Majka Bencsikova
29.05.14,17:13
Kúpila som si saty a oprala ich podľa prisiteho stitku, lenže sa mi tak sprali po prvom praní ,že stratili červenú farbu. Dala som ich reklamovať ale mi zamietli reklamáciu, s tým že som ich zle oprala. Ako to viem poriesit s predajcom?
Chobot
29.05.14,23:09
Koľko stáli a kde si ich kupovala?
Majka Bencsikova
30.05.14,08:17
Stali 42 eur je to značka missq, myslím že je to maďarská výroba.
sosak
30.05.14,08:49
Možno si šaty naozaj nesprávne oprala a tak sa stalo, že stratili farbu. Keď chceš poradiť, tak treba dať lepšiu informáciu a nie, cit: oprala ich podľa prisiteho stitku. Prala si šaty ručne, alebo v práčke, aká bola teplota pracieho roztoku? Šaty vyrobené z umelých vlákien sú citlivé napr. na vyššie teploty. Podľa priloženého linku skús identifikovať symbol ošetrenia, ktorý je na štítku na šatách, ktoré chceš reklamovať a poprípade aj z akého materiálu sú šaty ušité. http://www.beno-zilina.sk/osetrovacie-symboly/

Doplním: Pretože neviem z akého materiálu sú reklamované šaty ušité,pozrel som si ponuky uvedenej značky missq, ktorá šije šaty prevažne z materiálu 98% polyester a 2% lycry.
Polyester, nylon a lykra – Sú veľmi citlivé na vysoké teploty, preto je nutné ich prať v studenej vode a žehliť pri nízkej teplote z rubovej strany aby sa zabránilo vzniku nežiadúceho lesku.
http://www.trendywear.sk/starostlivost-o-oblecenie/
arizona
30.05.14,10:16
z akeho materialu su saty? Co pisu na stitku,ake pranie odporucaju?
Majka Bencsikova
30.05.14,10:30
Na stitku bolo povolené prať v pracke na 40 stupňoch, takto som ich aj oprala a použila tekuty perwoll na farebné pradlo.
sosak
30.05.14,11:33
Všeobecne sa šaty farbené, alebo s potlačou perú obrátené naruby a oddelene. Nechcem, aby to pôsobilo z mojej strany ako poučovanie, ale aj teplota nastavená na práčke má určitú toleranciu, myslíš si, že si nastavila 40 stupňov, ale v skutočnosti je teplota vyššia. Preto sa vo všeobecnosti neodporúča prať na teplotu uvedenú na štítku, ale nižšiu, ja by som nastavil 35 stupňov. Tak isto spôsob sušenia, napr. na slnku, určite na farbe nepridá. Chápem tvoj problém, ale výrobca a predajca predsa nemôže garantovať, že zákazník svojim postupom pri praní šaty nepoškodí. Ťažko by si dokazovala, že to nie je tvoja chyba.
Majka Bencsikova
30.05.14,12:45
Dobre, berem rady k srdcu, odteraz petem len na 30 stupnoch ale to moju momentalnu situaciu nijako neriesi :-(
lujza.j
30.05.14,12:51
Vyrobca zvykne poznamenat aj separatne pranie....ja periem a zehlim/ak/ vsetko naopak...uplne normalne na 40st.....tiez by som ich prala na 40st.,susit mimo slnka farebne pradlo to je snad automaticke?!
arizona
30.05.14,18:29
Ja by som nove letne saty nikdy nedala prat do pracky,aj keby to vyrobca odporucal. Radsej vzdy preperiem zlahka v rukach. Hlavne tie prve oprania potrebujem zistit,ako latka reaguje na pranie, ci nepusta farbu atd. A taktiez rucne pranie lahkych materialov ti predlzi kvalitu vyrobku,predsa len je setrnejsie.

Pises, ze ti predajca odmietol reklamaciu. Ak predajca odmietne reklamaciu tovaru do 12 mes. od zakupenia, musi dolozit znalecky posudok. Dali ti take nieco? Viac si precitaj tu http://www.pravaspotrebitela.sk/index.php?page=brochures&itemid=9

Inak, ja som raz vyreklamovala rifle, ked po prvom oprati zostali flakate. Predajca sa tiez ohanal tym, ze som ich zle oprala, ze som pouzila nekvalitny prasok a pod.
Ked som pohrozila SOI-kou, tak hned mi vratil peniaze...
Majka Bencsikova
04.06.14,09:39
Volala Som do zdruzenia spotrebitelov a pani mi povedala, že mi nemusia ukazat znalecky posudok a mam podat na slovensku soi podnet na presetrenie reklamacie, ked Som to oznamila majitelke predajne, len mi flegmaticky povedala že nech to spravim vsak mam na to narok. Znalecky posudok mi musia ukazat az od 13.6. Vtedy vstupi do platnosti novela zakona.