petinods
29.05.14,07:31
Dobry den,

prosim Vas o radu. So snubenicou sa ideme brat. V roku 2011 som zobral hypoteku a kupili sme byt. Cize je zalozeny. V LV je to na moje meno. Uver platim ja a aj najomne, nakolko snubenica zacala pracovat iba nedavno.
Je mozne ju pripisat na list vlastnictva? Aby v pripade rozchodu mala aj ona nejaku istotu, ze nieco bude mat? Ak ano tak sa to da stanovit aj hocijakym pomerom? napr. 60% ja a 40% snubenica? Prosim rozpiste ake su moznosti.

Dakujem pekne
Tweety
29.05.14,05:32
Samozrejme dá, a to tak ako sa rozhodnete. Treba kontaktovať aj spoločnosť, ktorá úver poskytla.
Xanti
29.05.14,07:41
Ona nárok má, na polovicu zaplatených splátok ak sa rozídete ... a to aj za predpokladu že na ňu nič nenapíšeš.
Určite by som nemenila vlastnícke právo. Môžete si spísať dohodu s akou sumou sa bude podielať na splácaní úveru ... a ak by ste sa rozišli tak by si jej to vrátil, ak by ste sa stali manželmi a rozišli sa potom tak by si jej to vrátil.
A nájom je logické, že platí polovicu ak býva tam nárok na vrátenie nemá.
petinods
29.05.14,09:31
Dakujem. Na koho sa obratit v pripade ak to chcem rozdelit pomerom napr. 70 ku 30 v liste vlastnictva?
misoft
29.05.14,15:13
V tvojom prípade - nedeľ to! Tvoja hypotéka, tvoj byt. Ak by došlo k rozvodu, dátum sobáša je jasný, dátum rozvodu by bol jasný a v tej dobe splátky idú 50/50 - teda by si jej tých 50% vrátil. Byt by bol LEN tvoj.
petinods
29.05.14,17:42
Ale cast bytu sme zaplatili v hotovosti cena bytu bola cca 45 tisic eur a 12 sme zaplatili v hotovosti a z toho ona zaplatila cca 4 tisic a zvysok ja plus na zostavajucu cast som zobral hypoteku.
Xanti
29.05.14,19:24
Naozaj nedel to ... úver je tvoj ... ak tak môžeš spraviť zmluvu o pôžičke s nou na tých 4000e resp. na to že jej dáš 1/11tinu hodnoty bytu ... lebo toľko cca tých 4000e je ... pred splatením hypo nedeľ byt ... nikdy nevieš čo sa zomele ...
dariusko
30.05.14,05:11
"" A nájom je logické, že platí polovicu ""

Čo ste už šeci pannutí na hlavu ??????????????????
býva tam, tak má platiť polovicu nájmu ?????????

A ona kúpi 1/4 chleba a on jej zaplatí 1/8 ???????? :D :D :D

PS
Ak VŠETKO na polovicu, tak to radšej od seba
dariusko
30.05.14,05:13
Ty si nejaký PESIMISTICKÝ mlynár, keď končíš radu výrazom :

"" nikdy nevieš čo sa zomele ""
Mária27
30.05.14,19:36
Ak to chceš urobiť, tak pred manželstvom jej predaj normálne kúpnou zmluvou, alebo aj daruj darovacou zmluvou podiel vo výške 3/10 a ty zostaneš spoluvlastníkom v podiele 7/10.