vlapa
02.06.14,16:32
Čím viac študujem zákon na ochranu osobných údajov, tým menej mu rozumiem. Som živnostník a robím mzdy pre klienta na jeho mzdovom programe na mojom počítači s pripojením na INTERNET. Som sprostredkovateľ alebo iba oprávnená osoba ? Musím mať svoj bezpečnostný projekt ? Kto eviduje IS ja alebo klient ?
Ing. Ľubomír Janoška
02.06.14,17:02
Dobrý deň,
* keď spracúvate mzdy na základe obchodnej zmluvy ako dodávateľ, ste sprostredkovateľom. (Oprávnenou osobou by ste boli ako zamestnanec prevádzkovateľa). Skutočnosť, že používate SW licencovaný prevádzkovateľovi a nie Vám, nie je rozhodujúca.
* IS eviduje prevádzkovateľ, Váš klient. Vy nie, pretože sprostredkovateľ nemá povinnosť viesť evidenciu "cudzích" IS. To Vám ale nepomôže, pretože aj tak potrebujete "mať pokope" informácie z evidencie IS kvôli bezpečnostnému projektu.
* Vy musíte mať bezpečnostný projekt, pretože spracúvate osobné údaje osobitnej kategórie prostriedkami, ktoré sú pripojené na Internet.
* Či musí mať projekt prevádzkovateľ, to závisí od toho, či tiež spracúva osobné údaje osobitnej kategórie prostriedkami, ktoré sú pripojené na Internet.