rage1
15.10.04,08:17
Účtujem v JU. Vystavila som zalohovu fakturu do Ceskej republiky vo vyske
89 012 Sk, no na ucet mi od Cechov pribudlo len 88 892 Sk. Ako to mam zauctovat?Poradte prosim a ako im teraz vystavim riadnu fakturu? s odpoctom preddavku 88 892 alebo 89012 Sk?
alica
15.10.04,06:52
Treba najprv zistiť, koľko Sk v skutočnosti česká firma poukázala, ak celú faktúrovanú sumu, rozdiel by mal byť poplatkom banke za prevod - podľa správnosti by to na avíze z banky malo byť uvedené - ale podľa mojich skúsenosti to raz uvedú raz nie, poplatok zahraničnej banke zaúčtuješ ako ost. záväzok a zlikviduješ pri likvidácii faktúry. Pri "ostrej" faktúre započítaš celú zálohovo faktúrovanú čiastku. Teda aspoň ja to takto robím.
rage1
15.10.04,07:04
No vyzera to tak ze tam je aj poplatok banke za prevod, akurat ze to neovplyvnuje moju banku, ale ich ak to spravne chapem (cize rozdiel 120 Sk co je medzi sumami neni ako pohyb na mojom ucte.)mozem to pridat rucne do zavezkov ako dalsiu uhradu s tym ze to bude ako poplatok za prevod?myslim ten rozdiel
alica
15.10.04,07:19
ja to tak robim, mavam castejsie uhrady zo zahranicia a takmer vzdy je "stiahnutá" urcitá ciastka za prevod, na avíze býva napísané - platba je znízená o polatky iných bánk - casto to vsak vobec to nenapísu. Davam to rucne do zavazkov, likvidujem dnom likvidacie faktury, inak by mi to stale "svietilo" ako neuplne uhradena faktura. Stalo sa mi ze som telefonovala do nasej banky, ze prisla mensia uhrada ako je zaslana ciastka, vysvetlili mi ze je to poplatok zahranicnej banke a oni mi ziadne potvrdenie o vyske polatku nemozu dat.
rage1
15.10.04,07:24
Dakujem pekne tak to tak spravim aj ja.