Naďa
14.10.04,23:02
Firma (platca DPH) predala nepotrebné vozidlo za sumu 40 tis. súkromnej osobe. Pri účtovaní túto sumu rozdeľujem na základnú 33 613,- + 6 387 DPH. Robím to dobre?

Dopĺňam informácie: jedná sa osobné motorové vozidlo.
M3G
14.10.04,21:19
Záleží od kategórie vozidla, odrátali ste si DPH pri nákupe vozidla?
bepo
14.10.04,21:27
Ak je to uzitkove N1 tak s dph ako si napisala,ak osobne tak 40 000Sk a dph neuplatnujes.
Janca
15.10.04,05:41
Ja som mala pokyn uctovat pri osobnom aute, na ktory nie je narok na odpocitanie DPH taky, ze na vystupe tu DPH sice vo fakture vycislis, ale cela suma aj s DPH sa uctuje do 6xx z toho dovodu, ze ta DPH bola vycislena tiez na vstupe a tiez si celu fa davala na 5xx /samozrejme casovo rozlisene/. Pri kategorii N1 nie je o com sa bavit. DPH odpocitana vstupe a odvedena na vystupe.
bepo
15.10.04,08:13
Tu by som sa radšej opýtal kompetentnejšieho, pretože-ak vyčisliš na faktúre dph musiš ju odviesť na DU a predajca osobných aut ju odvádza,len ty si ju nemôžeš uplatniť.Takže ja by som vystavil bez dph.
Beata
15.10.04,08:26
Súhlasím s bepom. Tiež si myslím, že na výstupe má byť uvedená celá suma, nerozdeľovala by som to na základ a DPH, pretože táto DPH by musela byť aj odvedená. Jasné, že keď ste nakupovali od plátcu DPH, tak tento bol povinný Vám vystaviť fa aj s DPH, ale to nie je pre Vás dôvod, aby ste pri predaji rozdeľovali sumu, za ktorú ste sa rozhodli auto predať, na základ a DPH, keďže nepredávate s DPH.
M3G
18.10.04,20:54
Odrátať DPH môžete aj pri M1(osobné auto) zjednodušene vtedy, ak ho nakupujete ako tovar.

Ak pozriete zákon o DPH, pre Vás je dôležité, či ste si DPH z auta v minulosti odpočítali. Ak nie, tak fakturujete vždy bez DPH. T.j. Mohli ste napríklad kúpiť kategóriu N1(úžitkové) a nakúpili ste ju od fyzickej osoby nepodnikateľa(kto by to robil...), a vystavujete bez DPH.