nemorutos
02.06.14,22:04
Zdravím, zaujímalo by ma po kolkých minutách po cvičení je najlepšie resp. najúčinnejšie vypiť proteín (ja osobne hydrolyzovaný). Čítal som už niekde že najlepšie je okamžite po cvičení ale dočítal som sa už aj že aspoň hodinu po cvičení? Tak kde je teda pravda a keď tak aj prečo je tomu tak? Ď.
buchač
02.06.14,20:14
avalik
02.06.14,20:16
critiq
30.07.14,13:05
najlepšie sa vstrebáva zhruba po 30 minútach keďže počas cvičenia sa ti krv hromadí vo svalových vláknach a v žalúdku jej je minimum, takže daj sprchu, pokecaj s babami a vypi proteín ;)
Ekonoom
11.11.14,20:30
Skôr by som ti odporučil po cvičení gainer z dôvodu doplnenia sacharidov, ktoré telo počas tréningu vyčerpalo a proteín si nechať na večer pred spaním povedzme.
jslancik
11.11.14,20:47
A co myslis, ze v proteinoch nie su sacharidy? Vies, kolko je proteinov v proteinovom napoji? 85% pri tych najkvalitnejsich.
Ekonoom
11.11.14,20:59
Samozrejme, že sú v proteínoch aj sacharidy v menšom pomere, ale po tréningu ide primárne o doplnenie sacharidov, pričom bielkoviny je potrebné dodávať telu počas celého dňa. Samozrejme to závisí od toho čo je naším cieľom, či naberanie hmoty, chudnutie a podobne. To, že proteín má 85 % bielkovín neznamená, že je najkvalitnejší. Dôležitejšie je z akého zdroja bielkoviny pochádzajú a aká je ich vstrebateľnosť.