j.durinova
10.04.06,11:37
Zdravím všetkých poraďákov a prosím o pomoc v dvoch veciach.
Vo februári som mala väčšie vratky dane a nebolo z čoho vyplatiť daňový bonus. Prosím Vás, ake viete, kde je tlačivo žiadosti o výplatu daňového bonusu, ak bol vyplatený z prostriedkov firmy, napíšte mi ju.
A ďalšia vec sa týka Oznámenia o zrážkovej dani . .... zase nemôžem nájsť
tlačivo.

ďakujem
alušik
10.04.06,09:45
Obe tlačivká prikladám:
vema
10.04.06,13:50
27.03.06 som poslala žiadosť o vyplatenie daňového bonusu za marec 06 a zatiaľ nám nič neposlali.Peniaze nám nechýbajú,ale obávam sa, či moju žiadosť obdržali. Do koľko dní by mal daňový úrad poukázať peniaze?Nie do 8 dní?
Johanka
10.04.06,14:12
Do 30 dní.
vema
10.04.06,14:30
Johanka ďakujem...
Tweety
10.04.06,14:41
Do 30 dní.
Doplním príslušný paragraf zákona o správe daní a poplatkov:
§ 30a
Lehoty na rozhodnutie a opatrenia proti nečinnosti
(1) Správca dane príslušný na rozhodnutie v daňovom konaní podľa tohto zákona alebo osobitného zákona 1) je povinný v jednoduchých veciach, najmä ak možno rozhodnúť na podklade dokladov predložených daňovým subjektom, vydať rozhodnutie alebo vykonať iné opatrenie ustanovené týmto zákonom (ďalej len "rozhodnutie") bezodkladne.
(2) V ostatných prípadoch je správca dane príslušný na rozhodnutie v daňovom konaní povinný vo veci rozhodnúť do 30 dní od začatia konania alebo od vzniku inej skutočnosti rozhodujúcej na vydanie rozhodnutia. V osobitne zložitých prípadoch je povinný tak urobiť do 60 dní. O registrácii podľa § 31 je správca dane povinný rozhodnúť do siedmich dní odo dňa doručenia žiadosti o registráciu alebo do siedmich dní od vysvetlenia, zmeny alebo doplnenia tejto žiadosti podľa § 31 ods. 10.
vema
10.04.06,19:05
Aj Tebe Majka dík...