Erika Turčanová
01.06.14,21:47
Kedy je deň ukončenia štúdia na VŠ? V deň vykonania poslednej skúšky?
Bývala som na internáte. Ubytovanie som ukončila 31.5. ale povedali mi že musím zaplatiť aj za mesiac jún, pretože ony považujú koniec semestra za 5.7.
Je na to nejaký predpis, kedy sa môžem odubytovať skôr?
Mila123
01.06.14,19:48
čo máš v zmluve uvedené????
Erika Turčanová
01.06.14,19:52
den ukončenia štúdia v príslušnom ročníku v zmysle študijného programu príslušnej fakulty pre daný akademický rok
tictac7
01.06.14,20:00
...a fakulta na Tvoj ročník, kedy určila, že je ukončený akademický rok? Určite nie 31.5. Skúškové ešte beží. Aj štátnice....
avalik
01.06.14,20:10
Zákon o vysokých školách

§ 65
Riadne skončenie štúdia

(1) Štúdium sa riadne skončí absolvovaním štúdia podľa príslušného študijného programu. Dňom skončenia štúdia je deň, keď je splnená posledná z podmienok predpísaných na riadne skončenie štúdia daného študijného programu.

§ 51
Študijný program a študijný plán

(1) Vysokoškolské vzdelanie v študijnom odbore alebo v kombinácii študijných odborov sa získa štúdiom podľa akreditovaného študijného programu (§ 83 ods. 1) v tomto študijnom odbore alebo v kombinácii študijných odborov (odsek 5).

(2) Študijný program je súbor predmetov, ktoré pozostávajú zo vzdelávacích činností, ktorými sú najmä prednáška, seminár, cvičenie, záverečná práca, projektová práca, laboratórne práce, stáž, exkurzia, odborná prax, štátna skúška a ich kombinácie a súbor pravidiel zostavený tak, že úspešné absolvovanie týchto vzdelávacích činností pri zachovaní uvedených pravidiel umožňuje získať vysokoškolské vzdelanie.

(3) Súčasťou štúdia podľa každého študijného programu je aj záverečná práca, ktorá spolu s jej obhajobou tvorí jeden predmet; obhajoba záverečnej práce patrí medzi štátne skúšky. So súhlasom vysokej školy alebo fakulty môže byť záverečná práca napísaná a obhajovaná aj v inom ako štátnom jazyku. V takom prípade je jej súčasťou abstrakt v štátnom jazyku. Podmienkou pripustenia k obhajobe záverečnej práce je, okrem prípadov podľa § 63 ods. 11, písomný súhlas študenta so zverejnením a sprístupnením záverečnej práce verejnosti podľa § 63 ods. 9 po dobu jej uchovávania podľa § 63 ods. 7 bez nároku na odmenu.