danse
03.06.14,12:14
Dobry den, chcela by som sa poradit : Od polovice juna 2014 podla noveho zakona budu musiet predavajúci cez E-shop zabezpecit, aby spotrebitel potvrdil, ze je oboznameny so skutocnostou, ze odoslanim objednavky prostrednictvom E-shopu mu vznika povinnost zaplatit cenu za tovar. To znamena, ze tlacidlo na odoslanie objednavky musi byt oznacene slovnym spojenim "objednavka s povinnostou platby" alebo inou obdobnou formulaciou. Moze byt na tento ucel pouzita formulacia KUPIT alebo mi viete niekto poradit inu vhodnu co najkratsiu formulaciu ? Velmi pekne dakujem za ochotu.
jslancik
03.06.14,10:32
nevravím, že zákony sú dokonalé a podobne. Ani že v parlamente si neodhlasujú kdejakú kravinu... Ale keby to mohlo ostať, ako to je doteraz, tak potom by asi nebolo treba nový zákon. Sama tomu rozumieš tak, že "tlacidlo na odoslanie objednavky musi byt oznacene slovnym spojenim "objednavka s povinnostou platby"", tak asi to tak je napísané, či? Snáď to nie je taký problém, dať tie slová na tlačidlo. Snáď nikde sa nepíše, akým veľkým písmenom musí byť ktoré slovo napísané. "Objednávka" môže tvoríť 90% plochy tlačidla, zvyšok v nižšom riadku.
danse
03.06.14,10:41
Dakujem za odpoved a dobru radu :-) pekny den
LeonCupraR
04.06.14,08:15
Tak toto je najväčšia somarina čo mohli vymyslieť. Miesto jedného slova "Objednať" pri ukončení objednávky bude jedno tlačítko s nezmyslene dlhým textom. Navyše, u mňa je pomer cca 90 % objednávok na dobierku, tak by ma zaujímalo aký to má význam v prípade, ak si kupujúci nepreberie dobierku? Aké sú páky na to, aby si tú "povinnosť" splnil? Čo zmení tento chorý nápad s povinným popisom tlačidla? Odpoviem ti - nič nezmení, je to len ďalšia šikana pre predávajúcich, aby mohli pokutovať tých čo si to nezmenia. Ten , kto si neprebral dobierku po stisknutí tlačidla "Objednať" si ju nepreberie ani keby tam bolo napísaných 10 prikázaní. Bude mať dotyčný nejaký postih? Dostanem ja späť poštovné od niekoho? Nie, to je jasné. Zasa nejaké prvenstvo na Slovensku? Nikde, podotýkam naozaj nikde v okolitých štátoch takéto niečo nie je prikázané a našťastie stačí obyčajné tlačidlo s jedným slovíčkom "Order", poprípade "Confirm your order", to isté v nemecky hovoriacich krajinách. Na Slovensku to musí byť ináč zasa. NEbolo dosť, že som sa musel registrovať ešte za poplatok na Úrade pre ochranu osobných údajov lebo hrozili postihy? Vrátia mi teraz 20 € za registráciu keďže už netreba po novom platiť? Dopadne to aj teraz takto? Zistia, akú hlúposť vymysleli a potom to zmenia? Alebo najskôr budú sankciovať a potom budú meniť? Absurdistan...