jalenka
10.04.06,09:45
Dobrý deň. Prosím o radu
Kedy si môžeme odpočítať daň pro dodávkach energie?
Firma je v prenajatých priestoroch, ale faktúra z elektrárni chodí na meno firmy priamo (má svoj merač)
napr.: dátum vystavenia faktúry 21.1.
dátum dodania tovaru 7.1.
obdobie: 1.1.-31.1.06

Prosím, prosím.
alušik
10.04.06,07:53
Daň si odpočítate v daňovom priznaní za mesiac január, prípadne za prvý štvrťrok... Alebo v čom vidíš problém?
jalenka
10.04.06,08:06
Chcem sa spýtať, ktorý deň dávam k odpočtu dph. deň dodania uvedený na faktúre, alebo posledný deň fakturačného obdobia (ja rozumiem posledný deň, kedy mi bola služba dodaná. Ď.
Tweety
10.04.06,08:09
Chcem sa spýtať, ktorý deň dávam k odpočtu dph. deň dodania uvedený na faktúre, alebo posledný deň fakturačného obdobia (ja rozumiem posledný deň, kedy mi bola služba dodaná. Ď. Deň dodania uvedený na faktúre.:cool:
ALBO
10.04.06,09:21
Dobrý deň. Prosím o radu
Kedy si môžeme odpočítať daň pro dodávkach energie?
Firma je v prenajatých priestoroch, ale faktúra z elektrárni chodí na meno firmy priamo (má svoj merač)
napr.: dátum vystavenia faktúry 21.1.
dátum dodania tovaru 7.1.
obdobie: 1.1.-31.1.06

Prosím, prosím.

Ja nechápem ako vám mohli odmerať elektrinu za január z merača 21.1.Čo sú jasnovidci? Alebo je to záloha.
jalenka
10.04.06,09:39
Je to faktúra podľa splátkového kalendára.
A ešte sa chcem opýtať, čo st ýmto prípadom

Koncom januára došla vyučtovacia faktúra na 158,- za elektrinu ešte za rok 2005, zaplatila sa a vo februári k nej prišla storno faktúra ( chyba účtovania v elektrárňach) v tej istej výške. Nezaúčtovala so to do roku 2005. Čo mám s tým robiť?