Norushka
02.06.14,10:40
dobry den, chcem vas poprosit o radu...

ide o rozsahlejsi problem,

zmenila som trvaly pobyt. nie vramci okresu, ani kraja. v mieste stareho bydliska som bola zamestnana, trvaly pobyt som tam mala od svadby. kvoli rodinnym problemom som odtial odisla. nasla som si nove byvanie a musela som si zmenit trvaly pobyt. som momentalne na marodke.

kde vsade a kedy treba nahlasit zmenu trvaleho bydliska?? momentlane cakam na vydanie noveho OP a kedze ho este nemam, nemam sa ako preukazat, o zmene bydliska. lebo vsade ziadaju kopiu OP.
kontaktovala som zdravotne positovne, potrebuju OP, na socialnej poistovni sa mam nahlasit osobne. volala som zamestnavatelovi, tiez musim doniest OP a ostatne doklady o zmene bydliska., trapi ma to kvoli tomu,lebo som na marodke, a neviem, ako to teraz hlasit, ci to vsetko pocka, kym budem mat obciansky preukaz, ci ako?
dalsia vec, nasla som v podobnej teme, ze treba hlasit zmenu aj manzelovi, ak som sa odstahovala s dietatom. ako to je?? niesme rozvedeni, maly nie je zatial zvereny do vychovy nikomu, manzel plati vyzivne, ale nie je to zdokladovane.

dakujem za vsetky rady.
veronikasad
02.06.14,08:46
Ak si na PN-ke, požiadaj ošetrujúceho lekára o zmenu pobytu počas PN-ky. K tomu nepotrebuješ OP, lekár zmenu vyznačí na PN-ke.
Keď budeš mať nový OP, treba zmenu nahlásiť v zdr.poisťovni, u zamestnávatela, u lekára, aj v soc.poisťovni.
Norushka
02.06.14,08:48
lekar nahlasil, ze som na inej adrese, ale zatial ako prechodnej..zajtra idem na kontrolu,takze budem hlasit trvaly pobyt....lebo mi poveali, ze mam zmenu nahlasit najprv u zamestnavatela a ten to hlasi dalej...takze staci, ak budem mat OP? lebo sa bojim, ze mozu nastat nejake problemy, ak sa nenahlasim hned.
veronikasad
02.06.14,08:50
Na PN-ke je kolonka, kde sa budeš zdržiavať počas PN. Tam treba lekárom doplniť súčasnú adresu, aby ťa príp. kontrola zo SP vedela nájsť.
Ostatné po vybavení OP, ako som písala v predch.príspevku.
Norushka
02.06.14,08:52
ano, ano, to uz je vybavene... ok, dakujem pekne za odpoved. budem pokojnejsia. a neviete, ako to je teda aj s manzelom??
veronikasad
02.06.14,08:53
Manžel je zamestnaný, t.č. bez PN-ky ?
Norushka
02.06.14,09:32
manzel trvaly pobyt nemenil...ci mam povinnst mu oznamovat zmenu trvaleho, alebo dokonca nejake povolenie?? lebo toto som neriesila...
Katy a R
02.06.14,09:46
ak potrebuješ, aby ti na tvoju novú adresu posielal nejaké peniažky - alebo veci z domácnosti - tak mu tú adresu daj ;)
Norushka
02.06.14,09:57
iba na to?? nevadi, ze som aj jeho dietatu zmenila trvaly pobyt??
Katy a R
02.06.14,10:15
všimla som si až neskôr - že máte dieťa - tak mal by vedieť, kde je. neviem, ako ste sa dohodli? - ale určite chce mať s ním kontakt!
Norushka
02.06.14,10:26
vie....