Aňa30
02.06.14,21:51
Moja exekúcia sa ťahá už skoro tri roky. Jedneho dňa mi zablokoval exekútor účet a potom mi prišili papiere. Odvolali sme sa ale on exekúciu ani nezrušil ani nezastavil (pokiaľ som dobre pochopila zákon, on je povinný pokiaľ sa odvoláme exekúciu zrušiť alebo zastaviť, kým súd nerozhodne či je opodstatnená alebo nie). Stále mi chodili iba papiere:
Upovedomenie o začatí exekúcie 18.8.2011
Výzva na vyshlasenie majetku 18.8.2011
Upovedomenie o začati exekúcie predajom nehnuteľnosti 27.10.2011
Exekučný príkaz a príkaz na úhradu trov exekúcie 19.3.2012
Upovedomenie o spôsobe vykonania exekúcie zariadením exekučného záložného práva 19.3.2012
Exekučný príkaz a príkaz na úhradu trov exekúcie 21.8.2012
Oznámenie času a miesta oceňovania nehnuteľnosti 22.8.2012
to bol posledný papier ktorý mi exekútor poslal.
Vo Februári 2013 dražobná spoločnosť ktorej správca bytového domu dal dražbu na starosti (zo súhlasom exekútora) byt vydražila.
Notárka dňa 14.5.2013 poslala z úschovni poslala exekútorovi na účet nakoľko od dňa 5.4.2013 nemal záujem o tie peniaze aby si ich prebral.
Dňa 20.8. 2013 písala právnička exekútorovi, že prečo nemáme odblokované účty, keďže peniaze dostal a ani suma na nich nieje znížená. Koncipient ju odbil s tým, že on s ňou nebude jednať, iba s advokátom.
Hľadali sme advokáta, ktorý by nám v našej finančnej núdzi pomohol, no dlho sa to naťahovala a tak som mu napísala v mojom mene v marci, kde ma opäť odbil s tým, že papiere ktoré od neho žiadám mi nepošle a, že účty nám bude držať zablokované v tej istej sume, kým mu nebude vyplatená celá exekúcia pritom má viac ako 2/3 zaplatené..... my mu nemáme s čoho platiť, lebo vydražili majetok v nižšej sume ako mali a už nič nemáme.
Ešte by ma zaujímalo, že s akej notárskej zápisnice nemôže byť vykonaná exekúcia.
Prosím o radu, nakoľko žiadne ďalšie kroky exekútor nerobí, myslím si, že sa mu pekne peniaze točia na účte a pekne na nich získava.
Aký je ďalší postup? Alebo s čoho to chce od nás vymáhať? Ja som študent a sestra má dve malé deti.
jana pajtašová
03.06.14,05:15
Dobrý deň prajem,
k čomu vlastne došlo? Dražila dražobná spoločnosť, alebo súdny exekútor?
Odkiaľ pochádzate?
Pošlem Vám kontakty na Občianske združenia, ktoré Vám môžu pomôcť:
- JUDr. Janka Lesňáková, č.t. 0948211127- BA a okolie
- Ochrana spotrebiteľom a vlastníkom bytov, KE , JUDr. Jana Pajtašová č.t. 0908894850
- HOOS - Nám. legionárov 5, Prešov, č.t. 0908 084 541, e-mail: zdruzenie.hoos.po1@gmail.com,
- Spotrebiteľské združenie OSA
Fedinova 9, 851 01 Bratislava, IČO: 42260086
adresa pre doručovanie: P.O.BOX 155, 850 00 Bratislava 5
tel: 0904 630 169
- Advokát spotrebiteľov- JUDr. Roman Jurík - 0949 180 674

Prípadne kontaktujte priamo MS SR:
Komisia na posudzovanie podmienok v spotrebiteľsksých zmluvách
Ministerstvo spravodlivosti SR
Župné námestie 13
813 11 Bratislava
Tel. č.: 421 2 59353 189, 421 2 59353 399, 421 2 59353 362
Fax: 421 2 593 53 606
S pozdravom
Pajtašová
Aňa30
03.06.14,10:15
Dobrý deň. Som z Bratislavy. No exekúcia ako sa začala, už sme nemali ako doplatiť nájomné a tak bytový podnik teda správcovská spoločnosť dala vydražiť byt a exekútor im to odsúhlasil, len aby sa on s tým nemusel zapodievať.
Nechcem tu nikoho odsudzovať ale s pani Lesňakovou sme sa stretli v októbri.... so sľubom, že do Vianoc bude konať, konečne keď sa mi ju podarilo vo Februári zastihnúť (nakoľko mi nedvíhala a nereagovala na sms) tak sme sa stretli a opäť sa od začiatku preberalo to isté bez toho aby priniesla už nejaké sľúbené podklady..... A nakoniec mi poslala zmluvu, kde asi je pravda, že suma za ktorú by s nami spolupracovala je asi nižšia, než by si niekto iný vypýtal ale pri tom všetkom aké chcela robiť úkony by sa určite rýchlo vyšplhala do štvorciferného čísla a ja naozaj na to nemám, nakoľko jej právnička ktorá s ňou ohľadom môjho prípadu komunikovala vravela v akej sme situácií a povedala, že to nevadí, že sa s tým dá niečo robiť.
Ale skúsim zavolať na to Ministerstvo spravodlivosti.
Aňa30
03.06.14,12:11
Tak a zase mi potvrdilo, že občania ktorý potrebuju pomoc ju nedostanú ani na ministerstve spravodlivosti..... pán riešil prípad cez telefón, nechápal čo hovrím nakoľko nevidel papiere a utvrdzoval ma, že určite exekútor to robí správne, pokiaľ nemá vyplatenú celú sumu.... (ževraj čo chcem keď tie peniaze nemám ja na účte...ale ich ma na účte exekútor ale to nech ma vraj netrápi, že ja sa mám postarať aby som mu ten zbytok vyplatila a až potom riešila)....Úplna ochota, že tie peniaze čo zarába si fakt za svoju arogantnosť zaslúži..... ako keby ľudia v problémoch boli iba handry po ktorých bude každý šliapať.
Že v právnom poradenskom centre mi ochotne pomôžu, keď som mu odpovedala, že som tam bola, prefotili si papiere a s úsmevom mi povedali, že sa nevenujú trestnému právu ale iba rodinnému a ešte zato si odomňa vypýtali peniaze mi povedal, že oni sa venujú všetkým a oni si sami vyberajú kto ich právnu pomoc bezplatne potrebuje a kto nie..... Tak potom na koho sa tu dá obrátiť s tým, že tu pomoc potrebujem? Ide tu o podvod v 5-cifernej sume....a po troch rokoch tomu stále nieje koniec....