emmma
10.04.06,09:17
Pekný deň všetkým,
chcela by som poprosiť o radu ako ste riešili takúto sitáciu: prevzala som účto JÚ platca DPH, pri spracovaní dokladov som zistila že predchádzajúca účtovníčka zle vypočítala preddavky na daň, do výkazu za rok 2005 v záväzkoch neuviedla poistné splatné v 01/06, lízing, daňovú povinnosť vlastne nič. A neviem na čo ešte prídem. Ako by ste riešili opravy? Myslím tým či by ste to dali na prerobenie predchádzajúcej účtovníčke? Ide mi o to že mám obavy zo zaplatenia za opravy. Ď.
Zita5
10.04.06,07:23
Pekný deň všetkým,
chcela by som poprosiť o radu ako ste riešili takúto sitáciu: prevzala som účto JÚ platca DPH, pri spracovaní dokladov som zistila že predchádzajúca účtovníčka zle vypočítala preddavky na daň, do výkazu za rok 2005 v záväzkoch neuviedla poistné splatné v 01/06, lízing, daňovú povinnosť vlastne nič. A neviem na čo ešte prídem. Ako by ste riešili opravy? Myslím tým či by ste to dali na prerobenie predchádzajúcej účtovníčke? Ide mi o to že mám obavy zo zaplatenia za opravy. Ď.


Nepovažujem za potrebné , aby si sa strachovala , treba o tom upovedomiť majiteľa firmy , a ak za vykonanú prácu bývalej účtovníčke zaplatil , tak nech ju požiada o opravu účtovných zápisov,výkazov resp.potrebého , kde pochybila .Určite by som nebola spokojná ani ja , ak by som niekomu zaplatila za takto odvedenú prácu , a určite by som nebola spokojná ako účtovníčka , že niekomu som spôsobila problém.
Janiela
10.04.06,07:24
Ako by ste riešili opravy? Myslím tým či by ste to dali na prerobenie predchádzajúcej účtovníčke? Ide mi o to že mám obavy zo zaplatenia za opravy.


Ja by som to opravila sama, pretože predchádzajúca účtovníčka asi sotva zoberie niečo na opravu, ale najprv by som klienta upozornila na uvedené opravy a samozrejme, že by som za to vystavila faktúru. Ako ináč. Nakoniec, kto vie, ako to bolo? Klient sa vždy môže na niečo vyhovárať a najlepšie je ošpiniť predchádzajúcu účtovníčku. Mohol predsa brať nejaký úver a potreboval mať výkaz bez záväzkov. Ťažko súdiť.
Hovorím z vlastnej skúsenosti.

Radím, upozorniť klienta, opraviť výkaz a vystaviť za to faktúru.
emmma
10.04.06,07:28
Ďakujem za názory. Urobím to tak, že mu o tom poviem a on nech si sám rozhodne. Pekný deň.
Zita5
10.04.06,07:31
To bude asi najlepšie riešenie , dohodnúť sa so šéfom , ako postupovať ...,:) ale v každom prípade ho na všetky chyby upozorni .;)