alionushka
29.05.14,09:29
V minulom roku som dala do podnájmu svoj 2izbový byt. Bola riadne spísaná zmluva, ktorú sme podpísali u notárky. V zmluve mám zadefinované, že veškeré nadoplatky je podnájomníčka povinná uhradiť. Tento rok sa však podnájomníčka odsťahovala a posledné nájomné sa uhrádzalo zo zábezpeky, ktorú zložila na začiatku podnájmu. Teraz prišlo vyúčtovanie za služby spojené s bývaním kde je veľmi vysoký nedoplatok( cez 8oo € ). Bývalú podnájomníčku som telefonicky oboznámila s touto skutočnosťou, povedala že je ochotná nedoplatok vyplatiť formou splátok po dohode so správcom. Nemám však istotu, že po predošlom nekorektnom správaní sa nezachová rovnako. Už som mala podobnú skúsenosť s ešte predchádzajúcim podnájomníkom. Bola som vtedy nútená zaplatiť nedoplatok zo svojej kapsy. Ako postupovať ak sa podnájomníčka bude vyplateniu nedoplatku vyhýbať? Vopred ďakujem za radu.
Tweety
29.05.14,07:30
AK nebude súhlasíť so splátkovým kalendárom, potom nastupuje už len súd.
alionushka
29.05.14,07:46
Nieje potom vhodné ešte pred súdom poslať podnájomníčke niečo ako pokus o zmier? Dávnejšie mi to niekto spomínal, že je to tiež dosť účinná metóda ako prinútiť podnájomníka, aby zaplatil svoje dlžoby, hlavne ak mu hrozí, že s istotou prehrá spor a bude navyše znášať aj súdne trovy. Podnájomníčka sa totiž oháňala tým, že platila mesačné navýšenie, ktoré však v jej prípade nepokrylo ani škody, ktoré sposobila na majetku v byte pri jej odchode.
Tweety
29.05.14,07:47
tak ten pokus určite pošli,
ajka432
29.05.14,09:42
urcite sa ti nebude pacit, co teray napisem, ale, ak je niekto nekorektny , tak v takom pripade nepomoze ani sud ani exekutor, mam vlastnu skusenost a za dalsie si myslim, ze si prnajimatelia za tie vysoke nedoplatky mozete aj sami. Nastavite prilis nizke poplatky za sluzby, co automaticky vyprodukuje vysoky nedoplatok. Chapem prenajimatelov, ze chcu zarobit, ale chapem aj najomnikov, ze ak platia cely rok nie zrovna nizky najom, ved nie kazdy ma moznost byvat vo vlastnom a este potom ma platit obrovsky nedoplatok, len preto, ze prenajimatel plati za sluzby minimum tak sa brania aj nie zrovna ferovym sposobom.