draco
10.04.06,09:22
určite to tu už x-krát písané, ale neviem to nájsť...

ide o to, že firma, ktorá nám poskytuje webhosting nám odmieta dať daňový doklad - originál.

Pri objednávke hostingu som musela zaškrtnúť políčko daňový doklad, za čo si zaúčtovali nejakých 50 Sk k cene služby, ale prišla mi len zálohová faktúra. Po mojej urgencii mi napísali, že si môžem doklad stiahnuť z internetu a vytlačiť na tlačiarni :(, že oni mi žiadny doklad nepošlú a keby aj poslali, bude taký istý ako si sama vytlačím.

Prosím vie niekto kde nájdem (v ktorom zákone) takúto možnosť? Potom ani ja nebudem vystavovať faktúry a ušetrím...

Mám chuť dať podnet na daňový úrad.

Ďakujem všetkým! Príjemný deň.
AHT
10.04.06,07:46
Mala som s nimi rovnaký problém, vyriešila som ho tak, že som si vytlačila tú faktúru s internetu a doporučene im zároveň zaslala žiadosť o vystavenie originálu faktúry. Túto žiadosť som si priložila i s podacím lístkom k faktúre s internetu. Už len čakám čo na to povedia daňováci, keď prídu na kontolu ale každopádne oni majú povinnosť vystaviť originál faktúru a zaslať nám ju, takže som čiastočne krytá a ostatné nech si vybavia s nimi.
ivet.b
10.04.06,07:48
Ja mam rovnaky problem pri objednavani cez internet. Mailom mi poslu fakturu. Za danovy doklad mozno povazovat doklad podpisany autorizovanym elektronickym podpisom, ale ak si ho vytlacim na zalozenie, uz to nie je danovy doklad bez peciatky a podpisu.
Co s tym?
stuko
10.04.06,17:16
no neviem, ale ja zastavam nazor, ze ak sa bavime o firme FORPSI, totiz oni uctuju 50 sk za dorucenie faktury, tak ta ich faktura stiahnutelna z netu splna vsetky nalezitosti.
je v nej predsa naskecanovany podpis a ten je najdolezijtesi, nechyba ani peciatka, ci presne oznacenie dodavatela a odberatela, takze je to podla mna ok
evina
10.04.06,17:53
Paragraf 75 zákona o DPH:

6) Faktúra môže byť vyhotovená písomne alebo so súhlasom zákazníka elektronicky. Vierohodnosť pôvodu a neporušenosť obsahu elektronicky vyhotovenej faktúry musí byť zaručená elektronickým podpisom podľa osobitného predpisu.
Ten osobitný predpis je zákon č. 215/2002 o elektronickom podpise....

časť §31- Účtovný záznam zákona 431/2002 v znení nesk. predpisov o účtovníctve:


1/ Účtovnú dokumentáciu účtovnej jednotky tvorí súhrn všetkých účtovných záznamov vytváraných podľa § 4 ods. 4.
2/ Na účely tohto zákona sa považuje za a) písomnú formu účtovný záznam vykonaný rukopisom, písacím strojom, tlačiarenskými alebo reprografickými technikami, alebo tlačiarenským výstupným zariadením výpočtovej techniky, ktorého obsah je pre fyzickú osobu čitateľný,
b) technickú formu účtovný záznam vykonaný elektronickým, optickým alebo iným spôsobom neuvedeným v písmene a), ktorý umožňuje jeho prevedenie do písomnej formy; prevedenie do písomnej formy sa nevyžaduje pri podpisovom zázname podľa § 32 ods. 3.