Composite
29.05.14,17:22
Zdravím,
mám dohodárov, ktorí boli prihlásení na Socpoist, nenahlásil som ich účtovníkovi, lebo som to proste nevedel, nevedel som v tom chodiť. A oni nakoniec nedostali ani mzdu, lebo neprišli, keď mali. účtovník sa dozvedel o zamestnancoch o mesiac neskôr, ked som mu nahlásil, kde komu treba koľko peňazí treba dať,.... (to ale už boli iní, noví dohodári)
Na DU som bol registrovaný.

A problém vzniká, či dohodár, ktorý bol evidovaný (nevedel som, že ak nepríde sa dá zrušiť prihlásenie, ja som ich odhlasoval) a nenastúpil ked mal, čiže nedostal plat, musí mať mzdový list?
Ja som našiel, že je výnimka podľa par. 39 ods. 4 ZZ, že ak používa nemzdové výhody, vtedy stačí viesť evidenciu (zoznam).

Ale nič som nenašiel čo treba robiť, ked nedostal plat? Socpoist odomňa požaduje mzdový list, ktorý nemám, lebo nedostal výplatu žiadnu, lebo nenastúpil, účtovník ho nevie vytlačiť, lebo ho nemá ani zaevidovaného v učt. SW. a bolo to v roku 2012. Nie sú evidovaní ani v ročných prehľadoch ani nikde, nebolo za to obdobie nič platené, lebo nebolo za koho,...

Ja som len spravil cez web el. prehľad o nulovom príjme.

Ďakujem
veronikasad
29.05.14,15:45
Kúp si v ŠEVT-e tlačivá mzdových listov a vypíš hlavičky. Kontrole zo SP by to malo stačiť. Ale dohodári aj s nulovým príjmom mali byť evidovaní aj v mesačných výkazoch do SP. Ak ešte neprebieha kontrola zo SP, bude asi treba urobiť opravné výkazy do SP.