martynko
10.04.06,11:37
Prosím o radu.
Som zamestnaný. Keď sa chcem zamestnať u ďalšieho zamestnávateľa napr. na polovičný pracovný úväzok, budem musieť ja i druhý zamestnávateľ platiť odvody ako pri 1.prac.pomere, alebo sa nejaké odvody do ZP a SP neplatia alebo krátia? Ďakujem.
katkaj
10.04.06,09:39
Prosím o radu.
Som zamestnaný. Keď sa chcem zamestnať u ďalšieho zamestnávateľa napr. na polovičný pracovný úväzok, budem musieť ja i druhý zamestnávateľ platiť odvody ako pri 1.prac.pomere, alebo sa nejaké odvody do ZP a SP neplatia alebo krátia? Ďakujem.

Odvody do SP a ZP sa platia z každého pracovného pomeru
Tweety
10.04.06,10:23
Prosím o radu.
Som zamestnaný. Keď sa chcem zamestnať u ďalšieho zamestnávateľa napr. na polovičný pracovný úväzok, budem musieť ja i druhý zamestnávateľ platiť odvody ako pri 1.prac.pomere, alebo sa nejaké odvody do ZP a SP neplatia alebo krátia? Ďakujem. Z každého PP platíme odvody( zamestnávateľ, zamestnanec) z VZ zamestnanca. :cool:
Jana Motyčková
10.04.06,12:09
Pre SP pri 2 pracovných pomeroch, ak súčet VZ z oboch zamestnaní je vyšší ako maximálny VZ, tak zamestnávateľ, kde má pracovník nižší VZ by mal platiť odvody za zamestnanca (neplatí pre odvody za zamestnávateľa) iba do výšky rozdielu medzi maximálnym VZ a VZ z 1. zamestnania. Je tu ale problém s potvrdzovaním príjmu medzi zamestnávateľmi, takže SP doporučuje (ak to zamestnávateľ nevie zabezpečiť) v takýchto prípadoch, aby obaja zamestnávatelia platili "normálne" a zamestnanec aby si požiadal o vrátenie poistného.
V ZP sa platia preddavky v oboch pracovných pomeroch. Ak súčet VZ z oboch zamestnaní prekročí za rok maximálnu hranicu, potom v ročnom zúčtovaní nastáva vrátenie časti poistného zamestnancovi aj zamestnávateľom.