lotina
02.06.14,11:29
Ahoj, poradí mi niekto, ako napíšem do KV, ak som dostal dobropis ku dvom faktúram. Ktoré číslo faktúry mám dať??? Ďakujem
vodniksro
02.06.14,09:46
rozpises v dvoch riadkoch, v jednom riadku jednu fa, v druhom riadku druhu fa; cislo dobropisu budes mat v dvoch riadkoch to iste

viď aj usmernenie fin. správy:
str.12
Ak je opravná faktúra vyhotovená k viacerým opravným faktúram, platiteľ dane uvedie údaje z opravnej faktúry prislúchajúce ku každej pôvodne vyhotovenej
faktúre zvlášť, t.j. pre každú pôvodne vyhotovenú faktúru vyplní v kontrolnom výkaze samostatný riadok.

celé usmernenie:
https://www.financnasprava.sk/_img/pfsedit/Dokumenty_PFS/Profesionalna_zona/Dane/Metodicke_pokyny/Nepriame_dane/2014/2014_03_07_mp_kv_dph.pdf
lotina
02.06.14,10:20
Ďakujem, ale mám s tým problém, pretože keď si do prijatých dobropisov v mojom programe zadám ten istý dobropis 2x tak aj odpočet DPH bude 2x. Tiež mi program nezoberie to isté číslo dobropisu 2x. Tak neviem.
vodniksro
02.06.14,18:58
pytala si sa u dodavatela software, ako to mas nahodit tak, aby si takyto pripad vedela zadat spravne do programu?

ak to nejde priamo v programe, tak si nahod dobropis iba raz ako jednu polozku a ked budes robit KV, tak si cast, kde budes mat dobropis, rucne uprav tak, aby to sedelo - ak mas dbp k dvom fakturam, predpokladam, ze vies podla toho vysky dobropisu, co patri k fa 1 a co k fa 2; takze si prepocitaj zaklad na dve casti a k nim patricne dph, sumarne ti to musi sadnut....; to znamena, ze z programu ti prenesie 1 riadok, ty pridas druhy riadok na cast tykajucu sa prvej faktury a ten prvy riadok opravis tiez, aby ti to sedelo k druhej fakture z dobropisu
lotina
03.06.14,10:41
u dodávateľa softu som s nepýtal, lebo to by zas trvalo na roky...Ale aj ja som takto rozmýšľal, že to spravím priamo v KV už pri odosielaní. Ale dík za radu.