gispawn
29.05.14,12:45
Dobry den,
mal som v prevadzke obcerstvenie kontrolu z hygieny, ktora mi masla nedostatky, vypisali rucne/co som ani nevedel precitat/ opatrenie, v mojej nepritomnosti ako statutar a jediny spolocnik v s.r.o a dali ho podpisat zamestnancovi na dohodu. Zamestnanec na dohodu mi priniesol vecer papier, na ktorom vsak nikde nebolo napisane uzavriet prevadzku do odstranenia nedostatkov. Bol som nasledne na hygiene, kde som sa informoval o skutocnosti a udajne mi nechali dva papiere, kde na druhom bolo poznacane perom uzavretie prevadzky.
Na druhy den opat spravili kontrolu a pretoze prevadzka nebola uzavreta, tak ako napisali perom a zamestnanec im to podpisal, dostal som predvolanie na spravne konanie. Na spravnom konani mi dnes precitali zavady a prtoze som nerespektoval ochranne opatrenie /ktore im podpidal len moj dohodar/ vyrubili mi sankciu 500 Eur. Som im povedal, ze nesuhlasim so sankciou, pretoze mi oficialne nedorucili ochranne opatrenie, tak som nemohol na to reagovat. Sankciu a zapisnicu zo spravneho konania som nepodpisal a odisiel som. Nesuhlasim s takymto postupom, pretoze ja som pritomny nebol, opatrenie mi nedorucili a za to ze vylakany zamestnanec mi priniesol len jeden paprie, na ktorom nebolo napisane opatrenie zavriet prevadzku, mam byt zodpovedny ja? Je toto legitimny sposob, ako vybavovat uradne nariadenia?
Dakujem
Mila123
29.05.14,10:50
včera Vás dávali na správach na STV???
gispawn
29.05.14,12:51
nie..to som nebol ja..ja som zavrel prevadzku, ale az po tom co som zistil, co vlastne chcu..lebo dali len nejaky pocarbany papier zamestnancovi..