AHT
10.04.06,10:35
Ako mám zaúčtovať v jednod.účt. poskytnutie dlohodob.bank.úveru a potom jeho jednotlivé splátky. Ďakujem.
renča1
10.04.06,08:45
Ako mám zaúčtovať v jednod.účt. poskytnutie dlohodob.bank.úveru a potom jeho jednotlivé splátky. Ďakujem.

prikladám link súvisiaci z otázkou:
http://www.porada.sk/showthread.php?t=8394&highlight=%FAver
Zita5
10.04.06,08:48
Ako mám zaúčtovať v jednod.účt. poskytnutie dlohodob.bank.úveru a potom jeho jednotlivé splátky. Ďakujem.


Účtuješ ako príjem neovplyvňujúci ZD. Jednotlivé splátky účtuješ do výdavkov neovplyvňujúcich ZD ...úroky do prevádzkovej réžie .

Avšak nevieme o čo ide :

...na čo bol úver poskytnutí , podľa toho sa zasa riadiš pri účtovaní výdavkov ...buď dlhodobý majetok alebo podobné ......;)
AHT
10.04.06,08:53
Nemá špecifikovaná na čo, jednoducho spotrebný úver na podnikanie, ale využíva ho na drobné opravy ale aj na rekonštukciu inej budovy. Ďakujem.
Zita5
10.04.06,08:57
Nemá špecifikovaná na čo, jednoducho spotrebný úver na podnikanie, ale využíva ho na drobné opravy ale aj na rekonštukciu inej budovy. Ďakujem.


Ak je to zmluva o úvere uzatvorená s podnikateľom tak ten príjem úveru na účet účtuj tak ako som napísala , to isté aj splátky a úroky .

Pri úhradách použitia finančných prostriedkov sa riaď uplatňovaním výdavkov podľa ZoDzP a rozlišuj na čo to bolo investované .Myslím tým jednorazové výdavky alebo odpisy ....to už musíš vedieť Ty .