milena brizova
29.05.14,13:03
Tento rok som začala účtovať v Omege a pri kontrole saldokonta som zistila, že niektoré platby mám nespárované, alebo pripárované k inej faktúre. Neviem, ako to mám opraviť. Prosím, poraďte mi niekto. Dá sa zlá platba aj niekde vymazať?

A ešte by som potrebovala poradiť v ďaľšej veci. Ja som tento rok prevzala účto od inej účtovníčky, a teraz som zistila, že mám v saldokonte neuhradené faktúry z 2013, o ktorých viem, že mali byť uhradené v minulom roku. Ako mám vysporiadať takéto faktúry?

Ďakujem vopred za vaše rady.
vodniksro
29.05.14,11:28
ku Omege - chod na doklad, ktorym si uhradzala - napr. banka
otvor si ten doklad, kde si uhradzala
vpravo cca v strede mas kolonku - uhradit doklad a vedla neho akoby list s lupou
klikni na tu lupu - otvori sa ti nove okno; zrus si partnera (vpravo hore), nechaj si nastavene len to, co potrebujes (napr. okruh - DF; "nevyrovnane") a stlac tlacidlo obnov
ukazu sa ti dosle faktury (bud vsetky, alebo nevyrovnane - podla toho, aky vyber si nechas); vyber tu fakturu, ktoru potrebujes uhradit, daj ok a uz len dalej citaj, co od teba program bude chciet (mala by si byt uz opat v okruhu dokladov napr bankove vypisy, banka) a daj OK. Program sam by ti mal prepisat interne cislo (VS/SS), externe cislo (VS) - obe sa nachadzaju v karte vlavo hore a zaroven by si mala mat zamenene cislo dokladu uz aj v casti "uhradit doklad" - teda tam, kde si zacinala....

takto to robim ja; neviem, ci sa to da aj nejak hromadne (to by chcelo opytat sa v Krose)

ak som sa vyjadrila zlozito, napis, ktory krok nerozumies a skusim rozpisat inac....

k tomu druhemu - zisti, ci mas naozaj spravnu knihu doslych faktur
a ako mali byt uhradzane tie doklady? v hotovosti? cez banku? a ked mali byt uhradzane - aj v skutocnosti boli uhradene?

a co inventarizacia? bola robena? odsuhlasovalo sa saldokonto?