anlira
03.06.14,09:47
Dobrý deň,

sme Spoločenstvo vlastníkov bytov a nebytových priestorov. Môj byt sa nachádza na prízemí a sused nadomnou si dal zabudovať do spoločnej vetracej šachty Geberit. Samozrejme, ma o tom neinformoval, len bolo počuť buchot z jeho bytu. Šachta má rozmery 70 x 50 cm. Teraz mám vážne obavy, či moje WC a kúpeľňa budú dostatočne odvetrávané. Šikovný sused si teda zväčšil WC na úkor spoločnej vetracej šachty.
Prosím, poraďte mi, aké mám zaujať stanovisko. Ďakujem za odpoveď!
Chobot
03.06.14,08:18
Neviem, akú veľkú máte vetraciu šachtu, ale Geberit nie je až tak veľký, aby zabral celý priestor šachty, takže si myslím, že vzduch tadiaľ prúdiť bude.

Vadiť ti ale môžu iné veci - napr. možno budeš počuť každé spláchnutie, alebo v prípade, že sa mu pretrhne hadička napúšťania, tak to zistiš ako prvá, že budeš mať bazén v kúpeľni.

Pokiaľ nebude problém, tak s tým veľa nenarobíš. Nikto nepôjde do jeho bytu mu skontrolovať, ako a kam si nainštaloval WC.
anlira
03.06.14,14:38
Tá vetracia šachta má rozmery 70 x 50 cm (viď. vyššie). Po dnešnom vzhliadnutí tam ostal otvor cca 25 x 25 cm! Vôbec sa mi to nepáči, neviem, na koho sa v tejto veci obrátiť. Prosím, poraďte mi. Ďakujem!
anlira
04.06.14,06:46
V priloženom článku sa rieši tiež zásah do vetracej časti susedom. Jednoznačne porušil zákon! Prikladám, aby to pomohlo aj ostatným. :-)
http://zivot.azet.sk/clanok/17099/sused-svojvolne-zasiahol-do-spolocnych-zariadeni-domu-co-mame-robit.html