IVONA S.
30.05.14,11:14
Dobrý deň,
omylom sme poštovou poukážkou uhradili 180 € na zlý účet (VUB). neviem na koho sa mám obrátiť na vrátenie peňazí, banka sa vyhovára na poštu a pošta na banku.Je to hrozné, ako k tomu pristupujú. Viete mi poradiť, sme z toho zúfalí. ďakujem
tictac7
30.05.14,10:09
Dobrý deň,
omylom sme poštovou poukážkou uhradili 180 € na zlý účet (VUB). neviem na koho sa mám obrátiť na vrátenie peňazí, banka sa vyhovára na poštu a pošta na banku.Je to hrozné, ako k tomu pristupujú. Viete mi poradiť, sme z toho zúfalí. ďakujem
--------------------------

Neviem, kto sa na koho vyhovára. Chybu ste predsa spravili vy, či?
Postup - napísať do VÚB žiadosť o poskytnutie údajov majiteľa účtu z dôvodu poukázania mylnej platby, resp. požiadať ich o súčinnosť. Majiteľovi účtu napísať žiadosť o vrátenie mylnej platby.
Dáša_
30.05.14,10:10
a viete, komu ste zaplatili?
kedysi sa nám stala tiež podobná vec a netušili sme, komu sme zaplatili. Tak sme isšli do banky vložiť 1€v hotovosti - tak sa podarilo zistiť, komu sme zaplatili. A potom sme požiadali o vrátenie konkrétnu firmu. Teda, treba mat ale stastie - aby nebol účrt napríklad v exekúcii, to je potom cesta zarúbaná.
Tweety
30.05.14,10:11
Súhlasím s predch. príspevkom tictac 7, len dodám, že je ešte možnosť, že dotyčný peniaze pošle späť, potom už nemusíte nič riešiť, len si dať pozor, aby ste zas neurobili chybu.
Dáša_
30.05.14,11:16
a banky poskytnú súčinnosť komukoľvek? Lebo práve to bol pred pár rokmi veľký problém, majiteľa účtu neboli ochotní prezradiť
IVONA S.
02.06.14,09:49
nevieme komu, vo VUB neukáže meno majiteľa účtu, už som to skúšala, v Tatra banke to tam viedieť
Peggynka
02.06.14,13:01
Banka ti môže robiť len sprostredkovateľa;napíš žiadosť o vrátenie a požiadaj banku,aby mu to zaslala (vysvetli situáciu a ospravedlň sa).Majiteľ účtu je POVINNÝ peniaze vrátiť,inak sa jedná o bezdôvodné obohatenie sa.Banka musí potom poskytnúť súčinnosť,ak by si podala trestné oznámenie na polícii a musí polícii dať meno príjemcu.Približne tak to funguje.
Našla som tu pár linkov:
https://www.google.sk/search?sclient=psy-ab&q=peniaze+omylom+zaslan%C3%A9+na+nezn%C3%A1my+%C3% BA%C4%8Det&oq=peniaze+omylom+zaslan%C3%A9+na+nezn%C3%A1my+%C3 %BA%C4%8Det&gs_l=hp.3...3957.41621.0.45127.44.42.0.2.2.1.363.1 1371.2-31j10.41.0....0...1c.1.45.psy-ab..29.15.3477.A4o2lDyyWfs&pbx=1&bav=on.2,or.r_qf.&bvm=bv.68191837%2Cd.b2k%2Cpv.xjs.s.en_US.0hJ7Oq-QgO0.O&biw=1263&bih=601&ech=1&psi=CcqMU4zbDseaqAb4l4KAAg.1401735693811.3&emsg=NCSR&noj=1&ei=N8qMU7_9HOqw7AaHrIGwDw
IVONA S.
02.06.14,17:06
Dakujem za radu, ste to tak napisali, ako keby Vy ste sa nikdy nepomylili. Banka mi na ziadost odpisala, ze mam peniaze vymahat na poste a posta zasa odpisala ze je len sprostredkovatel, ze to mam riesit s bankou. V banke sme boli aj osobne, poslali nas na postu. Preto som chcela poradit. Dakujem
Peggynka
02.06.14,17:56
Rozumiem tomu,že si poslala peniaze šekom z pošty? Myslela som,že IB.Napíš žiadosť a choď do banky príjemcu.Postupuj podľa toho,čo som písala o 16:01.Príjemca by mal vrátiť peniaze do siedmych dní.Tvoja banka,ani pošta s tým nič nemá.
Nevšimla som si,že pošt poukážkou.Poviem tak,žiadaj vedúceho pobočky VUB o riešenie a pokiaľ uvidíš neschopnosť pomôcť povedz mu,že budeš kontaktovať nadriadených.Myslím,že takéto veci sa stávajú,riešenie existuje.
tadeas221
06.06.14,05:39
Stal sa mi podobný prípad. Na základe mojej žiadosti mi banka poskytla meno príjemcu, ktorému som napísal, že v prípade nevrátenia finančných prostriedkov na obrátim na orgány činné v trestnom konaní. Nakoniec som svoje peniaze obdržal.
Peggynka
06.06.14,05:45
Nie som si istá,či je to postup OK,dotyčný by to mohol s nimi riešiť;oni mali tvoju žiadosť jemu preposlať a nie tebe dávať meno majiteľa účtu.Hlavne,že si to vybavil.
stormcatcher
06.06.14,06:08
...pôvodne som nechcel reagovať, ale nedá mi to.
Hneď prvá tvoja veta......uhrádzala si poštovou poukážkou v banke. V banke môžeš uhrádzať poštovou poukážkou, ak je niekym vyplnená. Či už súkromnou osobou alebo organizáciou, úradom. Ako si mohla zadať zlý účet, lebo silne pochybujem, že by si išla na poštu pre poštovú poukážku, prišla do VUB, tam vypísala a uhradila. To by bola dobrá kravina........stať sa môže všeličo, preto sa pýtam
Peggynka
06.06.14,06:17
Ja tam nevidím,že v banke...na pošte.Vypísala poukážku typ "U" a vypísala zlé číslo účtu,ktoré nanešťastie existuje.
stormcatcher
06.06.14,06:21
ospravedlňujem sa, píšem za pochodu a až po tvojej poznámke som si to pozornejšie prečítal. Zdalo sa mi ako keby platila v banke.