kolovrat14
01.06.14,11:22
Ahojte. Plánujem ísť na laserovú operáciu očí. Chcel by som sa popýtať, tých ľudí, ktorí s tým majú skúsenosť, čo to všetko taká operácia obnáša (pred/po operácii), trvanie zákroku, atď. Ďakujem
lujza.j
01.06.14,09:30
mohol by si konkretizovať.....akú poruchu máš....
kolovrat14
01.06.14,09:35
krátkozrakosť
lujza.j
01.06.14,09:41
jslancik
01.06.14,12:52
teraz je to už diametrálne odlišné oproti tomu, čo to bývavalo. Takže staré témy ti asi moc nepomôžu. Hlavne čo sa týka pooperačnej rekonvalescencie. A to som bol na operácii nie tak dávno - cca 3 roky, ak si dobre spomínam. Teraz by si mal byť fit už na druhý deň, aspoň tak to prezentujú. Dokonca si to môžeš domov sám odšoférovať. Ale na to by som sa nespoliehal.
Pred operáciou? prakticky nič. Ja som si telefonicky zavola, kedy majú voľný deň, v jeden deň spravili aj predoperačné vyšetrenia, a o pár hodín aj zoperovali. Potom som pár nocí nespal, a potom už pohoda. Do práce som šiel asi na 3. deň.
Trvanie zákroku? 2 minúty? 5 minút? samotný zákrok je krátky. Mierne to závisí aj od počtu dioptrii, ktoré treba skorigovať.
Po operácii kvapkanie najprv jedných kvapiek, potom druhých, potom umelé slzy. Čím skôr si od nich odvykneš, tým lepšie.
kolovrat14
01.06.14,16:50
diky za odpoved. a slnecne okuliare (s UV) si kolko nosil po zakroku ?
majka 62
01.06.14,19:39
Moja dcéra podstúpila laserovú operáciu očí v marci tohto roku. Tiež bola krátkozraká a rozhodla sa pre typ operácie pod názvom i- LASIK, je maximálne spokojná. Je to typ operácie po ktorej ste veľmi skoro fit. Prvý deň máte potrebu nechať oči častejšie zatvorené a oddychovať, ale na druhý deň ste v poriadku. Samozrejme je potrebné kvapkať do očí dvoje kvapky a ešte sa aj trochu šetriť. Hneď na druhý deň je kontrola a potom podľa pokynov lekára. Oči boli operované obidve naraz, dľžka operácie cca 15 min. v lokálnej anestéze, takže nič nebolelo. Oči neboli prelepené a nebolo potrebné pri tomto type operácie ani nosenie slnečných okuliarov.
Hlavne si dobre vyberte odborníka, veľa šťastia prajem.
jslancik
02.06.14,05:18
svetloplachý som bol už predtým. Takže okuliare nosím na slnku stále a je to fajn.
kolovrat14
02.06.14,16:14
planujem ist teraz cez leto do BA Karlova Ves - Excimer. mam trochu obavy, ale tak ako vidim neni to az take hrozne :)
dusansl
04.06.14,05:52
Pekný deň prajem,
ak ste vyčerpali všetky dostupné možnosti ako sa operačnému zákroku vyhnúť a nedosiahli ste vytúženú korekciu alebo nápravu zrakovej nedostatočnosti, predkladám na zváženie využiť služby očnej kliniky NEOVÍZIA, v BA.Ako som počul, jej operatéra využíva väčšina zrakovo postihnutých hercov a ,,celebrít SR", ba čuduj sa svete cestu na kliniku našlo aj nie málo politikov.
Jena z výhod je , že náklady na vyšetrenia a zákrok znáša je zdravotná poisťovňa spolu s pacientom. Ale iste na svete nie sú sami, ktorý to dnes už vedia. dušansl

Zaznamenal som niekoľko naježených reakcií čitateľov porady či robím alebo nerobím komusi službu, preto by som rád svoju krátku poznámku doplnil o nasledovné vyhlásenie:
Pretože nie som spolumajiteľ menovanej kliniky ani jej akcionár, nemám žiaden záujem na jej zisku a ani na dosiahnutej strate. Píšem len vtedy , keď viem kvalifikovane poradiť.
K otázkam platieb mám takúto informáciu:
každoročne pred skončením kalendárneho roka uzatvárajú zdravotné poisťovne v celom štáte jednoročné zmluvy s licencovanými zdravotníckymi zariadeniami pôsobiacimi na území SR. Myslím, že vrámci tejto aktivity má nejedno zdravotnícke zariadenie uzavretú platnú zmluvu o poskytovaní starostlivosti.
V SR okrem siete Fakultných nemocníc sú všetky ostatné súkromné alebo akciové, peto ma prekvapuje Váš údiv. S ktorými poisťovňami má zariadenie zmluvu Vám poskytne každá administratíva a to nielen v predmetnom zariadení. pekný deň a hodne zdravia Dusansl
jslancik
04.06.14,06:08
máš s tým osobnú skúsenosť, alebo si iba "počul"? Lebo to vyznieva ako vydarený pokus o reklamu, či už vedome alebo nevedome spravenú.
Akým spôsobom dosiahli, aby náklady znášala aj poisťovňa?
bodliak
04.06.14,06:31
majka 62
04.06.14,06:40
sú to drahé záležitosti, v našom prípade sa jednalo o operáciu iLASIK na mieru a jedno oko vyšlo na takmer 1000 €
majka 62
04.06.14,06:44
Nemôžem súhlasiť s tým, že zákrok znáša zdravotná poisťovňa spolu s pacientom. Možno by bolo dobré uviesť aj zdravotnú poisťovňu, ktorá takýto zákrok spolufinancuje, kliniku ste uviedli, tak nevidím problém. Viacerým to ešte môže pomôcť ak je to pravda. Všeobená zdravotná poisťovňa to určite nebude.
jslancik
04.06.14,06:46
prepáč, ale to sú jemne povedané kraviny. takých anti-stránok sa dá vytvoriť milión.
majka 62
04.06.14,06:51
V súkromnej správe pre Vás môžem poskytnúť konkrétne meno kliniky aj lekára, s ktorým sme boli maximálne spokojní. Pre túto kliniku sme sa rozhodli aj preto, že pred 2 rokmi tam operovali aj moju maminu, vtedy sa jednalo o inú očnú poruchu a doteraz žiaden problém sa nevyskytol.
majka 62
04.06.14,07:10
V NEOVÍZII operovali mojej známej šedý zákal laserom a bola spokojná, platila si to v plnej výške ale čo sa týka profesionality a prístupu lekárov bola spokojná.
jslancik
04.06.14,07:17
mňa toľko vyšli obe oči... nebol to síce iLasik, ani "na mieru". nejaký špeciálny prípad?
majka 62
04.06.14,07:35
Je to typ operácie na mieru, femtosekundovým laserom, pred 3 rokmi keď ste podstúpili operáciu očí, vtedy to zrejme ešte nebolo k dispozácii. Operácie štandardné sa pohybujú aj teraz okolo 500 €.
jslancik
04.06.14,07:44
začínalo to, ale nepovažoval som za potrebné a finančné možnosti ma tiež uzemnili :)
Terezia13
04.06.14,08:02
tiež poznám v okolí ľudí operovaných na silnú krátkozrakosť a nepotrebujú okuliare ani po dlhých rokoch a sú veľmi spokojní
po takej operácii sa nesmie niekoľko dní dvíhať nič ťažšie, nezohýnať sa
majka 62
04.06.14,08:10
jasná vec, aj my sme zvažovali, či? lebo nie je to malá suma ale napokon dcéra to dostala ako darček k narodeninám a bolo poriešené :) a hlavne, že je spokojná.
LuckaK.
04.03.16,15:40
Zalezi asi od kliniky na ktoru pojdes. Kam planujes ist? Ja som na nejaky cas pred operaciou musela vysadit sosovky najprv, cca 2 tyzdne, spravili mi vysetrenia a podobne. Potom som dostala termin. Trvanie je v podstate chvila, 15-20 min. Toto bolo ale v mojom pripade. Zalezi aj od toho aky druh operacie ides podstupit. Po zakroku sa este oci zotavuju cca 2 tyzdne kym su komplet zregenerovane a nemusis brat ziadne kvapky. Take prve 2-3 dni su najhorsie, potom je to stale lepsie a lepsie.