EvkaKovacova
03.06.14,07:27
akou tehlou sa má omietnuť dom zvonka? chceme ho celý tehlový. Chceli by sme kúpiť nejaké kvalitné tehly spod ruky, len zase aby boli naozaj kvalitné.
buchač
03.06.14,05:31
Ježiši Kriste ........

Otázka je kandidát na hlášku týždňa ....;)
willma
03.06.14,05:40
tak tehlou som ešte domy omietať nevidela - asi nový technologický postup :o
pmajap
03.06.14,05:45
Najlepšie nepálenou, ale pred tým ju treba na pár dní zaliať vodou :)
dariusko
03.06.14,06:01
možno stačí pár minút, aby nasiakla
srska
03.06.14,06:17
zaveďme udeľovanie ceny - tehla týždňa :-)))
Peggynka
03.06.14,06:18
Idem het,bo toto už je aj na mňa priveľa...a to som trénovaná,hehe...
kopretinka
03.06.14,06:21
srska,daj to ako odpoveď,som za.......
alaya1
03.06.14,06:23
Sranda, uz zrana :), Dnes bude vtipny den. :)
srska
03.06.14,06:27
mal som zrána. na o3 rozoberali tému kopulationsteuer :-)
alaya1
03.06.14,06:28
:)
promont maja
03.06.14,06:29
.... som zaaaaaaaaa ....
arizona
03.06.14,06:35
Omietka to sice nie je,ale asi myslis nieco taketo : http://www.klinker.sk/sortiment/roben.php

...len neviem, ci ich kupis niekde spod ruky .-)
Chobot
03.06.14,06:36
Asi viem, čo sa chce Evka spýtať, len to možno zle naformulovala. Podľa mňa chce mať dom bez povrchovej úpravy (bez malty a maľby), proste aby na povrchu boli tehly, ako sú na priložených obrázkoch.

Neyznám sa v stavbách až tak, ale myslím si, že na takúto fasádu treba myslieť už pri samotnej stavbe. Teda stavať dom z takých materiálov, ktoré nie je potrebné špeciálne upravovať - omietať. Teda tie tehly sú súčasťou stavby a nie dodatočné ťahané popri stene.

Ak už máš dom a chceš, aby zvonku vyzeral tak, ako by bol len z tehál, asi by som doporučil nejaký obklad vo vzore tehly alebo tehlový obklad (v googli nájdeš kopec ponúk) - viď posledné 2 obrázky.
kopretinka
03.06.14,06:40
buchač
03.06.14,06:52
Naviažem na Chobota .

Tiež si myslím , že ide o podobnú fasádu ... ale otázka je viac ako laická a tým pádom vtipná .

ALE v súvislosti s týmto ?

akou tehlou sa má omietnuť dom zvonka? chceme ho celý tehlový. Chceli by sme kúpiť nejaké kvalitné tehly spod ruky, len zase aby boli naozaj kvalitné.
Tehlou samotnou nie , omietnuť sa to proste nedá .
Postaviť áno , to hej .
ALE
Otázka znie aj o tom , o aký veľký dom sa jedná . Lebo na dom je potrebných teháál a tehááál ...
Kvalitu spod ruky sa ale veľmi nedá očakávať .
Spod ruky sa dá zohnať jedine iba ak o nejaké zbytky , ktoré niekomu zostali .
Alebo potom o búračku . Lenže tam bude dosť toho materiálu z bývalej svadby . Odstránenie je dosť pracné a aj prašné .
Konečná úprava tých tehál po samotnej stavbe si tiež vyžaduje to svoje .


Ale sú dostupné aj na nete tie spod ruky , treba prebehnúť napr. http://www.bazos.sk/ ... do okienka zadať výraz " tehly " - je možnosť viac kombinácií ...

Príklad :
Predám staré očistené tehly na paletách po 240 ks - 288 ks.spolu cca 15000ks. Cena za 0,30 eur/ks pri odbere viac paliet zľava.
Tehly sa nachádzajú v Leopoldove

http://www.bazos.sk/img/1/825/36379825.jpg
srska
03.06.14,06:57
proste chce dačo na spôsob - baťovácke domky (svit, zlín)
Chobot
03.06.14,06:58
Možno myslela tak, že kúpi nejaké tehly a tie nareže na plátky a tými plátkami bude obkladať dom. Ale to by bolo roboty a roboty to narezať.

To radšej kúpiť ten hotový obklad alebo imitáciu tehly. Ale "pod rukou" asi nekúpi tehlový obklad na celý dom....

Súhlasím, že veľmi chaoticky zadaná otázka, ani neviem, na čo sa presne pýtala.
buchač
03.06.14,07:03
Jesus Máriška ....

Tibor neblázni ...;)
Rezať staré tehly na plátky ???
Roboty jak na katedrále ....
Kua ..a toho odpadu ??? Na rezanie takéhoto je potrebnú kvalitu .
Kvalitný materiál , kvalitné náradie , perfekt kvalitné ruky a o čase ani nevravím ...
Chobot
03.06.14,07:09
Však hovorím. Ale ľudí napadne všetličo... jeden by sa divil.

Ale tie neobhodené domy s tehlovým dizajnom sú dnes celkom "in":

http://www.aktuality.sk/fotogaleria/215284/prestahovanie-romov-do-kasarni-je-hlupost-tvrdi-hlina/7/ :D :D
lapejko
03.06.14,07:10
o štyri roky by sa mali všetky domy stavať energeticky sebestačné, t.j. zjednodušene povedané, tepelný odpor obvodových stien by mal byť od 5,00 hore.
40 cm múr z plnej tehly má R cca 0,55, ani metrový na tom nie je oveľa lepšie, nový dom potrebuje na steny aspoň15 cm tepelnej izolácie, tá tehla namiesto fasády môže byť predmurovaná pred izoláciu s odvetrávacou medzerou, ale je to drahá fasáda, lebo na to nemôže byť použitá obyčajná tehla ale klinker kvôli zníženej nasiakavosti a zvýšenej odolnosti voči poveternosti.
Obyčajnú tehlu musí chrániť vápennocementová omietka s vodoodpudivou vrchnou omietkou/fasádou!
buchač
03.06.14,07:16
Tie neobhodené domy sa mne osobne neskutočne páčia ...
Vždy som ich obdivoval , ešte za socíku . Viď domy , kde pôsobil Baťa - príklad Svit .

Iné sú domy na ostrovoch ...to je už iný level - vyšší .
Keď som ich videl ( Dublin ) , šak som šantil jak malé decko - foťák nestíhal ...
EvkaKovacova
03.06.14,07:18
ďakujem za diskusiu a som rada, že som vás rozosmiala na ráno ,-)
Zle som sa vyjadrila , nechcela som napísať slovo omietnuť ale ako by som to vysvetlila, napr. zo staršej tehlovej budovy sa zvykla oškrabať dole omietka, a tým pádom je tá budova vlastne "z pôvodných tehál".
Ale aké použiť, keď chceme časť domu "otehlovať", nie obklad ale so staršími tehlami obložiť. .....zase budem možno dosť "laická" ale bola by aj aj jedna z možností "izolácie" aj keď nie klasická. Som si vedomá, že to zaberie veľa priestoru, ale miesta našťastie máme dosť.
arizona
03.06.14,07:55
Prv sa tak v niektorych oblastiach stavali domy, ze sa vlastne postavili dva rady murov, medzi nimi medzera,aby tadial prudil vzduch./dnes mozno asi pouzit nejake materialy na izolaciu/. Takze ak nechces pouzit obklady-imitacie tehal, tak asi mozete zo starych tehal stavat vonkajsie mury. Ale to urcite nebude vyzerat pekne, bude to ako stara, neomietnuta sopa. Ked chces aby to pekne vyzeralo, treba pouzit materialy na to urcene. Je to krasne,ale dost drahe...
kukučka
03.06.14,08:28
Z akých tehál postavil Baťa domy vo Svite?
buchač
03.06.14,08:35
Celý Zlín byl budován podle jednotného funkcionalistického plánu architekta Františka Lydie Gahury s názvem Zahradní město.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Baťa

V technickém rozvoji stavebnictví hledal nový estetický výraz architektury. Zavedl zlínský monolitický železobetonový skelet 6,15 × 6,15 metrů se sloupy kruhového průřezu a s výplní z režných cihel, který se stal typizovanou konstrukční formou Zlína.
http://cs.wikipedia.org/wiki/František_Lydie_Gahura
srska
03.06.14,08:50
sa bavíme o tomto - http://media.novinky.cz/402/384025-original1-horcx.jpg - nie o skeletoch vyplnených tehlami :-))
EvkaKovacova
03.06.14,09:24
chcela som vedieť z akých starých ....či z pálených, či z nepálených, či zo šamotových..a neviem ešte aké existujú.
Peggynka
03.06.14,10:40
Zo skeletov je postavený Chemosvit,Tatrasvit,Spoločenský dom,budovy škôl a internátov.Tie rodinné domy boli pôvodne projektované na 50-ročnú životnosť...Dnes to nie je žiadna sláva.Po pár rokoch,kedy sa zbadali kompetentní, mnohí majitelia domy omietli farebnými omietkami(niektorí neuveriteľnými farbami) a teraz mesto zakázalo tieto vonkajšie úpravy.Problém je v tom,že domy sú veľmi náročné na energie.
Róbert Bella
06.06.14,12:53
dom si neomietneš ale obložíš tehlou ... klasické staré tehly tj. pálené plné alebo cdm (dierované ) získaš aj zadarmo z hocijakej skládky avšak je s tým robota ja ich mám takto získané na dvore a chcem tak obložiť altánok . avšak je to len pre toho kto sa nudí a má čas ( ja teraz nemám čas ) .. pohľadovosť nie je bohvie aká radšej len tie steny kde ti nikto nevidí .... v konečnom štádiu ťa to možno vyjde na max. 1/4 nákladov oproti zatepleniu a omietnutiu alebo obloženiu kúpeným obkladom.