Dzejdza
30.05.14,10:39
Ahojte, teraz som prišla na chybu, ktorú mám v o výkaze majetku a záväzkoch. Chyba je v sume na bankových účtoch. Chybu som opravila, ale musím podať aj opravný výkaz. Treba podať aj opravné DP? Ovplyvňuje táto položka DP?
kn-alka
30.05.14,09:28
Žiadna suma vo výkaze o majetku a záväzkoch sa do DP nepremieta.
V DP sa uvádzajú údaje z výkazu o príjmoch a výdavkoch.

Takže, ak sa ti nemenil výkaz o príjmoch a výdavkoch, tak sa ti nemení ani DP, nepodávaš dodatočné DP.
Podáš len opravený výkaz o majetku a záväzkoch.
JankaO
30.05.14,11:02
V zmysle Informácie k povinnosti podať všetky súčasti účtovnej závierky za rok 2013, uverejnenej v apríli 2014, je potrebné okrem opraveného Výkazu o majetku a záväzkoch poslať aj Výkaz ziskov a strát, aj keď sa v ňom údaje nemenia. Inak ju bude FR SR považovať za nepodanú.
beatad
02.06.14,12:45
Tiež som teraz zistila, že mám zle vyplnený VMZ . Pýtala som sa správkyni na DU ako mám elektronicky podať dodatočný VMZ. Podľa nej sa dodatočný VMZ nedá poslať-na školení im to tak hovorili. Nedalo mi to, tak som volala do callcentra FS, odpoveď : Ak mám chybu iba vo VMZ, musím podať dodatočné DP FO v ktorom sa údaje nevyplňujú (okrem údajov daňovníka) pretože sa nemenia a musia sa podať správne vyplnené obidva výkazy VPV a VMZ, aj keď sa údaje menia iba vo VMZ.
Dzejdza
03.06.14,10:14
takze treba vsetko nanovo poslat, aj ked je zmena len vo VMZ?