Milan 30
03.06.14,00:06
Dobry den prerabam interier stareho domu cca 50-60 rocneho.Je to stvorec s pristavbou.Stvorec je s nepalenej tehly steny su od zeme vlhke.Osekal som omietku asi 40cm od podlahy ale tehla je pod omietkou sucha problem bol asi v tom ze bol omietnuty aj zaklad a z neho cez omietku vzlinala vlhkost.Teraz by som chcel omietnut na hrubo klasickou vapennou maltou to co som odstranil ale chcel by som to cele vyrovnat a zjednotit.Od spodu chcem nechat medzeru neomietnuty rad tehly a prekryt to soklovou listou s nejakym vetranim Rozmyslal som nad sadrovou omietkou s vlozenim sklotextilnej sietky ibaze neviem ci je vhodna na nepalenu tehlu resp.zvysok povodnej hlinenej malty ktoru by som nechcel odstranovat kedze drzi dobre.Druha moznost som uvazoval nad sietkou v lepidle baumit porocontact w ( difuzny odpor daneho lepidla je 10) ibaze co na vrch ako finalnu vrstvu
Peggynka
03.06.14,04:06
Tu si nenašiel odpoveď? Myslím,že musíš riešiť vlhkosť:
http://www.ludovaarchitektura.sk/rekonstrukcia.php
220870
03.06.14,04:19
Múr musíte mať izolovaný voči spodnej vlhkosti musí byť urobená vodorovná hydroizolácia múrov.Sádrové omietky sú absolútne nevhodné na vlhké múry.Lepidlo nech je akékoľvek tiež.
jslancik
03.06.14,05:14
ja tých ľudí nechápem. Oni si prečítajú iba "výhody" sádrových omietok, a k nevýhodám resp. obmedzeniam sa nedostanú? O to horšie je, keď na obmedzenia kašlú profesionáli. Ale o tom potom.
Milan 30
04.06.14,17:38
Dobry den mozete my napisat ake su nevyhody sadrovej omietky uvazoval som aj nad hlinenou ale u nas to nik nepredava.Pytal som sa vo viacerych stavivach a v niektorych na mna pozerali ze co od nich chcem.Podrezavat zatial nechcem kedze tehla je sucha.Vlhka bola len omietka.