Majko09
01.06.14,22:17
Dobrý deň,
pred piatimi rokmi som kupoval byt a aktuálne zisťujem, že som stratil svoju kúpno-predajnú zmluvu, ktorú potrebujem teraz predložiť v banke, aby som mohol refinancovať hypotéku.
Viete mi niekto prosím poradiť, akým spôsobom sa viem rýchlo dopracovať k duplikátu kúpno-predajnej zmluvy?

Ďakujem za pomoc
buchač
01.06.14,20:40
1. Bývalý majiteľ
2. Realitná kancelária
3. Kataster
Mária27
01.06.14,20:56
Chod na kataster a žiadaj nahliadnuť do dokladov ako vlastník. Môžu ti aj overiť kópiu, všetko za poplatok.

katastrálny zákon
§ 68
(5) Verejnosť zbierky listín [§ 8 ods. 1 písm. c)] je obmedzená a umožňuje sa len vlastníkom, ich právnym predchodcom alebo iným oprávneným osobám, ...
§ 69
Poskytovanie údajov katastra
(1) okresný úrad vyhotoví na požiadanie výpis alebo kópiu zo súboru geodetických informácií ...

§ 8
(1) Katastrálny operát tvoria dokumentačné materiály potrebné na spravovanie katastra a obnovu katastrálneho operátu. Katastrálny operát sa vedie v papierovej podobe alebo v elektronickej podobe. Katastrálny operát obsahuje tieto časti
c) zbierku listín, ktorá obsahuje najmä písomné vyhotovenia zmlúv, dohôd a písomných vyhlásení vkladateľov o vložení nehnuteľnosti do majetku právnických osôb (ďalej len "zmluva"), písomné vyhotovenia rozhodnutí štátnych orgánov a notárskych osvedčení3) (ďalej len "verejná listina") a iných listín, ktoré podľa zákona potvrdzujú práva k nehnuteľnostiam (ďalej len "iná listina"), a dokumentáciu sídelných a nesídelných geografických názvov;
Majko09
01.06.14,20:58
To znie ako moja záchrana.
Ako dlho by trvalo katastru, aby mi vydal takýto duplikát?
Na počkanie to asi nebude, však?
Mária27
01.06.14,21:07
Zavolaj si, chod cez úradné hodiny - vyberieš si listinu a požiadaš o kópiu. Nie je to všade rovnako.