iwanka161
30.05.14,18:40
Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať, či už má niekto skúsenosti s reklamáciou poškrabaných skiel na dioptrických okuliaroch? ...... toto poškriabanie je spôsobené tým, že počas sprchovania som mala okulare v kúpelni kde sa zarosili a potom ked som ich utrela sa mi úplne doškriabali. Nemá niekto podobné skúsenosti? jedno sklo ma vyšlo na 135€ a myslím si, že za taku sumu by sa len tak poškriabať nemali ... Dakujem :)
arizona
30.05.14,17:08
Neblazni! To ti akoze rosa doskriabala okuliare polozene na polici ? :eek::rolleyes::confused:
kopretinka
30.05.14,17:11
Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať, či už má niekto skúsenosti s reklamáciou poškrabaných skiel na dioptrických okuliaroch? ...... toto poškriabanie je spôsobené tým, že počas sprchovania som mala okulare v kúpelni kde sa zarosili a potom ked som ich utrela sa mi úplne doškriabali. Nemá niekto podobné skúsenosti? jedno sklo ma vyšlo na 170€ a myslím si, že za taku sumu by sa len tak poškriabať nemali ... Dakujem

samé od seba?
ivka70
30.05.14,17:14
Same sa doskriabali?
Okuliare maju tiez predpisany sposob udrzby, utierat ich zarosene cimkolvek .. to je najkratsia cesta ako ich poskriabat. a najma ak ide o specialne skla s antireflexnou a kadejakou povrchovou upravou. Vysoka cena este neznamena, ze su posriabaniaodolne.
Zial, na skodu, ktoru si sposobis sama, sa zaruka nevztahuje.
misoft
30.05.14,18:46
....toto poškriabanie je spôsobené tým, že počas sprchovania som mala okulare v kúpelni kde sa zarosili a potom ked som ich utrela sa mi úplne doškriabali.
...a preto nepoužívať
http://www.cistiacepotreby.sk/foto/utierky_handry/hubky-na-riad.jpg
na ich čistenie.....

A ešte niečo - jedno sklo za 170€?

:eek:

Preboha - to sú čo za sklá? U akého optika také ponúkajú? Pretože - podľa mňa - je to privysoká cena za jediné sklo!

Priemerná cena za antireflexné tvrdené je cca 40-60€ za PÁR! Samozafarbujúce (po starom kedysi Heliovary) - 35-60€ za kus.

Pokiaľ sú za 170€ - tak to by museli vydržať i vo vesmíre.....



Ale k veci - reklamuj. Pokiaľ si zacálovala 170€ za jediné sklo, tak musia niečo vydržať a nemali by sa vôbec poškriabať.



Mám dojem, že ťa pekne ojebabrali......
iwanka161
30.05.14,19:27
dakujem za tvoj názor :) všetky okuliare, ktoré som mala predtým som tak isto brala so sebou do sprchy, tak isto som ich utierala a nič im nie je a tieto som utrela 2x a su katastrofalne. Utieram ich stale len utierkami určenými na okuliare. A myslím si, že to že ich nemam nosiť do sprchy alebo do vlhkych teplych priestorov by mohlo byť napisane na letaku. Určite ich dám reklamovať, potom ti napišem ako to dopadlo :)
iwanka161
30.05.14,19:30
Utierať si okuliare hubkou na riad? pre boha koho by už len toto mohlo napadnuť ... Okuliare si stale utieram iba handričkami určenými na okuliare :) ... cena jedneho skla bola 135€ so všetkými antiprvkami ... A určite ich dám reklamovať, potrebujem nosiť okuliare vždy, či je teplo, zima, vlhko, sucho tak si myslim, že za túto cenu by sa poškriabať nemali ... Najkvalitnejšie sú fakt pravé komunistické obyčajné skla, tie vydržia nejeden pád :)
iwanka161
30.05.14,19:31
potom ked som ich utrela sa mi úplne doškriabali. :)
iwanka161
30.05.14,19:32
toto poškriabanie je spôsobené tým, že počas sprchovania som mala okulare v kúpelni kde sa zarosili a potom ked som ich utrela sa mi úplne doškriabali. PO UTRETI SA DOSKRIABALI
arizona
30.05.14,20:15
a cim si ich utierala?
sosak
30.05.14,20:38
Však daj okuliare na reklamáciu. Myslím si, že vzhľadom ku skutočnosti, že okuliare používaš niekoľko rokov, tak ich vieš utierať, aby sa nepoškriabali. Žiadne sklá nie sú odolné voči poškriabaniu, napr. pri páde na dlažbu v kúpelni, čo sa ti asi nestalo.:) Citujem:iwanka161 (http://www.porada.sk/member.php?u=322518)

Najkvalitnejšie sú fakt pravé komunistické obyčajné skla, tie vydržia nejeden pád.
iwanka161
31.05.14,07:35
handričkou na okuliare
iwanka161
31.05.14,07:37
Jasne, zase som to nemyslela tak, že ich hodim o zem nič sa im nestane, ale mam stare okulare bez všetkych anti... nosila som ich vyše 5 rokov a skla su minimalne poškriabane ... a tieto mam ani nie rok a sú v katastrofalnom stave
sosak
31.05.14,08:20
Konečne sme sa dostali ku koreňu veci, a to, že okuliare máš skoro rok, a nie že " toto poškriabanie je spôsobené tým, že počas sprchovania som mala okuliare v kúpelni kde sa zarosili a potom ked som ich utrela sa mi úplne doškriabali ". Okuliarové sklá sú vyrábané z plastu, kvôli nižšej hmotnosti a tzv. tvrdené sklá sú plastové sklá. Stále je to plast, ktorý nikdy nebude mať tvrdosť naozajstneho skla. Okrem toho sa na sklá po dobrúsení naparuje vo vákuu antireflexná vrstva. S reklamáciou určite nepochodíš, pretože poškriabanie skiel je tvoja chyba.
misoft
31.05.14,10:25
Tak s tými "komunistickými" - to musím súhlasiť.....:D
stewie
22.11.14,15:58
Nosim okuliare 35 rokov. Pokial boli "sklá" zo skla, sa nedoskriabali, max. sa rozbili, ked spadli. Poslednych 8-10 rokov su tie skla z umelej hmoty na nic. vyjde ma jedno sklo na 60-70 euro, a zivotnost skla max. 2 roky. Davam na ne pozor, pouzivam specialnu handricku atd. Nedoskrabu sa, ale od potu sa znicia, aspon si to myslim. lebo sa mi znicia vacsinou v lete, ked sa par krat poriadne zapotim. sklo sa nedoskriabe, ale vyzera, ako keby sa zo skla olupovala nejaka vrstva, milion drobnych kuskov. nemam na skle skrabance, ale milion malych bodiek a tym sklo ostane ako keby bolo doskriabane. Myslel som si, ze sa odlupuje ta antireflexna vrstva (neviem ci sa to presne takto nazyva). Dal som si skla vyrobit bez nej, ale aj tak to nepomohlo. mam skla dvoj rocne, a budem ich musiet znova menit.
Hladam riesenie, aby som nemusel kazdy druhy rok menit skla...
Dadula01
14.06.23,07:45
Dobrý den, mám rovnaký problém s okuliarmi od Manie, už 2x sa mi uplne zošúverila fólia vo vnútri skiel a odpoved na reklamáciu bola, že ju neuznávajú, lebo chyba vznikla MANUáLNYM POSKODENíM. Prvýkrát to urobilo, ked bolo chvíľu teplo, povedali, že nesmú na teplo a zimu, 2.x to bolo v dazdi,Tak neviem, ako nosit dioptrické okuliare len v ideálnom pocasí. Tá folia je vo vnutri skla, nepoznám spôsob, ako by som ju mohla manuálne poškodit sama. Kazdopádne, spravodlivosti sa u nich nedovoláte, po 2. reklamácii sa ani neunúvali vec znovu preskúmať a poslali mi ten istý papier s odpovedou. MáNIA NIKDY VIAC