy!
Srska, nerob paniku... ;):) Dreva popadalo dosť :( - a to už nikto nezachráni... :mee: Len škoda, že je až "v Tatroch"... :rolleyes: Od TO to hodne ďaleko... No aj tak, vodiči pozor na pravdepodobný možný zvýšený výskyt káričiek na cestách - šak to ne popilene, len popadané v urbári...
srska
29.05.14,09:03
sporáky na pevné palivo? zachránte stromy!
Srska, nerob paniku... ;):) Dreva popadalo dosť :( - a to už nikto nezachráni... :mee: Len škoda, že je až "v Tatroch"... :rolleyes: Od TO to hodne ďaleko... No aj tak, vodiči pozor na pravdepodobný možný zvýšený výskyt káričiek na cestách - šak to ne popilene, len popadané v urbári...oliwka, ale naše príjmy sú napr. závislé aj na spracovaní kalamitného dreva v našich lesoch:D
Oliwa
29.05.14,09:20
Srdenko srsenko, já vím - kukám správy, ale už asik nebudem... Furt samá kalamita, a keby len táto... Ale to je už o inom. Nebudeme robiť mrnník z témy o šporheltoch, či...? ;):):D
BXLmiami
29.05.14,09:22
Srdenko srsenko, já vím - kukám správy, ale už asik nebudem... Furt samá kalamita, a keby len táto... Ale to je už o inom. Nebudeme robiť mrnník z témy o šporheltoch, či...? ;):):D
Čo kalamita,ale najnovšie útočia všetky zvery na ktoré si len spomenieš,aby sa ľudia báli.Ved vravím,že TV sponzorujú firmy vyrábajúce psychiatrické lieky a pokusy robia na tvorcoch spravodajstva :-))))))) Mimo témy.
Oliwa
29.05.14,09:24
Kde to žijeme? Vážení toto na co sa pozeráte je dodávka čisto nových zabalených sporákov pre diskriminovanych spoluobčanov, ktorým postavili na Palande nové byty a to všetko ZADARMO. Vlastne ani nie úplne, zaplatíme to MY. Pre tých čo nevedia, Palandu podpálil jeden dotyčný, keď vypaľoval ukradnuté káble z jednej firmy.
My pracujúci robíme každý deň, aby sme prežili a uživili sa, ked chceme nieco kupit, bereme pôžičky, keď postaviť, tak hypotéku, ktorú splácame cely život a henta cvarga si znici domov, spali okna, dvere, bordel vyhadzujú pred barak kradnú kade chodia a keď už nemaju kde bývať, tak sa im postaví nové a ešte sa EÚ ozýva, ze sa k nim zle správame. ďakujem za zdieľanie
Do pizze aj s takým štátom.
Slovenskóóóó!!! :confused: :eek: :cool: :o :( :mad: :mee:
srska
29.05.14,09:25
Srdenko srsenko, já vím - kukám správy, ale už asik nebudem... Furt samá kalamita, a keby len táto... Ale to je už o inom. Nebudeme robiť mrnník z témy o šporheltoch, či...? ;):):Dtop ten 05/2014:D
Helik3
29.05.14,09:26
jáááj toto je bordel, toto svet nevidel ! že je nespravodlivosť, nerovnomerne rozdelené peniaze a moc vo svete, to vieme, ale že až takto! len aby bol niekto dobrý a pekný, tak podmastí zadky neschopným darmožráčom, samozrejme pri tom preleje nejaký ten miliónik! keby sa trošku zamysleli a o diskriminácii hovorili pri ľuďoch, ktorí majú odvody do ZP,SP a iných inštitúcií ! ale aby ten, čo sa ani len nesnaží niečo vyprodukovať (nie vreštiace 4-ričky s bratrancom!) mal a dostával podporu hmotnú a finančnú, za čo? och, keby som mala básnické črevo, tak už aj spisujem nejaký list, a zanesiem ho osobne do Bruselu (Kotleba by mi možno aj lietadlo vybavil). čo by to pomohlo, však? ale čo robiť? a človek (biely-aká náhoda), ktorý robil 30 rokov, prišiel o prácu zo zdravotných dôvodov, zaevidoval sa na UP, našiel si robotu sám -podradnú, ale inkaso treba platiť, si chce vybaviť príspevok na cestovanie, a ani to mu nechcú bez zbytočných kecov priznať! toto vám chýba, hento, ale choďte si to vypísať von z kancelárie, lebo nás pri kávičke vyrušujete! fuj!
srska
29.05.14,09:27
Srdenko srsenko, já vím - kukám správy, ale už asik nebudem... Furt samá kalamita, a keby len táto... Ale to je už o inom. Nebudeme robiť mrnník z témy o šporheltoch, či...? ;):):D
Čo kalamita,ale najnovšie útočia všetky zvery na ktoré si len spomenieš,aby sa ľudia báli.Ved vravím,že TV sponzorujú firmy vyrábajúce psychiatrické lieky a pokusy robia na tvorcoch spravodajstva :-))))))) Mimo témy.zvery ako zvery - ja sa ľakám z tribulu:D
korela
30.05.14,05:03
Srdenko srsenko, já vím - kukám správy, ale už asik nebudem... Furt samá kalamita, a keby len táto... Ale to je už o inom. Nebudeme robiť mrnník z témy o šporheltoch, či...? ;):):D
Čo kalamita,ale najnovšie útočia všetky zvery na ktoré si len spomenieš,aby sa ľudia báli.Ved vravím,že TV sponzorujú firmy vyrábajúce psychiatrické lieky a pokusy robia na tvorcoch spravodajstva :-))))))) Mimo témy.zvery ako zvery - ja sa ľakám z tribulu:D
Rusko ho zaradil medzi troch najlepších reportérov v Markíze asi pred dvomi rokmi, rozhovor na medialne.sk.
A k Ďurianovej sa vyjadril, že sa jej mali zbaviť hneď po mileneckých aférach, nakoľko diskreditovala TV. A hlavne, že pôsobila v spravodajstve. Tuším došlo na jeho slová. Uvidíme, ako bude pokračovať jej životná cesta. Nič v zlom.
Peggynka
30.05.14,05:11
A k Ďurianovej sa vyjadril, že sa jej mali zbaviť hneď po mileneckých aférach, nakoľko diskreditovala TV. A hlavne, že pôsobila v spravodajstve. Tuším došlo na jeho slová. Uvidíme, ako bude pokračovať jej životná cesta. Nič v zlom.[/QUOTE]

Ďurianovej skazou bol Novotný,tam sa prejavila...
korela
30.05.14,05:11
Mikloško sa včera v parlamente zastal redaktorky-rasistky.
korela
30.05.14,05:13
A k Ďurianovej sa vyjadril, že sa jej mali zbaviť hneď po mileneckých aférach, nakoľko diskreditovala TV. A hlavne, že pôsobila v spravodajstve. Tuším došlo na jeho slová. Uvidíme, ako bude pokračovať jej životná cesta. Nič v zlom.

Ďurianovej skazou bol Novotný,tam sa prejavila...[/QUOTE]
Hlbšie neviem, tak to mierne zaváhala pri jej inteligencii.
Peggynka
30.05.14,05:29
Mikloško sa včera v parlamente zastal redaktorky-rasistky.
Medzi nami-toto isté mohla napísať aj inak,podcenila (ako redaktorka!) silu slova.Nemôže sa vyhovárať na emócie,určite si nešla v tom momente sadnúť k počítaču,mala to rozdýchať a premyslieť.
Oliwa
30.05.14,10:25
Ak je športová redaktorka RTVS verejná osoba, čo bol potom poslanec Jano Slota a ako bol potrestaný za svoje výroky v RTVS a iných médiách?
lujza.j
30.05.14,10:45
...on je aj prasa
buchač
30.05.14,10:49
...on je aj prasa
Predtým bol sviňa s poslaneckou imunitou , takže mal tie výsady ...

Ale je ich stále ( tých svíň ) ešte dostatok s tou právnou imunitou ...
lujza.j
30.05.14,10:52
Buchi...imunitu normalne kupiš.....ked uz je to uz silno okate tak musia byt aj obete...
erik555
30.05.14,11:15
Ak je športová redaktorka RTVS verejná osoba, čo bol potom poslanec Jano Slota a ako bol potrestaný za svoje výroky v RTVS a iných médiách?
Kormuthova je aj stihana? Ja viem iba to, ze ju prepustili zo zamestnania...z RTVS. To rozhodnutie zalezalo na vedeni RTVS.
korela
30.05.14,11:55
Tu sa niekto spamätá, ak sa začne rozoberať prezidentský palác, veď pod lampou je najväčšia tma.
Ja nechápem tú dvojtvárnosť.
.
http://www.teraz.sk/regiony/dvorniky-kradez/86287-clanok.html.
Keby konečne začali riešiť podstatné veci a nie partnerské vzťahy. I tak v nich budú žiť ako doteraz. Jednu právnickú novelu nedokážu sklepnúť za pár dní.
korela
30.05.14,12:01
http://sk.wikipedia.org/wiki/Verejn%C3%BD_%C4%8Dinite%C4%BE
Ona bola zamestnancom verejnej televízie a rozhlasu. Nie verejný činiteľ. Mám pocit, že sa tu zneužíva nevedomosť ľudí a vyvoláva strach.
Ona sa vyjadrila na svojom súkromnom priestore, nie verejnom, nemala výroky vo vysielaní.
erik555
30.05.14,12:07
http://sk.wikipedia.org/wiki/Verejn%C3%BD_%C4%8Dinite%C4%BE
Ona bola zamestnancom verejnej televízie a rozhlasu. Nie verejný činiteľ. Mám pocit, že sa tu zneužíva nevedomosť ľudí a vyvoláva strach.
Ona sa vyjadrila na svojom súkromnom priestore, nie verejnom, nemala výroky vo vysielaní.
Ale to nic na tom nemeni, ze verejnopravna televizia jej dala vypoved, kedze bola moderatorka v sportovych spravach, teda na obraze. Mozno keby bola v TV napr. vizazistka, ze o nej ludia ani nevadia, tak by vyhadzov nedostala :)
Peggynka
30.05.14,12:22
Ja myslím,že dostala,tu nejde o to,že je mediálne známa,rasizmus je citlivá téma a ja aj keby som mala súkromnú firmu,tiež by som ju prepustila...Nie je to dobrá vizitka a keď sa vysloví názov zamestnávateľa,nuž treba to riešiť.
buchač
30.05.14,14:27
Ja myslím,že dostala,tu nejde o to,že je mediálne známa,rasizmus je citlivá téma a ja aj keby som mala súkromnú firmu,tiež by som ju prepustila...Nie je to dobrá vizitka a keď sa vysloví názov zamestnávateľa,nuž treba to riešiť.

" Máš úplnú pravdu "...tu fakt nejde o tú výpoveď .

Rasizmus je fakt citlivá téma ....a o tej pozitívnej sa nejak ale veľmi nerozpráva ...či ?

Prečo nie je postihovaný nie jeden cigán - degeš , ktorý sa v televíznom šote priamo do kamery vyhráža bitkou , vypichnutím očí , lámaním a či zabitím ...???

Máš pravdu ....rasizmus je citlivá téma ...
Jurino
30.05.14,21:33
Ja im to doprajem, nech si aspoň oni užijú život a slobodu, keď sme ju už my - pracujúci stratili, pretože sme stále zavretí v práci. Počas zimných mesiacoch ani nevidíme denné svetlo a až v lete na týždňovej dovolenke si uvedomíme, že vlastne už dávno vypučali listy na stromoch a ožila príroda.
Posledné roky registrujem Vianočné sviatky, ktoré sa cyklicky opakujú za sebou a pripadá mi celý tento priebeh, akoby som listoval stránkami v obrázkovej knihe.
Máte podobný pocit? Niet sa čomu diviť, pracujúci človek nič pre štát neznamená, je to len ďalší do počtu, ktorý naplní štátnu kasu. Všetci súdni ľudia pomaly strácajú chuť ísť voliť, je nás stále menej, tak sa treba postarať o svojich voličov, ktorí sú ľahko manipulovateľní. Tým, ktorým dokážu nasľubovať a priniesť im k dverám všetko zadarmo, tí ich budú velebiť, uznávať a voliť. Nechcem sa dotknúť poctivých rómov, tých ktorí makajú si vážim oveľa viac ako kohokoľvek z nás, pretože ich je omnoho menej. Ale stále tu bude skupina analfabetov, lenivcov a príživníkov, ktorí sa vezú na systéme a získavajú rôzne výhody a prečo je to tak? No preto, pretože z toho niekto iný ťaží a získava si tak voličskú základňu, ktorá sa neusále rozrastá.
korela
30.05.14,21:56
Ja im to doprajem, nech si aspoň oni užijú život a slobodu, keď sme ju už my - pracujúci stratili, pretože sme stále zavretí v práci. Počas zimných mesiacoch ani nevidíme denné svetlo a až v lete na týždňovej dovolenke si uvedomíme, že vlastne už dávno vypučali listy na stromoch a ožila príroda.
Posledné roky registrujem Vianočné sviatky, ktoré sa cyklicky opakujú za sebou a pripadá mi celý tento priebeh, akoby som listoval stránkami v obrázkovej knihe.
Máte podobný pocit? Niet sa čomu diviť, pracujúci človek nič pre štát neznamená, je to len ďalší do počtu, ktorý naplní štátnu kasu. Všetci súdni ľudia pomaly strácajú chuť ísť voliť, je nás stále menej, tak sa treba postarať o svojich voličov, ktorí sú ľahko manipulovateľní. Tým, ktorým dokážu nasľubovať a priniesť im k dverám všetko zadarmo, tí ich budú velebiť, uznávať a voliť. Nechcem sa dotknúť poctivých rómov, tých ktorí makajú si vážim oveľa viac ako kohokoľvek z nás, pretože ich je omnoho menej. Ale stále tu bude skupina analfabetov, lenivcov a príživníkov, ktorí sa vezú na systéme a získavajú rôzne výhody a prečo je to tak? No preto, pretože z toho niekto iný ťaží a získava si tak voličskú zákaladňu, ktorá sa neusále rozrastá.
To je tak, kde sa o nich dvaja bijú, oni víťazia.
korela
30.05.14,22:22
Po všetkých sa opičíme, preberáme, iba ten farmársky zákon nepreberáme, nie a nie ho zrodiť. Radšej budeme platiť a navyšovať počty policajtov v extrémnych oblastiach. Únia sem valí peniaze, iba aby zostali tu a neprešli ich hranice, čím ich sebavedomie bude bez samopričinenia iba stúpať. Kto pri nich žije, musí si byť vedomý, ako sa zmenilo ich chovanie k horšiemu. Sú nedotknuteľní.
Ale keď náš pes, preskočves, :-( pokúsal do zadočku akurát najlepšie a najslušnejšie dievčatko z nich, miešanku, lebo psi idú po vôni, našťastie jej iba štrajchol trochu po koži, nie do krvi, nezakusol, prišlo vzápätí stádo neviem odkiaľ, asi vytĺcť peniaze, v živote som ich nevidela. Mladí policajti boli jednoznačne od začiatku na našej strane. Bolo to tak či tak nepríjemné. Ako prišli, tak za chvíľu odišli. Ale bolo mi to fakt ľúto, že to bola práve ona.
.
Hlavne že na východe prepadávajú a vraždia za bieleho aj čierneho dňa ľudí a nič sa nedeje. Chápete to niekto?
Čo by sa stalo, keby tú redaktorku prepadol v byte a odbachol? Hoci i cez okno, ak by si uvedomil, že ho zbadala. Ona je rovnocenná občianka tohto štátu ako všetci ostatní, čo máme OP. Tak prečo niekto vyťahuje rasizmus práve pri tejto kriminálnej činnosti? Takto, žiaľ, práve vzniká rasizmus. Nerovnocennosťou. Brať ohľad, kde je človek práve zamestnaný je scestné.
bettylou
30.05.14,23:33
Aáá bude už na viedenský operný ples, ..len sa navážať o chudoby, pokým si bohatí ešče viac nakradnú a športhelty to nebudu, minimalne dačo viac za tie bolestnéé plastiky napr.
Indeed
31.05.14,12:29
chyba je v systeme

vedel by mi niekto vysvetliť ZA ČO , za aku prácu a odvedenú hodnotu

nejaká moderátorka zarobí mesačne do 2000 € ??

nie je to nadhodnotené ???

nestačilo by jej povedzme 800 € ???
Indeed
31.05.14,12:32
Inak , NEBOJTE SA ,

Do 10 -tich rokov sa občianska vojna Slovensku NEVYHNE

a VTEDY urobí poriadok KAŽDÝ s KAŽDÝM ..
pravda len vtedy ak zostane ešte nažive...
buchač
31.05.14,13:57
Po všetkých sa opičíme, preberáme, iba ten farmársky zákon nepreberáme, nie a nie ho zrodiť. Radšej budeme platiť a navyšovať počty policajtov v extrémnych oblastiach. Únia sem valí peniaze, iba aby zostali tu a neprešli ich hranice, čím ich sebavedomie bude bez samopričinenia iba stúpať. Kto pri nich žije, musí si byť vedomý, ako sa zmenilo ich chovanie k horšiemu. Sú nedotknuteľní.
..
Hlavne že na východe prepadávajú a vraždia za bieleho aj čierneho dňa ľudí a nič sa nedeje. Chápete to niekto?
Čo by sa stalo, keby tú redaktorku prepadol v byte a odbachol? Hoci i cez okno, ak by si uvedomil, že ho zbadala. Ona je rovnocenná občianka tohto štátu ako všetci ostatní, čo máme OP. Tak prečo niekto vyťahuje rasizmus práve pri tejto kriminálnej činnosti? Takto, žiaľ, práve vzniká rasizmus. Nerovnocennosťou. Brať ohľad, kde je človek práve zamestnaný je scestné.

" Farmársky zákon " ...???
Ten ani tak skoro nebude ... ba dokonca poniektorí ( Lipshit ) navrhujú stále to oklieštenie držiteľov ZP .
Vadí im počet zbraní medzi obyvateľstvom ...

Prepad a odbachnutie ?
Šak čo by sa stalo ? Nuž ništ zvláštne ako doteraz . Čierne kroniky budú týždeň mať o čom písať ( dovtedy je obeť zvyčajne pochovaná ) ...a TV GrC a TV Žalúzia budú umelo vytvárať šoty a vŕtať sa v tých ranách .
Holt , sledovanosť a predajnosť médií je kua a biznis je biznis .

Vyťahovanie rasizmu ?
Ten vždy niekomu vyhovoval a aj bude vyhovovať , vždy je za tým niečo ...
V tej našej zasľúbenej ( cigánom ) krajine sa vždy jedná v podstate len a len o moc a peniaze . Tie dve premenné sú u nás ako siamske dvojčatá , ktoré jednotlivo nemôžu existovať .
korela
31.05.14,14:08
Inak , NEBOJTE SA ,

Do 10 -tich rokov sa občianska vojna Slovensku NEVYHNE

a VTEDY urobí poriadok KAŽDÝ s KAŽDÝM ..
pravda len vtedy ak zostane ešte nažive...
s tým sa ráta, iba sa tie predpovede z druhej strany antlantiku nazývajú občianske nepokoje, ja v tom rozdiel nevidím, rozbuška sa vždy nájde
erik555
01.07.14,09:21
misoft
01.07.14,09:32
erik555
01.07.14,09:33
Vraj tu:
http://tinbyt.sk/images/layout/mapa-sk.gif
v peknej sr.cke :D
misoft
01.07.14,09:35
V peknej - to hej..... máme hory i doly, máme čistý i špinavý vzduch, máme čisté i špinavé vody a dokonca i PCB......:D
erik555
01.07.14,09:36
V peknej - to hej..... máme hory i doly, máme čistý i špinavý vzduch, máme čisté i špinavé vody a dokonca i PCB......:D
To hlavne: POLITIKU si vynechal?! :D
misoft
01.07.14,09:43
Na čo spomínať - veď to čo som spomenul je v nej nakladané - ako uhorky......:D:D:D
erik555
03.07.14,14:20
erik555
03.07.14,14:25
Gabhus
04.07.14,02:22
Ešte k tým sporákom - do zberu to nedajú, za to dostanú málo, rozpredajú to. Vlastná skúsenosť - ešte ani v novom nebývali a už chodili po domoch a núkali dvojplatničky - vtedy ešte za 50.- SK. Tie dvojplatničky boli nové, ale neviem žeby niekto od nich kúpil, jeden sused ich hnal vidlami.... A prestali.
misoft
04.07.14,06:10
Gabi - včera v telke dávali taký shot o tom Hranolovom nápade s prácou + podpora. A Romulán povedal -že dostáva dávky 400€ (alebo koľko! a keby išiel robiť - možno by dostal 450€ a to sa mu neoplatí (robiť a za to prachy dostať - radšej bude sedieť, čučo slopať, cigaretle fajčiť, kradnúť a štát mu za to ešte zaplatí.....).
erik555
04.07.14,06:20
Gabi - včera v telke dávali taký shot o tom Hranolovom nápade s prácou + podpora. A Romulán povedal -že dostáva dávky 400€ (alebo koľko! a keby išiel robiť - možno by dostal 450€ a to sa mu neoplatí (robiť a za to prachy dostať - radšej bude sedieť, čučo slopať, cigaretle fajčiť, kradnúť a štát mu za to ešte zaplatí.....).
v ktorej telke a aka relacia?
kopretinka
04.07.14,06:35
Gabi - včera v telke dávali taký shot o tom Hranolovom nápade s prácou + podpora. A Romulán povedal -že dostáva dávky 400€ (alebo koľko! a keby išiel robiť - možno by dostal 450€ a to sa mu neoplatí (robiť a za to prachy dostať - radšej bude sedieť, čučo slopať, cigaretle fajčiť, kradnúť a štát mu za to ešte zaplatí.....).
v ktorej telke a aka relacia?
síce neviem,kde bolo toto,ale ja som kedysi videla v telke taký krátky šot,rozhovor s pracovníčkou úradu práce....hovorila,že oni majú vyššie dávky,ako ona zarobí...tak prečo by robili.....
erik555
04.07.14,06:41
Gabi - včera v telke dávali taký shot o tom Hranolovom nápade s prácou + podpora. A Romulán povedal -že dostáva dávky 400€ (alebo koľko! a keby išiel robiť - možno by dostal 450€ a to sa mu neoplatí (robiť a za to prachy dostať - radšej bude sedieť, čučo slopať, cigaretle fajčiť, kradnúť a štát mu za to ešte zaplatí.....).
v ktorej telke a aka relacia?
síce neviem,kde bolo toto,ale ja som kedysi videla v telke taký krátky šot,rozhovor s pracovníčkou úradu práce....hovorila,že oni majú vyššie dávky,ako ona zarobí...tak prečo by robili.....
tak urcite iba davky v hmotnej nudzi to nebudu, pretoze tie su velmi nizke. Tam su potom nejake ine prispevky + detske pridavky. A to je uz o inom...
misoft
04.07.14,06:46
Máš v tomto pravdu - nielen dávky, ale aj čosi navyše. Ale to s tým, že robiť sa mu "neoplatí" to platí....
Možno som spomínal, ako u nás Romuláni "nakupujú" po dávkach...... kárička -> hypermarket -> nákup na mesiac potraviny + 1-2 basy piva (prípadne basa čuča) -> "zaparkovanie" pri obchode (i s potravinami, mäsom a pod) na slniečku a IDE SA! Za dopoludnia to čučo stiahnu a potom - štýlom cik-cak -> do svojho "brlohu" - a mäso už na pokraji skazenia. A potom 3,14čujú, že peňazí na život nemajú, že pokazené potraviny musia jesť.....
erik555
04.07.14,06:51
Máš v tomto pravdu - nielen dávky, ale aj čosi navyše. Ale to s tým, že robiť sa mu "neoplatí" to platí....
Možno som spomínal, ako u nás Romuláni "nakupujú" po dávkach...... kárička -> hypermarket -> nákup na mesiac potraviny + 1-2 basy piva (prípadne basa čuča) -> "zaparkovanie" pri obchode (i s potravinami, mäsom a pod) na slniečku a IDE SA! Za dopoludnia to čučo stiahnu a potom - štýlom cik-cak -> do svojho "brlohu" - a mäso už na pokraji skazenia. A potom 3,14čujú, že peňazí na život nemajú, že pokazené potraviny musia jesť.....
ano, je to tak...ale to ich nakupovanie suvisi s ich nevzdelanostou aj v tejto oblasti. Tu sa potom natiska otazka, co robia niektore organizacie, ktore pracuju s touto mensinou. Ci su tam iba preto, aby mali nejake zamestnanie a plat?
kopretinka
04.07.14,06:55
Máš v tomto pravdu - nielen dávky, ale aj čosi navyše. Ale to s tým, že robiť sa mu "neoplatí" to platí....
Možno som spomínal, ako u nás Romuláni "nakupujú" po dávkach...... kárička -> hypermarket -> nákup na mesiac potraviny + 1-2 basy piva (prípadne basa čuča) -> "zaparkovanie" pri obchode (i s potravinami, mäsom a pod) na slniečku a IDE SA! Za dopoludnia to čučo stiahnu a potom - štýlom cik-cak -> do svojho "brlohu" - a mäso už na pokraji skazenia. A potom 3,14čujú, že peňazí na život nemajú, že pokazené potraviny musia jesť.....
u nás nakupujú každý deň,neviem,kde tie peniaze stále berú.........
erik555
04.07.14,08:35
Máš v tomto pravdu - nielen dávky, ale aj čosi navyše. Ale to s tým, že robiť sa mu "neoplatí" to platí....
Možno som spomínal, ako u nás Romuláni "nakupujú" po dávkach...... kárička -> hypermarket -> nákup na mesiac potraviny + 1-2 basy piva (prípadne basa čuča) -> "zaparkovanie" pri obchode (i s potravinami, mäsom a pod) na slniečku a IDE SA! Za dopoludnia to čučo stiahnu a potom - štýlom cik-cak -> do svojho "brlohu" - a mäso už na pokraji skazenia. A potom 3,14čujú, že peňazí na život nemajú, že pokazené potraviny musia jesť.....
u nás nakupujú každý deň,neviem,kde tie peniaze stále berú.........
aspon ze nakupuju u nas a nevynasaju peniaze do rakuska a inde...Peniaze sa takto vracaju statu!
Samozrejme, ze sa mi nepaci, ako ziju romovia a lutujem ludi, ktory vedla nich ziju a maju s nimi starosti. Ale v suvislosti s ich statnymi prispevkami sa ja pozeram trosku aj z ineho uhla. Mna viac sere, ze ako tento stat (este Ceskoslovensko) sa po revolucii lahko rozkradal politikmi! Privatizacie svojim kamaratom za symbolicku 1 korunu, cize ziadne investicie, ale iba cucanie milionov! Potom predaje a zevraj dnes ide mimo hranic 85mil. Eur denne z tych zahranicnych firiem! Dalej tie pochybne tendre, kde sa zo statneho nabaluju rozni kamarati-podnikatelia. Dalej statni uradnici maju slusne platy, pricom je na veducich miestach plno nekompetentnych osob a nuda v "praci"! A tak dalej...Takze netreba "zavidiet" iba romom :D
lujza.j
04.07.14,08:42
Ake peniaze si myslel....ze sa pri nakupoch cigosov v sk obchodoch vratia....tie nase ?!co vdaka nam maju....
Moje peniaze si minam kde ja chcem....ano v At...uz to bude 5 rokov....
Žabinka
04.07.14,08:45
Tweety
04.07.14,08:49
http://www.topky.sk/cl/11/1408361/Nemecky-parlament-schvalil-minimalnu-mzdu--Mesacne-nezarobia-menej-ako-1-300-eur-
Fú, to sem se lekla, našťastie to u nás nehrozí.:rolleyes: Tam niekde sme mohli už dávno byť, nebyť tankov v 68.
lujza.j
04.07.14,08:55
Žabinka
04.07.14,09:05
ja sa takejto minimálnej mzdy na slovensku určite nedožijem, ale moje deti, či skôr deti mojich detí možno hej..:cool::confused:
misoft
04.07.14,09:57
http://www.topky.sk/cl/11/1408361/Nemecky-parlament-schvalil-minimalnu-mzdu--Mesacne-nezarobia-menej-ako-1-300-eur-
Uff! 1300:352=3,6932 - teda viac ako tri a pol násobok. Bolo by dobré vedieť, aké majú životné náklady a porovnať....
erik555
04.07.14,10:09
Ake peniaze si myslel....ze sa pri nakupoch cigosov v sk obchodoch vratia....tie nase ?!co vdaka nam maju....
Moje peniaze si minam kde ja chcem....ano v At...uz to bude 5 rokov....
normalne peniaze :D Ked im stat nevie dat normalnu pracu, tak v kazdom civilizovanom svete maju ludia davky v hmotnej nudzi. Takze tak...
A ako som uz spominal...Nie vsetci ludia maju to stastie, zeby mohli mat dobry plat za nic nerobenie, ako je to v statnych spravach ;) takze zarobit si, neznamena vzdy naozaj zarobit si...Takze ukludni sa a nevyskakuj :D
lujza.j
04.07.14,10:28
Cim ja vyskakujem....?! Ze si svoje peniaze miniem kde ja chcem...a co je na tom?! ...normalna praca pre ciganov:eek:....decko bolo v pondelok na pracaku je evidovana- nezamestnana....pracak plny absolventov.... A ty hovoris o normalnej praci pre ciganov....maju take davky,ze robit nikdy nebudu a do rozpoctu nic nedaju.....a v statnej sprave platy...ty tiez asi zijes v nejakej divnej dimenzii,ze vsetci zarabaju "melon"....stretla som byv.kolegu....sa tesil,ze dcera ma robotu robi na okr.urade...vysoka skola 480e cisty plat....cely mesiac v robote a cigan hore vajcami 400e za nic....to je paráda....jaj zabudla som nie je pre nich normalna robota.
erik555
04.07.14,10:33
Cim ja vyskakujem....?! Ze si svoje peniaze miniem kde ja chcem...a co je na tom?! ...normalna praca pre ciganov:eek:....decko bolo v pondelok na pracaku je evidovana- nezamestnana....pracak plny absolventov.... A ty hovoris o normalnej praci pre ciganov....maju take davky,ze robit nikdy nebudu a do rozpoctu nic nedaju.....a v statnej sprave platy...ty tiez asi zijes v nejakej divnej dimenzii,ze vsetci zarabaju "melon"....stretla som byv.kolegu....sa tesil,ze dcera ma robotu robi na okr.urade...vysoka skola 480e cisty plat....cely mesiac v robote a cigan hore vajcami 400e za nic....to je paráda....jaj zabudla som nie je pre nich normalna robota.
vratim sa naspat! Neviem o tom, ze som ta vtedy spomenul :eek: ...napriek tomu si zacala vyskakovat, ze si minies svoje peniaze, kde chces :D trafena hus zagagala? :D Normalnu robotu som mysle taku, kde je pracovno pravny vztah s dochodkovym poistenim a nie aktivacne prace :D ked im takuto zmluvu nemoze niekto poskytnut, tak sa necuduj, ako to tu je! To je dosledok nic nerobenia vsetkych vlad od 1989 smerom k zacleneniu romov do spolocnosti, hlavne ze miliony do vrecak politikom! na toto si nikto nestazuje??? Ani ty????
lujza.j
04.07.14,11:38
Ja sa tym netajim kde nakupujem....a kde tankujem do vóza....mne je jedno koho si tym myslel....:--- keby som byvala v BJ kupim vsetko v polsku....a co?!
erik555
04.07.14,11:47
Ja sa tym netajim kde nakupujem....a kde tankujem do vóza....mne je jedno koho si tym myslel....:--- keby som byvala v BJ kupim vsetko v polsku....a co?!
Asi velmi nebolo jedno, koho som tym myslel :D Teba to az privelmi trafilo :D
lujza.j
04.07.14,11:52
Mna:D....ty si asi nejaky nesvoj....co vasky a dano nemaju nejake nove vodejo:D:---
erik555
04.07.14,12:49
Mna:D....ty si asi nejaky nesvoj....co vasky a dano nemaju nejake nove vodejo:D:---
Praveze tie ich videa ma dostavaju hlbsie do obrazu tohto pajzlu a este Slobodny vysielac :D https://www.youtube.com/user/slobodnyvysielacYTB/videos
Kedysi ma tiez iritovali romovia, ale co robia politici u nas uz 20 rokov a este aj tento sucasny hranol, tak romske davky su nic oproti tomu!!! tak KDE TO ZIJEME???

https://www.youtube.com/watch?v=e-H8fIfvzYg
korela
04.07.14,14:47
Dovolila by som si dať do vašej pozornosti túto mladú dušu, pred tridsiatkou, Rusínkou zo Sniny, ktorá schytáva jednu novinársku cenu za druhou za objektívnu novinárčinu. Je výrazne prosociálne orientovaná a určite neberie plat 2000 eur ako celebritná moderátorka, ktorá si vlastné správy nevytvára ale iba prečíta z čítačky. Kedysi to bolo inak v STV.
Naposledy ma dojal tento jej článok. A zároveň, kým si ho niekto prečíta, pýtam sa, z akých dôchodkov raz tieto ženy budú žiť. A nielen oni.
http://aktualne.atlas.sk/zle-azijske-textilky-v-europe-su-sicky-rovnako-na dne/slovensko/spolocnost/
.
O Stanke Harkotovej http://www.jablko.sk/30/stanka-harkotova/
korela
04.07.14,14:51
Ja sa tym netajim kde nakupujem....a kde tankujem do vóza....mne je jedno koho si tym myslel....:--- keby som byvala v BJ kupim vsetko v polsku....a co?!
Asi velmi nebolo jedno, koho som tym myslel :D Teba to az privelmi trafilo :D
Erik, problém hľadaj úplne inde a neodbavuj sa na Bratislavčanoch. Ja nemám možnosť, tak tam nechodím. Možno raz.
Každý kto žije v pohraničí a za hranicou je niečo výhodné, tak to ide kúpiť tam.
erik555
04.07.14,14:57
Ja sa tym netajim kde nakupujem....a kde tankujem do vóza....mne je jedno koho si tym myslel....:--- keby som byvala v BJ kupim vsetko v polsku....a co?!
Asi velmi nebolo jedno, koho som tym myslel :D Teba to az privelmi trafilo :D
Erik, problém hľadaj úplne inde a neodbavuj sa na Bratislavčanoch. Ja nemám možnosť, tak tam nechodím. Možno raz.
Každý kto žije v pohraničí a za hranicou je niečo výhodné, tak to ide kúpiť tam.
Teba som tam tiez spomenul? Spomenul som tam bratislavcanov? ze sa teraz odbavujes :D Dalsia trafena hus zagagala?
taiko
04.07.14,14:58
Dovolila by som si dať do vašej pozornosti túto mladú dušu, pred tridsiatkou, Rusínkou zo Sniny, ktorá schytáva jednu novinársku cenu za druhou za objektívnu novinárčinu. Je výrazne prosociálne orientovaná a určite neberie plat 2000 eur ako celebritná moderátorka, ktorá si vlastné správy nevytvára ale iba prečíta z čítačky. Kedysi to bolo inak v STV.
Naposledy ma dojal tento jej článok. A zároveň, kým si ho niekto prečíta, pýtam sa, z akých dôchodkov raz tieto ženy budú žiť. A nielen oni.
http://aktualne.atlas.sk/zle-azijske-textilky-v-europe-su-sicky-rovnako-na dne/slovensko/spolocnost/
.
O Stanke Harkotovej http://www.jablko.sk/30/stanka-harkotova/
Sikovna a zaujimava dievcica to vyzera byt. Kiezby bolo takych viac.
korela
04.07.14,15:08
Kde to zijeme? (2)
http://aktualne.atlas.sk/po-28-rokoch-za-sijacim-strojom-s-350-eurami-na-mesiac/slovensko/spolocnost/?fb_action_ids=581807501939250&fb_action_types=og.comments

To nie je unudena statna uradnicka s vyssim platom a cez hodinove obednajsie prestavky v nakupnych centrach! http://www.modrykonik.sk/forum/zamestnanie/zamestnanie-v-statnej-sprave-2/
Nebudem čítať Modrého koníka, nemám na to čas. Je rozdiel, v ktorej štátnej správe človek pracuje. Tiež to nie je jedno.
Raz som sa ešte zdržovala na prízemi Živn. úradu ako im končila pracovná doba, myslela som si, že som sa vrátila v čase o min. 20 rokov späť. Vyleštené tesiláky na zadku + komplet k tomu aj vršky. Pritom sa dá v zľavách skutočne dobre nakúpiť. A bolo jedno, či išlo o ženy alebo o mužov. Pre mňa to bol doslova kultúrny šok. Netreba nikdy generalizovať. V budove sa tuším nachádaz aj školský úrad a neviem čo ešte, ale jednoducho vychádzali úradnícj štátnej správy.
Inak sú na tom pracovníci Národnej banky, kde sekretárky dostávajú okrem platu aj ošatné (vtedy 20 tis. ročne, neviem začo, nevedia ani cudzie jazyky), platy určite vyššie ako kdekoľvek v štátnej správe + STV odvysielala príspevok, že obed ich vyjde iba na 6Sk, čo je 20 centov dnes. Podľa kolektívnej zmluvy. Čiže kto im prispieva na obedy chudákom? Celé Slovensko zo svojich daní. To pokladám za nehoráznosť. To bolo blízko v čase pre prijatím eura.
korela
04.07.14,15:18
Ja sa tym netajim kde nakupujem....a kde tankujem do vóza....mne je jedno koho si tym myslel....:--- keby som byvala v BJ kupim vsetko v polsku....a co?!
Asi velmi nebolo jedno, koho som tym myslel :D Teba to az privelmi trafilo :D
Erik, problém hľadaj úplne inde a neodbavuj sa na Bratislavčanoch. Ja nemám možnosť, tak tam nechodím. Možno raz.
Každý kto žije v pohraničí a za hranicou je niečo výhodné, tak to ide kúpiť tam.
Teba som tam tiez spomenul? Spomenul som tam bratislavcanov? ze sa teraz odbavujes :D Dalsia trafena hus zagagala?
Nič si nepochopil. Povznes sa z tvojej roviny chápania vecí trochu vyššie pohľadom a trochu analyzuj a dávaj do súvislostí. Aj medzinárodných, nevynechajúc kroky EU.
Všetci vieme, kde Lujza býva, ja tiež, a nákupy mi donáša domov v súčasnosti Tesco. Som odkázaná na ich tovar.
Môžeš ma tu spomínať koľko sa ti ráči. Ak si zdravý a chceš sa mať lepšie, nič iné ti neostáva, iba sa pohnúť nejakým spôsobom ďalej. Nečakaj, že príde k zmene, ty musíš vziať do rúk vlastný život pokiaľ ti slúži zravie. Ak raz doslúži, skončil si. To je najhoršia realita týchto dní.
erik555
04.07.14,15:26
Ja sa tym netajim kde nakupujem....a kde tankujem do vóza....mne je jedno koho si tym myslel....:--- keby som byvala v BJ kupim vsetko v polsku....a co?!
Asi velmi nebolo jedno, koho som tym myslel :D Teba to az privelmi trafilo :D
Erik, problém hľadaj úplne inde a neodbavuj sa na Bratislavčanoch. Ja nemám možnosť, tak tam nechodím. Možno raz.
Každý kto žije v pohraničí a za hranicou je niečo výhodné, tak to ide kúpiť tam.
Teba som tam tiez spomenul? Spomenul som tam bratislavcanov? ze sa teraz odbavujes :D Dalsia trafena hus zagagala?
Nič si nepochopil. Povznes sa z tvojej roviny chápania vecí trochu vyššie pohľadom a trochu analyzuj a dávaj do súvislostí. Aj medzinárodných, nevynechajúc kroky EU.
Všetci vieme, kde Lujza býva, ja tiež, a nákupy mi donáša domov v súčasnosti Tesco. Som odkázaná na ich tovar.
Môžeš ma tu spomínať koľko sa ti ráči. Ak si zdravý a chceš sa mať lepšie, nič iné ti neostáva, iba sa pohnúť nejakým spôsobom ďalej. Nečakaj, že príde k zmene, ty musíš vziať do rúk vlastný život pokiaľ ti slúži zravie. Ak raz doslúži, skončil si. To je najhoršia realita týchto dní.
Teraz nechapem o com tocis smerom ku mne :D ja som nespominal ani lujzu, ani teba...Vy dve ste sa na jeden prispevok ozvali same..vsak to zname: trafena hus zagagala! :D Ja tu nepoukazujem, ako sa ja mam zle, ci dobre, ale poukazujem na skutocnosti v tejto prasivej krajine ;) Tato krajina skonci velmi zle, ked bude mat iba take ovecky, ako si hadam aj Ty! Uz staci iba par statnych zalezitosti predat a budeme vo vlastnej krajine uplny zavisly na zahranici! Vdaka vsetkym politikom vratane hranola! Zopakujem to tvoje: Povznes sa z tvojej roviny chapania veci trochu vyssie :D
misoft
04.07.14,15:29
korela
04.07.14,15:33
Dovolila by som si dať do vašej pozornosti túto mladú dušu, pred tridsiatkou, Rusínkou zo Sniny, ktorá schytáva jednu novinársku cenu za druhou za objektívnu novinárčinu. Je výrazne prosociálne orientovaná a určite neberie plat 2000 eur ako celebritná moderátorka, ktorá si vlastné správy nevytvára ale iba prečíta z čítačky. Kedysi to bolo inak v STV.
Naposledy ma dojal tento jej článok. A zároveň, kým si ho niekto prečíta, pýtam sa, z akých dôchodkov raz tieto ženy budú žiť. A nielen oni.
http://aktualne.atlas.sk/zle-azijske-textilky-v-europe-su-sicky-rovnako-na dne/slovensko/spolocnost/
.
O Stanke Harkotovej http://www.jablko.sk/30/stanka-harkotova/
Sikovna a zaujimava dievcica to vyzera byt. Kiezby bolo takych viac.
Takých je dosť, rovnako ako výborných moderátorov a iných ľudí s talentom. Žiaľ, kto sa dostane na školu určí vedenie škôl, do redakcie majiteľ v rámci svojej cieľovej skupiny. Koľko ľudí doma trpí, alebo v nejakej práci, kým sleduje neschopákov na obrazovkách a pod. Budú tam sedieť, kým nevymrú. Časť z nich sa presunula už za obrazovku, ale keď počujem ako sa nevedia vyjadrovať a komunikovať s hosťom ešte aj v rozhlase (RTVS), to je na zváženie. Nech mi nikto nevraví, že na Slovensku nie sú schopnejší ľudia od nich. Nie je ich už veľa, ale sú. Teda tí, čo sedia na nesprávnych miestach.
korela
04.07.14,15:45
Mne sa veľmi okrem velikánov páčia P. Breughelove obrazy. Znázorňuje povrch všedných ľudí všedných dní. Ľudské panoptikum. Ako sa tu pechoríme na Zemi ešte i dnes. Každý po svojom.
https://www.google.sk/search?q=brueghel&espv=2&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=ode2U9SgEqmN7QaeyIAo&ved=0CAYQ_AUoAQ&biw=1600&bih=1081
A H. Bosch vystihol zasa vnútro. Ja to pokladám za genialitu.
http://konarova.blog.sme.sk/c/205169/Hieronym-Bosch-Zahrada-rozkosi.html
BXLmiami
04.07.14,16:35
Tá dievčinka bola z novinárov jediná,ktorá v 2011 roku pochopila čo sa deje a informovala o lekároch nezávisle.
alaya1
04.07.14,19:18
Kde to žijeme (a žujeme)? :D Možno aj tu:
http://www.trbimg.com/img-517877b2/turbine/la-tr-hotels-legoland-20130428-photos-008

Tam nezijeme, tam by sme chceli zit :)
korela
04.07.14,19:55
http://www.topky.sk/cl/11/1408361/Nemecky-parlament-schvalil-minimalnu-mzdu--Mesacne-nezarobia-menej-ako-1-300-eur-
Uff! 1300:352=3,6932 - teda viac ako tri a pol násobok. Bolo by dobré vedieť, aké majú životné náklady a porovnať....
http://www.paprometheus.eu/sk/faq.htm

Aké sú ceny bývania v SRN?
Len o niečo málo vyššie ako u nás. S výnimku takých veľkomiest ako sú napr. Berlín, Mníchov, Hamburg sa ceny nájmu bytov pohybujú na úrovni 5-8 EUR/m2 aj s energiami. Napríklad nájomné s médiami za dvojizbový byt s balkónom o rozlohe 65 m2 sa pohybuje od 325-520 EUR mesačne v závislosti od lokality.

Aké sú ceny potravín v SRN?
Podobné ako u nás, niektoré potraviny ako napr. mlieko, tvaroh, vajcia, čierny čaj, banány a niektoré druhy ovocia sú v SRN dokonca lacnejšie ako u nás. Drahšie ako u nás sú napr. koreniny, mletá červená paprika, niektoré druhy zeleniny, med a huby. Ostatné základné potraviny sú cenovo približne na rovnakej úrovni ako na Slovensku.
Príklady: Mlieko-1 Liter: 0,49 EUR, vajcia – 10 ks: 0,99 EUR, Chlieb 500 g: 0,80 EUR, Banány 1 kg: 0,99 EUR, Maslo-250 g: 1,93 EUR.
taiko
04.07.14,19:58
http://www.topky.sk/cl/11/1408361/Nemecky-parlament-schvalil-minimalnu-mzdu--Mesacne-nezarobia-menej-ako-1-300-eur-
Uff! 1300:352=3,6932 - teda viac ako tri a pol násobok. Bolo by dobré vedieť, aké majú životné náklady a porovnať....
http://www.paprometheus.eu/sk/faq.htm

Aké sú ceny bývania v SRN?
Len o niečo málo vyššie ako u nás. S výnimku takých veľkomiest ako sú napr. Berlín, Mníchov, Hamburg sa ceny nájmu bytov pohybujú na úrovni 5-8 EUR/m2 aj s energiami. Napríklad nájomné s médiami za dvojizbový byt s balkónom o rozlohe 65 m2 sa pohybuje od 325-520 EUR mesačne v závislosti od lokality.

Aké sú ceny potravín v SRN?
Podobné ako u nás, niektoré potraviny ako napr. mlieko, tvaroh, vajcia, čierny čaj, banány a niektoré druhy ovocia sú v SRN dokonca lacnejšie ako u nás. Drahšie ako u nás sú napr. koreniny, mletá červená paprika, niektoré druhy zeleniny, med a huby. Ostatné základné potraviny sú cenovo približne na rovnakej úrovni ako na Slovensku.
Príklady: Mlieko-1 Liter: 0,49 EUR, vajcia – 10 ks: 0,99 EUR, Chlieb 500 g: 0,80 EUR, Banány 1 kg: 0,99 EUR, Maslo-250 g: 1,93 EUR.
Nuz ja som v 2-izbovom byt v Dusseldorfe pri letisku platil 800EUR na mesiac. Tie ceny potravin boli tiez trosku vyssie, ale to asi zavisi co, kto kupuje. aj u nas mas chlieb za 60ct, ael aj za 3EUR. V zasade ale kazde take porovnavanie nema nejaku vypovednu hodnotu, pokial neporovnavas vsetko naraz
korela
04.07.14,20:04
korela
04.07.14,20:14
To som dala fakt iba ako príklad, lebo tú stránku poznám. V tom nižšom linku z Trendu, kde sa vyjadruje náš lekár, vraví, že v DE sa nesmú dávať lekárom úplatky, max. pozornosť do 10 eur.
Osobne si myslím, že takto si v našich nemocniciach lekári podstatne prilepšia, hlavne operatéri a pod. Veď za žlčník sa bralo pre cca 15 rokmi 6 až 7 tis.Sk. Bolo to verejné a aj je.
Takže v konečnom dôsledku, ktovie ktorí si prídu na svoje viac. Aspoň jedni z nich by mali čisté svedomie.
sito
04.07.14,20:18
http://www.topky.sk/cl/11/1408361/Nemecky-parlament-schvalil-minimalnu-mzdu--Mesacne-nezarobia-menej-ako-1-300-eur-
Fú, to sem se lekla, našťastie to u nás nehrozí.:rolleyes: Tam niekde sme mohli už dávno byť, nebyť tankov v 68.

Spomínam si, len štyri som videl v tom 68, aj to len preto, že zablúdili. Nespomínam si, nemohlo som, ale vraj tu tiež prišli tanky do ČSR, tiež Prahy, nie len do nej. Aj vtedy sme boli svoji? Samostatní? Chceli to čo mali, či to, čo nemali a majú?
taiko
04.07.14,20:58
http://ekonomika.etrend.sk/ekonomika-slovensko/ako-si-zije-slovensky-lekar-v-nemecku-2.html
zaujimavy clanok. Nuz a ta diskusia tiez o nas Slovakoch vela hovori. Milujem Slovensko a vzdy som sa chcel vratit, ale po 5 tyzdnoch neprerziteho pobytu mam very zmiesane pocity :(
Excise Duty
05.07.14,04:00
http://www.topky.sk/cl/11/1408361/Nemecky-parlament-schvalil-minimalnu-mzdu--Mesacne-nezarobia-menej-ako-1-300-eur-
Fú, to sem se lekla, našťastie to u nás nehrozí.:rolleyes: Tam niekde sme mohli už dávno byť, nebyť tankov v 68.

Spomínam si, len štyri som videl v tom 68, aj to len preto, že zablúdili. Nespomínam si, nemohlo som, ale vraj tu tiež prišli tanky do ČSR, tiež Prahy, nie len do nej. Aj vtedy sme boli svoji? Samostatní? Chceli to čo mali, či to, čo nemali a majú?
Čo chcel týmto "básnik" povedať?
korela
05.07.14,09:07
http://ekonomika.etrend.sk/ekonomika-slovensko/ako-si-zije-slovensky-lekar-v-nemecku-2.html
zaujimavy clanok. Nuz a ta diskusia tiez o nas Slovakoch vela hovori. Milujem Slovensko a vzdy som sa chcel vratit, ale po 5 tyzdnoch neprerziteho pobytu mam very zmiesane pocity :(
Ja vravievam svojim deťom, že keď odídu, lebo už teraz jedno dostalo ponuku do dobrej , skôr do výbornej krajiny, ale radšej to zobralo ešte okľukou, neviem prečo, taká ponuka neprichádza každý deň, ale nechcem im vstupovať do osudu, nech sa rozhodujú sami. Tak nech nezabudnú odkiaľ vzišli a nech myslia na svoju krajinu s tým, aby jej niečo vrátili. Väčšina ľudí za sebou zavrie dvere a spamätá sa až v starobe na svoje korene a buď prídu zložiť svoje kosti sem, alebo si ich tu nechajú zložiť. Aj významní ľudia. Podľa mňa, nie je to náhoda, kde sme sa narodili, má to svoj význam. Podľa toho, aké má kto povolanie, dá sa spolupracovať so Slovenskom, otvárať pobočky, publikovať na milión spôsobov. Pozdvihovať sa dá vždy.
lujza.j
05.07.14,09:29
http://www.topky.sk/cl/11/1408361/Nemecky-parlament-schvalil-minimalnu-mzdu--Mesacne-nezarobia-menej-ako-1-300-eur-
Uff! 1300:352=3,6932 - teda viac ako tri a pol násobok. Bolo by dobré vedieť, aké majú životné náklady a porovnať....
http://www.paprometheus.eu/sk/faq.htm

Aké sú ceny bývania v SRN?
Len o niečo málo vyššie ako u nás. S výnimku takých veľkomiest ako sú napr. Berlín, Mníchov, Hamburg sa ceny nájmu bytov pohybujú na úrovni 5-8 EUR/m2 aj s energiami. Napríklad nájomné s médiami za dvojizbový byt s balkónom o rozlohe 65 m2 sa pohybuje od 325-520 EUR mesačne v závislosti od lokality.

Aké sú ceny potravín v SRN?
Podobné ako u nás, niektoré potraviny ako napr. mlieko, tvaroh, vajcia, čierny čaj, banány a niektoré druhy ovocia sú v SRN dokonca lacnejšie ako u nás. Drahšie ako u nás sú napr. koreniny, mletá červená paprika, niektoré druhy zeleniny, med a huby. Ostatné základné potraviny sú cenovo približne na rovnakej úrovni ako na Slovensku.
Príklady: Mlieko-1 Liter: 0,49 EUR, vajcia – 10 ks: 0,99 EUR, Chlieb 500 g: 0,80 EUR, Banány 1 kg: 0,99 EUR, Maslo-250 g: 1,93 EUR.
Nuz ja som v 2-izbovom byt v Dusseldorfe pri letisku platil 800EUR na mesiac. Tie ceny potravin boli tiez trosku vyssie, ale to asi zavisi co, kto kupuje. aj u nas mas chlieb za 60ct, ael aj za 3EUR. V zasade ale kazde take porovnavanie nema nejaku vypovednu hodnotu, pokial neporovnavas vsetko naraz
tiež som nachystaná na peknú pálku za 3izb.:(...napr. mužov kolega v auguste odchádza späť do vých.nemecka je odtial lacnejšie bývanie, ale aj menší plat...ale má tam rodičov....minimum má vlastné bývanie...mega ceny za vlastné....zato čo tam byt... tu dom na "dobrej adrese" a úvery nenúkajú tak ako tu, že ešte odvolávajú klientov a núkajú aby sme sa zadlžili....tam chcel iný kolega "iba" 2000e...nedostal....tu to dajú na "každom rohu"...ešte nás aj v telke reklamy masírujú....
potraviny sú lacnejšie ako v At...
vajcá kupujem v At za 1,60e..domáce od kolegu za 1,30e
lujza.j
05.07.14,09:37
To som dala fakt iba ako príklad, lebo tú stránku poznám. V tom nižšom linku z Trendu, kde sa vyjadruje náš lekár, vraví, že v DE sa nesmú dávať lekárom úplatky, max. pozornosť do 10 eur.
Osobne si myslím, že takto si v našich nemocniciach lekári podstatne prilepšia, hlavne operatéri a pod. Veď za žlčník sa bralo pre cca 15 rokmi 6 až 7 tis.Sk. Bolo to verejné a aj je.
Takže v konečnom dôsledku, ktovie ktorí si prídu na svoje viac. Aspoň jedni z nich by mali čisté svedomie.
minule zrovna...sa muž pýtal na korupčnosť...že ako to je v De...tak povedali, že tam taká tá "drobná" korupčnosť lekár, úrady, poliši...že to tam nie je..../či je alebo nie je určite to nebude zisťovať:D/...len tam poliš nezarobí 500-600e...ale tým určite neomlúvam korupčosť....!!!všetko je o ludoch aj o tom čo dáva aj o tom čo berie.....že tam ked už tam poriadna korupcia na vyšších miestach....napr. šéf Bayernu tuším, teraz "čuší"....
misoft
05.07.14,15:54
Nóóóóóó - asi takto - na záver:
Excise Duty
05.07.14,18:23
To som dala fakt iba ako príklad, lebo tú stránku poznám. V tom nižšom linku z Trendu, kde sa vyjadruje náš lekár, vraví, že v DE sa nesmú dávať lekárom úplatky, max. pozornosť do 10 eur.
Osobne si myslím, že takto si v našich nemocniciach lekári podstatne prilepšia, hlavne operatéri a pod. Veď za žlčník sa bralo pre cca 15 rokmi 6 až 7 tis.Sk. Bolo to verejné a aj je.
Takže v konečnom dôsledku, ktovie ktorí si prídu na svoje viac. Aspoň jedni z nich by mali čisté svedomie.
minule zrovna...sa muž pýtal na korupčnosť...že ako to je v De...tak povedali, že tam taká tá "drobná" korupčnosť lekár, úrady, poliši...že to tam nie je..../či je alebo nie je určite to nebude zisťovať:D/...len tam poliš nezarobí 500-600e...ale tým určite neomlúvam korupčosť....!!!všetko je o ludoch aj o tom čo dáva aj o tom čo berie.....že tam ked už tam poriadna korupcia na vyšších miestach....napr. šéf Bayernu tuším, teraz "čuší"....
Pochopiteľne že čuší, veď už sedí! Keby žil na Slovensku, v pohode by užíval slobodu a smial by sa, ako sa nám smejú do ksichtu všetci gauneri.
lujza.j
05.07.14,18:29
tak dobre som tušila, že už "čuší":D
Peggynka
05.07.14,20:08
Pochopiteľne že čuší, veď už sedí! Keby žil na Slovensku, v pohode by užíval slobodu a smial by sa, ako sa nám smejú do ksichtu všetci gauneri.[/QUOTE]

Od čias Lennona sú zákony nastavené tak,že na všetko je odpoveď:
Zákon porušený nebol (takže tam treba začať...)
misoft
05.07.14,20:10
Od čias Lennona sú zákony nastavené tak,že na všetko je odpoveď:
Zákon porušený nebol (takže tam treba začať...)

Hmmmmmmmmmm......... nejaké známe to slová......ktože to stále túto frázu u nás opakoval? .................tuším na H sa začínal..............
Peggynka
05.07.14,20:14
Od čias Lennona sú zákony nastavené tak,že na všetko je odpoveď:
Zákon porušený nebol (takže tam treba začať...)

Hmmmmmmmmmm......... nejaké známe to slová......ktože to stále túto frázu u nás opakoval? .................tuším na H sa začínal..............
mečár od čias "privatizácie" s tým začal (Len on)