Ewollet
29.05.14,17:35
Dobrý deň , chcel by som sa opýtať , pracoval som brigádne u zamestnávateľa ktorý požiadal o príspevok na vytvorenie pracovného miesta. Pracoval som u neho do marca na brigádnickú zmluvu. Môže ma zamestnávateľ zamestnať a dostať na mna príspevok ak som už predtým tam pracoval ako brigádnik , ale nie na TPP iba ako brigáda . ďakujem
veronikasad
29.05.14,16:17
Počas brigády si bol evidovaný na UP ? Ak ano - odkedy ?
terezamaria
29.05.14,18:16
Pokiaľ máš nad 29 rokov môže Ťa zamestnať ako dlhodobo nezamestnaného, t.j. evidovaného na ÚPSV a R po dobu 1 roka a dostane zamestnávateľ na Teba úľavu 30 % z celkovej ceny práce.
veronikasad
29.05.14,18:25
Údaje platné pre rok 2013 :

Príspevok na vytvorenie pracovného miesta
Príspevok na vytvorenie pracovného miesta sa poskytne zamestnávateľovi, ktorý na vytvorené pracovné miesto prijme do pracovného pomeru UoZ z oprávnenej cieľovej skupiny na plný pracovný úväzok na dobu minimálne 18 mesiacov. Príspevok sa poskytuje mesačne počas 12 mesiacov.
Príspevok poskytuje zamestnávateľovi úrad, v ktorého územnom obvode má zamestnávateľ sídlo alebo vytvorí pracovné miesto. V prípade podania žiadosti v mieste sídla, alebo vytvorenia pracovného miesta je úrad oprávnený žiadosť prijať a poskytnúť príspevok.
Výška príspevku
Maximálny príspevok na jedno vytvorené pracovné miesto na jeden mesiac je vo výške minimálnej celkovej ceny práce (MCCP), na rok 2013. Minimálna celková cena práce na rok 2013 je 456,54 EUR.
Mesačná výška príspevku je 90% celkovej ceny práce zamestnanca, najviac však vo výške MCCP na rok 2013, t.j. maximálne 456,54 EUR.

http://www.upsvar.sk/buxus/docs/KGR/Vyzvy_VO/Oznamenie_o_moznosti_predkladania_ziadosti_o_posky tnutie_financneho_prispevku_na_podporu_vytvarania_ pracovnych_miest_3.pdf
Ewollet
02.06.14,18:47
Bol som evidovaný na urade práce , robil som na dohodu , ide o to či môže dostať na mna prispevok kedže som nebol zamestnany na TPP ale na dohodu