lenka.ve
30.05.14,19:54
Dobrý deň,
Dnes sa mi stala taká nepríjemnosť. Pomýlila som si dátumy a úplne automaticky som spravila mesačnú uzávierku. To, že až zajtra, je posledný deň v mesiaci som zistila až keď bolo neskoro. Má táto situácia nejaké prijateľné riešenie?
Ďakujem za vaše odpovede.
jslancik
30.05.14,18:57
Aku mas pokladnu? Si si ista, ze sa na nej este musia robit intervalove zavierky?nie su iba pre potreby zamestnavatela?
lenka.ve
30.05.14,19:10
Nemáme klasickú pokladňu, len program v počítači. Nie som si tým istá, ale intervalová sa robí za celý mesiac, vždy na konci mesiaca. Podľa toho čo som sa dočítala, by sa mala dať urobiť znovu s pozmenenými dátumami, takže dúfam, že to pôjde a je to len pre potreby účtovníctva.
lyka60
30.05.14,19:20
ak v posledný deň nebudeš mať pohyb, čiže predaj tak ti asi neurobí ďaľšiu uzávierku, ale ak aj nebudeš mať pohyb posledného - uzávierka by mala platiť ako posledná v mesiaci. Ja napr. robím uzávierku vždy v posledný pracovný deň mesiaca, keď som mala aj predaj a nie až posledného napr. volnú sobotu, nedeľu a zatiaľ to mám v poriadku.
lenka.ve
30.05.14,19:23
zajtra ešte máme otvorené, čiže by sa niečo predať malo, mám teda večer po dennej urobiť znovu intervalovú za celý mesiac? Bude to OK?
Ďakujem
avalik
30.05.14,19:25
intervalovu uzavierku si mozes tlacit v akom intervale chces alebo v akom od teba bude pozadovat DU

§ 12
Denná uzávierka, intervalová uzávierka a prehľadová uzávierka

(1) Podnikateľ z údajov v prevádzkovej pamäti vyhotovuje dennú uzávierku; dennú uzávierku podnikateľ vyhotovuje len za dni, v ktorých mal tržbu. Podnikateľ je povinný ihneď na predajnom mieste alebo vyhotoviť dennú uzávierku kedykoľvek raz za deň. Na požiadanie daňového úradu alebo colného úradu je podnikateľ povinný ihneď na predajnom mieste alebo v lehote určenej daňovým úradom alebo colným úradom vytlačiť intervalovú uzávierku alebo prehľadovú uzávierku a poskytnúť ju zamestnancom daňového úradu alebo colného úradu; povinnosť vytlačiť intervalovú uzávierku má podnikateľ do uplynutia lehoty na zánik práva vyrubiť daň alebo rozdiel dane.12)
lyka60
01.06.14,14:00
myslím, že áno, možno ti urobí len za ten jeden deň intervalovovú, ale spojíš to s tpu predchádzajúcou a malo by to platiť, predsa sme ludia chyby sa objavia.